Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy elmúljanak...

Mit tegyek, hogy elmúljanak ezek a dühkitörések a lányomnál?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kislányom. Mindig is úgy másfél éves kora óta akaratos öntörvényű gyerek volt. Amióta 2 éves kora körül elkezdett beszélni kezdett rosszabbodni a helyzet. Sajnos somnident aláírom elrontottam a nevelésében hiszen a nemet nagyon nem akarja elfogadni. Korábban is vtak durvább dühkitörései (pl fürdésnél, vagy ha vmit nem akart vagy ha vmit ő akart csinálni de nem sikerült), de a napokban egyre többször akad ki egy nap. Nehezített helyzet volt mindig is h férjem szüleinél kellett élnunk. Sajnos még legalább másfél év mire felépül a házunk. Anyósom ilyen dühkitoreseknél eddig mindig csak megmosta hideg vízzel az arcát vagy lefröcsélte. Apósom meg egyszer kinnt leöntötte az ontozokannával. Nagyon nehéz nekem ezt végignéznem hallgatnom ahogy sír és lehetetlen megnyugtatni mert ki akar tartani amellett amit épp el akar érni. Az 5 év alatt mióta megismertem a férjem nagyon sok konfliktus alakult ki köztem és a szülei között. Amióta meg gyerekünk lett és itt is élek napi szintű az utálat a beszólások. Egyszer már anyósom jól meg is ráncigált és lelokott az ágyra sőt behívott a fürdőbe becsukta az ajtót és már majdnem azt hittem megüt. Egyre többször fordul elő h nem tudok többet nyelni és visszaszólok kiabálok én is vele ami miatt ő mégjobban dühos lesz és tettlegességig is fajul a dolog már. Kislányom meg sír folyton mondja mami ne mondj ilyeneket és ezt a rancigalast lokdosest látva mégjobban sírni kezdett. Visszatérve a duhkitoreseire Balatonon volt h nem tetszett neki a süppedos iszap homok és nem akart beljebb menni elkezdett sírni hisztizni. Közben folyton azt mondta itt akar maradni be akar menni, ő majd egyedül, én akarok stb. Mikor hazaértunk nagyszülőket elküldte h menjenek el és egyedül akart maradni. Fáradt is volt mert nem aludt délután de kb minket is elküldött újra jött a hiszti. Azóta napi többször előfordultak a dühkitörések de tegnap még előtte nap este furdeskor volt a legdurvább. Nem akart fürdeni ő fáradt nem akart feloltozni. Máskor szépen mindig jött vacsi után fürdeni semmi hiszti nem volt. Apósom ilyenkor folyton uvoltozik vele h hagyja abba meg h O már el fog innen költözni nem bírja ezeket a hisztiket. Meg h kezdjük el nevelni mert mindig az van amit O akar ő irányít minket. Mi meg megadjuk neki amit akar csakhogy ne hisztizzen. Meg h adjunk neki feladatokat fárasszuk le agyilag fizikailag. Mindennap sétálunk vele, megyünk jatszótérre, biciklizik, rollerezik szval szokott sokat sétálni csak akkor is elfarad és attól lesz nyűgös. A másik h nem kötődik hozzám hanem az apjához nagyszülőkhoz és ha egyedül vagyok vele nem kap annyi szeretetet ezért is borulhat ki. Sose tudtam igazán kimutatni sokat segítettek férjem szülei szval jobban szereti őket. Férjem már volt h kétszer racsapott a fenekére csak ettől mégjobban sír sztem nem ez a megoldás. Nem tudom hogyan kellene ezt kezelnem mit tegyek h szófogadó nyugodt kislány legyen.
2023. júl. 4. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Költözz el MOST a gyerekkel. Egyértelműen az otthoni körülmények a rosszak.
2023. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek az őt körülvevő elmebeteg felnőttek miatt olyan, amilyen.

Ha azt akarod, hogy jobb mentális állapotban legyen, emeld ki ebből a családból.

2023. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Szenzorosság, éretlen idegrendszer a gyerkőc problémája...

Ezen a bántalmazó környezet csak ront. :(

Minél előbb vigyétek szakemberhez! . Elsősorban TSMT tornát ajánlanék nektek, az rengeteget segít az idegrendszer érlelésében.

Illetve az idegbeteg csalàdtagoktól azonnal elszeparálni a gyereket!!!

2023. júl. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Felesleges bármit tanácsolni. Ez az a szerencse csomag anyuka, akinek a gyerekét anyós neveli, mert ő egy életképtelen kukabúvár .


Elköltözni nem fog..

2023. júl. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megint te... mitől lesz jobb, ha kiírod az ezredik kerdesedet...
2023. júl. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Az szép. Idegbeteget csináltatok a kisgyerekből. Igen TI. Aztán itt várod a megoldást a saját problémáitokra amikkel tönkretettétek a gyereket... Gratulálok! CSOK-ra született ő is igaz, mint az összes baba akivel nem törődnek, mert csak a pénzért vállalták. Biztosan jó fidesz katona lesz ha ilyen családban nő fel! Orbán elérte a célját!
2023. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

6#


Nem csokra szült, hanem kopasz seggre mások elvárása miatt.

Anyós neveli a gyerekét első perctől, mert ő olyan nagyon "zárkózott"

Anyós csinál mindent, mert ő semmit nem tud.

A saját párja sem veszi ember számba, mert annyira életképtelen.


3 éve vergődik itt. Rengeteg empátiát és tanácsot kapott az elején, eddig egy szalmaszálat nem tett , hogy bármi is változzon..

2023. júl. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen inkompetens vagy gyereket nevelni.

Gondolom a dackorszakról sem hallottatok, hisz eddig sem sikerült nevelni a gyereket..

2023. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te magad egyáltalán nem uralod az életedet, nem eetem, miért várod el a gyerekedtől, hogy ő uralja a saját érzeseit. Agressziót és bizontalanságot lát maga körül, egyebet nem. Nem tudja, hogyan uralhatná a dühét. De hát ez nem annyira meglepő, mert a körülötte élő felnőttek se tudják. Elmebetegek vagytok mindannyian, te is az összes idióta kérdéseddel. Szegény gyerek. Ahhoz, hogy "szófogadó, jó kislány" legyen, az kéne először is, hogy legyen egy normális anyja, aki nem a néma tutyimutyiság es a dühödt üvöltes meg verekedés között ingázik. Aztan kene neki egy normális apa, aki nem anyuci pici fia, akinek az egyetlen gyermeknevelési módszere a seggreverés. Aztán ezek a normális szülők el kéne, hogy költözzenek anyóséktól, akik szintén nem normálisak, de mondjuk akkor kellettek neked, amikor a hathetes mellől velnesszelni mentél, meg nem volt kedved szoptatni és felkelni ejszaka. Akkor bezzeg jó volt, hogy az anyósod ezt helyetted megtette.

Most meg csodálkozol, hogy a gyerek őt jobban szereti, eshogy anyósodnak elege van belőled. Nekem is elegem lenne.

2023. júl. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Költözzetek el

2. Neveld meg q gyereked

2023. júl. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!