Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek problémás a gyermeke,ho...

Akinek problémás a gyermeke,hogy tudja jól kezelni a kitöréseit?

Figyelt kérdés
Van egy 14 hónapos kislányom. Szerintem autista,de egyenlőre kb mindenki hülyének néz akinek ezt felvetem. Születése óta rettentő nehéz vele és már egyre jobban kivagyok tőle. Nem tudom,hogy kezeljem jól. Bármennyire próbálkozok,egy idő után annyira túl telítődök,hogy nem tudok nyugodt maradni.
2023. aug. 11. 21:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tünetei vannak, ami miatt autizmusra gyanakszol? Mit jelent az, hogy rettentő nehéz vele?
2023. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
Szakembert kérdeztél már erről?Mik a tünetek amiért ezt gondolod?
2023. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kicsinél szakember sem tudja megállapítani, úgyhogy ez alapján valószínűleg te sem azt látod. Az enyém is 14 hónapos és születése óta egy hét nem volt, amikor nem úgy feküdtem le este, hogy majd elpusztulok. De nem gondolom, hogy az enyémnek baja van, csak alacsony az ingerküszöböm, ő meg tipikusan egy több emberes baba. Az egészséges 14 hónaposok is kipréselik az emberből a szuszt. Legalábbis sok.
2023. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Már a kórházban elkezdődött az állandó sírás,ami itthon napról napra jobban fokozódott. Az elején még én is próbáltam elhitetni magammal,hogy csak nagyon hasfájós,de nagyon hamar rájöttem,hogy itt többről van szó. Egész nap sírt,sétálni is max 20 percet tudtunk sírás nélkül,minden nap. Soha semmi,sehogy nem volt jó. Én már 1 hónapos kora óta folyamatosan mondtam a gyerekorvosnak,védőnőnek,hogy itt valami nem kerek,ez nem lehet normális,hogy egy csecsemő ennyit sírjon,de folyton leráztak,hogy pici még,front van,fúj a szél,hasfájós stb...


Persze egyáltalán nem változott semmi,hónapokkal később sem. 5,5 hónapos volt mikor először neurológushoz kerültünk. Ő még a mai napig hülyének néz,hiába mondom neki a rengeteg problémát. Az állandó sírás,nyüglődés egész nap.


Magán úton mentünk el konduktorhoz,aki TSMT terapeutához irányított minket. A vesztibuláris rendszerével baj van, mikor először rakta rá a fitball labdára,olyan volt rajta konkrétan mint egy rongybaba. A torna hatására sokat változott de még mindig nem az igazi. Szenzoros is,főleg a fejére,kezeire,lábaira.Minden öltöztetéskor hiszti van már mikor látja,hogy közeledek felé a bodyval,ellenkezik.A pelenkázás szintén ordítással,kapálózással jár. Az etetőszékbe sokszor feszegeti magát,a gyerekülésbe szintén. Erről videót is mutattunk a neurológusnak. Semmit nem tudott mondani rá. Etetés közbe nem veszi fel a szemkontaktust, max néha ránk pillant. Nem lehet lekötni semmivel hosszabb időre. Nem is bír megülni 1-2 percnél többet,folyamatosan jön megy,nyüglődik,sír és kapaszkodik a lábamba,hogy vegyem fel. Egész nap ez megy.Nincs egy tudatos szava sem. Nonverbális kommunikációja nincs. Sem a nemet sem az igent nem bólintja. A tiltást én úgy gondolom érti,de nem mindig érdekli. Van amikor abbahagyja ha valamire nemet mondunk, van amikor elkezd sírni. Az idegenektől irreálisan fél. Konkrétan rá nézni nem lehet mert egyből el kezd sírni. Ez már 4 hónapos kora óta így megy. Sokszor rázza a fejét. Most egy 2 hete kb elkezdte azt csinálni,hogy ha nem engedünk meg valamit amit ő szeretne, akkor belesikít az arcunkba torka szakadtából. Vagy csak úgy a levegőbe. Lassan 5 hónapja csináljuk a TSMT, túl vagyunk egy 2 hetes hrg terápián is,látok pozitív változást is másban,de a viselkedése nem változott. Ez az egész napos sírás,nyüglődés,kitörés teljesen kikészít már és mindenki csak azzal jön,hogy nem lesz itt semmi probléma, mikor ordít a rengeteg probléma.


