Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves kislányom kislány...

4 éves kislányom kislány tesót szeretne, de én valószínű, hogy fiú babát várok. Voltatok hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Baj van. Van egy 4 éves kislányom és valószínű, hogy fiú babát várok. Ezelőtt volt egy kislány terhességem, amit elég sokára vesztettünk el, mert leállt a szivecskéje.

Kislányom azt mondja, ha fiú lesz soha nem ad puszit és nem fogja szeretni, mert Ő kislányt szeretne. Ha fiú lesz megveri, mielőtt a fiú kezdene el verekedni. Neki nem kell fiú és ezt mindenhogyan kifejezte már.

Már többször próbáltam Vele megbeszélni. Mondtam azt is, hogy én is jobban örülnék kislánynak, stb., de lányocskám csak lányról akar hallani.

Mit tegyek? Azt hittem, hogy kellemes karácsonyi ajándék lesz. Pedig kislányom minden kisgyermekhez odamegy előző babánk elvesztése óta, a fiúcskákhoz is!


2010. dec. 23. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj szerintem örülni fog a fiúnak is!Én mikor kicsi voltam(lány vagyok)akkor én is ugyanezt mondtam csak én lánytesót nem szerettem volna!emlékszem,hogy kitaláltam hogy ha lány lesz akkor kidobom az ablakon!Lány lett a tesóm és most tök jól elvagyunk meg minden.Amúgy én is 4 éves voltam
2010. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem jó, ha Te is "adod alá a lovat" azzal, hogy mondod, hogy Te is kislányt szeretnél... Semmi értelme, hiszen változtatni a tényen úgysem tudtok, viszont ő titkon remélheti azt, hogy "ha fiú, majd elcseréljük" vagy valami hasonló. Eseteg később, amiko majd látja, hogy Te mégis szereted a kisfiút is, csalódást érezhet, hiszen korábban őt támogattad a kislányváró terveiben. Ugye érted, mire akarok célozni?

Valószínűleg rossz élményei vagy elképzelései vannak a fiúkkal kapcsolatba, esetleg valamelyik ovis társa "oltogatja" aki nincs jó viszonyban a fiú testvérével. Az is lehet, hogy az elvesztett húgocskáját szeretné visszakapni, csak ezt ő még nem tudja megfogalmazni, szavakba önteni. Szerintem így előre úgysem tudod őt meggyőzni, hogy "de igenis jó lesz, hogy fiú tesód lesz", majd mikor megszületik a baba, maguktól alakulnak ki a dolgok, meg fogja őt szeretni!

Most inkább próbáld terelni a témát, ne legyen lényeges a baba neme. Emlegessétek csak babának, kistesónak, ha arról beszél, hogy majd együtt játszanak lányos játékokat, akkor se állítsd le, hogy de ő kisfiú lesz, nem fog veled babázni... Ábrándozzatok, hogy majd együtt fogtok neki dalokat énekelni, együtt öltöztetitek, milyen jó lesz majd, hogy a kicsi mennyire fogja szeretni az ő okos nagy nővérkéjét, stb.

2010. dec. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Lánynak lányt teljesen más, még jó, hogy jól elvagytok.

Én már sokszor mondtam Neki, hogy szeretni fogjuk, akkor is, ha kisfiú, de Ő hallani se akar Róla és mindig azt mondogatja, hogy Ő bizony a fiút soha nem fogja szeretni.

Ezek igazán jó ötletek, nagyon köszönöm.

2010. dec. 23. 14:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már irták ne beszéljetek a neméről, csak baba ként emlegesétek, játszol e majd a babával, megpuszilod e a babát... ha arról beszél hogy neki fiú kell egyszerüen ne reagálj tereld a témát.
2010. dec. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz ezzel, majd ha megjön a kisbaba, minden más lesz. Az elöttem leirtak jó tanácsok.
2010. dec. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Igor26 válasza:
100%
Hű, nálatok egy 4 éves kislány hordja a nadrágot? Ez érdekes...hogy érted ezt el? Remélem, a családi költségvetést nem ő intézi...
2011. jan. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen ülj le vele, és mond meg, hogy ez nem így működik... (gyermek nyelven kicsit elkezdheted magyarázni, hogy mitől is függ majd a nem...) Ha tovább "fenyegetőzik" akkor megmondjátok határozottan, hogy nem vagy hajlandó ezt eltűrni tőle, és akár mi is lesz, a fiú baba ott lesz velük...


De szerintem, ez csak kezdetleges aggódás, mert 4 évesen, azt képzeli, hogy a testvérek játszanak együtt, ilyenek... Majd megnyugszik... Mutass UH-s képeket is neki, vidd magaddal a vizsgálatra (ha olyan a vizsgálat, hogy nem fog zavarni a jelenléte)


Unokahúgom megmondta, hogy nem akar tesót... 12 volt akkor, és mondta, hogy nem szeretne, elege van... kis idő elteltével, mikor ülepedett, akkor mondta, hogy reméli, legalább lány lesz... - UH-s vizsgálat (én is bent voltam) kiderült, hogy fiú az anyukája mondta, hogy sajnálja, ez van... a kislány csak azt mondta, hogy legalább megtudja, hogyan nézett volna ki fiúként...


Igaz, már az unokaöcsém is 3 éves, és egymás idegeire mennek az unokahúgommal, de szeretik egymást... Te se aggódj...

2011. jan. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!