Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 kislány anyukája vagyok, a...

3 kislány anyukája vagyok, a legnagyobb 7 éves. Vitiligo foltjai vannak. Elég feltűnő. Olyan szülő ismeretségét, netalán barátságát keresem, aki hasonló problémával élő gyermeket nevel. Foglalkozásom tanítónő. Barátkozna-e velünk valaki?

Figyelt kérdés
2010. febr. 2. 11:30
 1/4 anonim válasza:
100%

szia szerintem ne keresd ilyen szülők barátságát, ilyet csak olyankor hallok ha a kisgyermeknek komoly betegsgée van, pl a kicsikével a kemóra járó szülők elég összetartóak :(


amit tehetsz: ne aggódd magad halálra, ne engedd el szoliba ha nagyobb lesz, vegyél neki nyaranta (tavasszal, ősszel is akár) erős naptejet. ne éreztesd a kicsivel, hogy mennyire beteg, tulajdonképpen nem az. a vitiligo nem halálos, vigyázni kell, hogy el ne rákosodjék az érzékeny fehér bőrfelület.

a te gyereked tök normális. nekem is vitiligom van, anyukám kicsi koromban halálra aggódta magát miatta, de aztán pár kedves ismerős és rokon megnyugtatta, de itthon sose kezeltek halálos betegként. pasizásban se okoz gondot. legfeljebb a barna szolicicákra hajtó fiúkák kerülnek :) ja és úgy tűnik nálam kezd visszafordulni a folyamat... egy részen visszabarnult (kb 8-10 négyzetcentin) mert amúgy jó nagy foltjaim vannak sajna. de én szeretek így élni, engem nem zavart szinte sose a dolog és nem érzem magam szegény kis szerencsétlennek.


próbáld így nevelni te is a vitiligos kicsidet.

2010. máj. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 21 éves vagyok, és úgy 7 éve vitiligós. Ebben az egész betegségben az a legfontosabb, hogy legyen valaki olyan az ember mellett , aki elfogadja, úgy ahogy van, és támogatja minden körülmény között..Az én anyukám is el kezd sajnálni, mikor ki jön mégegy folt..és megmondom őszintén, hogy már zavar..pont Ő neki kéne azt mondani, h így is ugyanolyan szép vagyok és ,hogy nem ezen múlnak a dolgok. Szerencsére van egy párom, aki nekem ebbe nagyon nagyon sokat segített.Ő az, aki mindig biztat, és erőt ad.Ő miatta tudom már azt mondani anyukámnak, hogy nem érdekelnek a foltjaim..Mert tényleg nem..mert tudom h ő ígyis-úgyis elfogad.Mivel Neked még kicsi a gyermeked, legyél Neki Te az az ember, aki bátorítja.Még előtte van a kamasz kor, amikor igazán nehéz lesz ez neki.Állj mindig mellette, és próbáld úgy nevelni, hogy ne érezze magát betegnek.Hisz ez " csak" egy szépséghiba..NEM halálos, NEM fertőző ! Mint azt már írtam 21 éves , de nagyon szívesen beszélgetnék Veled privátba is, ha gondolod..A későbbiekre nézve lehet tudnék jó tanáccsal szolgálni. Úgy hogy ha gondolod, bátran írj privátba!
2010. nov. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 GYermek válasza:
100%
en is ilyen vagyok, torodj bele. nem faj, nem viszket, nem ragajos, ezt adta az isten megkulonbozteto jelnek. 13/F
2011. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Vitiligo betegeket és a vitiligos gyermekek szüleit segítő magyar non-profit oldalak:



INFORMÁCIÓK A BETEGSÉGRŐL:


VITILIGO HUNGARY weblap www.vitiligo-hungary.hu



ITT TUDOD FELVENNI A KAPCSOLATOT A VITILIGOS BETEGEKKEL ILLETVE A VITILIGOS GYERMEKEK SZÜLEIVEL:


Facebook csoport

VITILIGO KÖZÖSSÉG

[link]

1 175 tag (zárt csoport)

2015. dec. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!