Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kicsit ciki kérdés de muszalj:...

Kicsit ciki kérdés de muszalj: kislányomnak nagyon kevés a széklete es sokszor van székrekedése. Kap dulcosoftot, de így is nagyon keveset kakil, lehet van vmi emésztési problémája. Egy 2-3 eves kislanynak mennyi szeklete kellene legyen?

Figyelt kérdés

Kb.kiskanálnyi székletre gondolok- csak ennyi van es ez rendszeres azért vagyok kicsit megijedve.

Igaz keveset is eszik, mintha nem lenne étvagya eléggé



jan. 3. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
De ő ettől rosszul érzi magát?
jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban fejlődik e normálisan?

Ha korához képest el van maradva, akkor kellene orvosnak is látnia.

jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, csak arra is valaszoljatok majd hogy nálatok mennyi a kaki 🤦.

Nem azért csak muszalj megkerdezzem, kicsit aggódom miatta, ezzel a kerdessel szegyelnék dokihoz fordulni..



1#2# fejlődik normálisan, nem érzi rosszul magát kivétel akkor ha székel mert van amikor kemeny neki

jan. 3. 21:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy könnyű mondani (nekem is van fényevő gyermekem) de több rost, folyadék joghurt (nem a cukrozott mű) kellene , akkor nem lenne szorulása.


Amúgy meg ha keveset eszik ne várj sok produktumot.

jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Mindenképpen beszélj a védőnővel, első körben tőle biztosan kapsz megnyugtató segítséget. Én arra tippelnék, hogy tovább fog küldeni a gyerekorvoshoz, elküldenek titeket laborra (vér- és vizeletvizsgálat). Ez csak elsőre ijesztő, használhatsz Li-pri kenőcsöt, ami érzéstelenítő, és akkor nem fáj a vérvétel sem. Elképzelhető, hogy van valami probléma, amit kezelni kell a kislányodnál. Kiskanálnyinál több széklete van egy 2-3 éves gyereknek, és az már egy tünet, hogy kemény a széklete, meg az is, hogy adnod kell valamit neki, hogy széklete legyen. Normál esetben a széklettel nincs teendőd.


Lehet, hogy csak étrend változtatás kell, de az is lehet, hogy van valami háttérben, ami orvosi kezelést igényel. Az is lehet, hogy tartós, gasztroenterológiai betegsége van, amit gyógyszeresen kell karbantartani, nálunk ez utóbbi derült ki.

jan. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, a másik, hogy székletmintához kapsz beutalót, és akkor megnézik a kislányod székletét, abból is sok minden kiderül. Egyébként magánúton, fizetősen is lehet székletet vizsgáltatni, de több ezer forintba kerül, és jobb, ha nem te akarod magánúton kibogozni, hogy van-e probléma, hanem a védőnőhöz, gyerekorvoshoz fordulsz, minden vizsgálatra beküldenek, ami fontos. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak a gyerekorvosokkal, gyerekkórházzal kapcsolatban.
jan. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom képes volt 7 napig is visszatartani, mert 1x keményebb kakija volt és fájt neki. Ezt hónapokig játszotta velünk, volt, hogy inkább nem evett, hogy ne kelljen kakikli. Sokszor volt, hogy márcsak feküdt, mert annyira fájt már a hasa is. Elkezdtem adni neki a duphalacot. Annyira lazitotta neki a székletet, hogy elmúlt neki a szorongás is. Kemény harcunk volt az biztos
jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!