Amikor gasztroenterológiai kontrollon voltunk, olyan szinten üvöltött,hogy szerintem 5 emelettel feljebb is hallották,rá is írta a papírra az orvos,hogy hevesen tiltakozik és vizsgálhatatlan.

2023. aug. 11. 22:13
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idős gyerek produkálhat autisztukus tüneteket annak ellenére, hogy autista legyen. Életkori sajátosság, még ilyen korban nem lehet megállapítani az autizmust, fejletlen idegrendszerileg. Az én lányom sem autista, mégis olyan kitörései voltak, hogy én sem igazán tudtam mit kezdeni vele.
2023. aug. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
De ennyire durván produkálhat ilyen tüneteket úgy,hogy esetleg mégsem az? Tényleg minden túlzás nélkül írom ezt az egész napos hisztit,kitöréseit. Egyszerűen nem tudom azt elképzelni,hogy ez normális legyen. Szerencsére nem az van,hogy egyhuzamba 2-3 órát nyomja (legalább is még) általában hamar le tudjuk nyugtatni,hanem inkább rengeteg ilyen van egy nap. Bár még a torna előtt bizony volt olyan,hogy 20-30 percet ordított úgy,hogy semmit nem tudtunk vele kezdeni. A kezünkbe se nyugodott le,sehogy. Na meg a hozzátáplálási nehézség is. Azzal is rengeteget küzdöttünk,hogy a sima péről, átálljunk a darabosabb pépre. Azzal már egy ideje nincs gond,de arendes darabos ételből nem eszik mennyiséget. Max 2-3 falatot. Egyedül a babacsintából eszik mennyiséget,meg mandarinból néha megeszik 1et,néha banán és ennyi.
2023. aug. 11. 22:31
 7/29 anonim ***** válasza:
Mivel nyugtatjátok le?
2023. aug. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Csak felvesszük kézbe,attól a legtöbbdzör megnyugszik. Persze van,hogy két lézzel tol el magától. Ja igen az érintést se feltétlen szereti. Hiába kéretőzik a kezembe,ha pl a fejére teszem a kezem volt,hogy letolta. Szóval van itt tünet bőven
2023. aug. 12. 05:17
 9/29 anonim ***** válasza:
84%

Ez most komoly?

Ezek alapján mindkét unokahúgom autista lenne... Az egyik konkrétan végig üvöltötte a gyerekkorát, most diplomázott summa cum laude, teljesen normális lány, a másik is kitűnő tanuló, pedig 2 éves koráig meg sem szólalt, sőt, amiket itt írtál, mind igazak rá is, és nem, nem autista.

Manapság tényleg ha nehezebb egy gyerekkel, az már biztos, hogy beteg??

2023. aug. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Hidd el,nem a levegőbe beszélek. Itt nem arról van szó,hogy néha hisztizik. Minden napunk erről szól. Lassan sehova nem tudunk vele menni,annyira üvölt az idegenektől. Tegnap találkoztunk a baráti társasággal,akikkel már többször is találkozott. Addig nem volt gond míg oda nem értünk. Még meg se szólaltak csak ránéztek és torka szakadtából visított 10 percig. Aztán megnyugodott,de töbször sírás volt még ha csak hozzászóltak. Ez minden csak nem normális reakció. És nem csak néha ilyen,hanem minden alkalommal ez van. Ha felmegyünk anyuékhoz,belépünk az ajtón és hozzászól nyökög akkor is. Apu van,hogy hozzá se szólhat mert tőle is sírva menekül. Pedig születése óta sokat járunk hozzájuk. Szerintem egy neurotipikus gyermek viselkedése nem ilyen. Legalább is az én környezetemben egy gyerek sem regál ilyen szélsőségesen ahogy az én lányom. Ls akkor az orvosi vizsgálatokról ne is beszéljünk,hogy ott mit művel. És nem-nem ilyen a többi gyerek. Senki nem viselkedett vagy ordított olyan szinten akár vizsgálatkor,akár csak várakozási időven ahogy az én lányom,látszik a különbség nem is kicsit. Szóval valami baj biztos,hogy van.
2023. aug. 12. 06:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!