Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyereknek az iskolában...

Autista gyereknek az iskolában mennyi plusz idő jár, és hanyadiktól? Kitől kell kérni?

Figyelt kérdés

Elsős a gyermekem. Eddig ez szóba sem került, hogy plusz időt kapna. Pedig volt már jópár tudáspróba, félévi felmérők...

Ezt ki mondja meg,hogy mennyi jár? Nekem kell kérni a tanítóktól? Vagy a Szakszolgálat határoz ebben is?


márc. 7. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én autista gyerekem nem SNI-s, így neki nem jár több idő. 🫢
márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakszolgálat annyit ír a papírjára a javaslataihoz, hogy több időt, vagy kevesebb feladatot kapjon (a többletidő ne a szünetre essen).

De hogy mennyi a több, azt nem határozzák meg.

Ha a tanító ezt nem tartja be, és a dolgozat azért sikerül rosszul, mert lassabb a kisgyerek, akkor beszéld meg vele. Ha rajta van a papírotokon.

De elsőben én sok értelmét nem látom még, valószínű hogy nem írnak 45 perces dolgozatokat, mert egy sem tudna koncentrálni. Másrészt ha nagyon méltányos a tanító néni, akkor a százalékos értékelés jól be fogja csapni a szülőket a gyerek teljesítményét illetően.

márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

A szakszolgálatos határozatban van leírva, hogy kapjon-e többlet időt a számonkéréseknél. Attól még, hogy sni-s, ez nem jár automatikusan, csak ha beleírják. És még utána az következik, hogy az iskolaigazgatónak írni kell egy határozatot, amelyet kiküld a szülőknek. Minden évben. Én ezt nem is értem, miért nekem küldi ki? Én íratok dolgozatot? A tanároknak meg legfőképp semmi fogalma sincs erről. Én többször voltam bent a suliban emiatt, de mára már feladtam.

Egyébként kifejezetten kértem a Szakszolgálatban, hogy azt írják rá, hogy kevesebb feladat, mert nálunk, még ha be is tartották, akkor a gyerek a szünetben írta a dolgozatot, amikor a többiek már zajongtak, meg hát eleve el volt fáradva. Erre azt mondták a Szakszolgálaton, hogy előre meghatározott sablonokból válogathatnak, ezt nem írhatják le, de a tanárnak lehetne ennyi esze magától is. Hát, nincs nekik. Aztán volt olyan, hogy a tanár közölte a gyerekemmel, hogy az utolsó feladatot ő ne csinálja meg, aztán osztályozásnál meg persze elfelejtette.

Én már nem foglalkozom ezzel, feladtam.

Annyi, hogy felvételinél, érettséginél fontos lehet, de ott is külön kell majd kérelmezni. Én a lányomnál is kértem a felvételin, +15 percet adtak neki, nem 45, hanem 60 percig írhatta.

márc. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Mégis miért lettem lepontozva? A pontozás a válasz hasznosságára vonatkozik, nem arra, hogy egyetértesz-e vele. Leírtam, hogy hogy működik. Akinek több infója van erről, akkor kérem ossza meg ő, ne a gombot nyomkodja.

És tetszik, nem tetszik, tény. A tanárok magasról tesznek rá, hogy a gyereknek több idő van kiírva, lehet erőlködni, meg bemenni a tanárokhoz, de teljesen felesleges, te nem vagy ott, amikor dogát írnak. Minden sni-s gyereket nevelő ismerősöm a legkülönbözőbb iskolákból ugyanerről számolt be. Egyedül a felvételin láttuk ennek hasznát.

Ha meg normális a pedagógus, akkor eleve hagyja, hogy tovább írja a gyerek a dolgozatot, papír nélkül is.

márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam!
márc. 8. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még a papír nélküli gyerekeknek is biztosítják a plusz időt, ha úgy ítélik meg. Igaz, egyelőre csak az alsóról tudok nyilatkozni, másodikosok. Várjuk a szakszolgálati behívót, de addig is differenciálnak mindenben.
márc. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!