Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnék ebben az esetben...

Mit tehetnék ebben az esetben a hiszti ellen?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves lesz. Ha valami nem az akarata szerint történik lefekszik a földre és a végtelenségig üvölt. Kizárólag akkor hagyja abba, ha ölbeveszem. Senki más csak én. Ez azért problémás, mert hamarosan bölcsibe kell mennie. Félek, hogy rövid úton ki is teszik onnan emiatt.

Próbáltuk elterelni a figyelmét, de nem lehet. Próbáltuk ráhagyni, hogy megunja, de nem. Addig sír, amíg a végén hányni kezd. Utána nyilván már amiatt is sír.

A kislány nagy valószínűséggel autista, így főleg nem tudom mit tehetnék vele.


2023. szept. 13. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

"nagy valószínűséggel autista, így főleg nem tudom mit tehetnék vele"

Ki szerint?

Egyébként ha az is lenne, akkor is: megelőzés. El kell kerülni azokat a helyzeteket, amik kiváltják. Rengeteg autistaspecifikus módszer van erre, amivel csökkenthető. Olvass utána, kérj segítséget a gyógypedtől, neuropszichológustól

2023. szept. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Jó tudni, hogyha a gyerek hisztis,magát földhöz vágja 2 évesen, akkor autista. Mindig tanulok valamit ezen az oldalon.
2023. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Már régen lehetne papírja! Nem a konkrét autizmusról,de írnak rá valamit,és kezdik a fejlesztést!


Ne feledd,a korai fejlesztés csak 3 éves korig elérhető! Ne foszd meg tőle!


Én a lányom már 22 hónaposan vittem a Szakértői Bizottság elé. Egyértelmű volt,hogy auti. Kapott is papírt rögtön, valamit ráírtak. És indult a TSMT, beszédindítás,zeneterápia,gyógypedagógiai fejlesztés, mozgásterápia, minden is.


Ezek nagyon sokat segítenek a szabálykövetés,szófogadás kialakításában.


Nem tudom, hol tartotok a diagnosztizálásban. Ezeket én segítségként írtam le!


Tudom, hogy vannak nagy hisztik. A lányomnak 2-3 éves kora közt volt a legdurvább hisztijei,durva önbántalmazással. Gyakran vérig. Szóval hidd el,tudom, milyen!!


Kitartás, a bölcsi sokat fog segíteni! Legalábbis remélem, drukkolok. Nekünk bejött nagyon,ott elindult a beszéde is. 3 évesen kezdte a bölcsit. És a szobatisztaság kialakításában is rengeteget segítettek nekünk. A lányom egyáltalán nem jelezte,utólag sem.


3.5 évesen óvodát kezdhetett "szobatisztán"== nem volt pelus,pisilt,ha vitték. Kezdetleges beszéd is elindult.


Szóval a bölcsi jó. Meg fogja tanulni, kivel meddig mehet el.


Lehet, (biztos), hogy az otthoni hisztik megmaradnak. Ott ereszti majd ki a gőzt. De ha mázlitok lesz, a bölcsiben elfogadja a szabályokat.

És ez sokat segít az ovinál is.


Sokat sétáljatok arra, mesélj neki jó dolgokat a bölcsiről. Mutasd meg,milyen szép játékok vannak,hogy játszanak a gyerekek.


És magabiztosan,mosolyogva indítsd a bölcsibe! Ez fontos. Ne idegeskedve,sírva!


Sok sikert!

2023. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Beszélgess vele, hogy miért sír, mi a baj, mondd el neki, hogy szomorú vagy, amikor sírni látod. Megérti.

Érdekelne, hogy pontosan hogy reagálsz te az ilyenekre, mert ha szidod, hogy hogy viselkedik, vagy hibáztatod, meg rászólsz, hogy fejezze be, azzal elindítottad a traumákat benne.

2023. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

3as vagyok.


Védőnő, gyerekorvos nem küldte még Szakszolgálathoz, Szakértői Bizottsághoz, fejlődésneurológushoz? Ezeket végig kell járni.


Ha komolyan felmerül az autizmus gyanúja,vidd el a Szakszolgálathoz és fejlődésneurológushoz legelőször.


Ott már majd segítenek a továbbiakban. Eligazítanak.

2023. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A védőnővel most fogok beszélni róla, mert az utóbbi időben lett gyanús. A gyerekorvos nem veszi komolyan, mert ő semmit nem tapasztalt a gyereknél (nyilván nem, mikor 1-2 havonta látja 5 percet). A szakszolgálat azt mondta, hogy ők 2 éves korig nem foglalkoznak vele, a pszichiátria is azt mondta, hogy várjam meg, hogy közösségben hogy viselkedik.

Attól is félek, hogy a bölcsi alapból elutasítja majd, ha szólok, hogy autizmusra gyanakszunk.


4, én eléggé türelmesen kezelem. Nem szidom, nem kiabálok. Próbálom nyugtatni, próbálom mindig elmondani, hogy mi miért van, de mintha meg sem hallaná. Általában ölbe is veszem, mert akkor abbahagyja és pár perc múlva már játszik.


2, nyilván nem emiatt gondoljuk, hogy autista. Jellegzetesebb tüneteket is produkál. És mivel a két testvére is autista, így talán érthető részünkről, hogy nála is erre gondolunk.

2023. szept. 13. 10:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Vidd Szakértői elé. Ott nem mismásolhatják el. Főleg,hogy családi halmozódás is van. Nem is értem,mit baszakodnak veletek! Légy erélyesebb kicsit.
2023. szept. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Első lányom dettó ugyan ez volt.


Ugyan sni-s de nem auti, helyette fejletlen idegrendszer, szenzoros figyelemzavar.

2023. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a szakértői sem megy könnyen. A legnagyobb lányomnak ugyan orvosi diagnózisa van, de a suli miatt kell a szakértői is. Márciusban lett beküldve a vizsgálati kérelem sürgősséggel. A szakszolgálatnál most kapott időpontot és azt mondták még kb fél év, mire a bizottsághoz jut. Sürgősséggel!
2023. szept. 13. 13:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne vidd Szakszolgálathoz. Egyből a Szakértőinél kérj vizsgálati időpontot!
2023. szept. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!