Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Nagy mozgásigényű ovisnak...

Nagy mozgásigényű ovisnak milyen sportot ajánlanátok? A sportnak milyen hatásai lesznek rá lelkileg és fizikailag?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 20:17
 1/9 kisnita ***** válasza:
Úszást mindenképp. Aztán amihez kedve van. Az hogy milyen hatással lesz rá majd csak később derül ki. A lényeg, hogy legyen hozzá kedve mert csak így működik a dolog ha muszájból megy az nem jó és annak lehetnek negatív hatásai előtt utóbb. A másik amire érdemes figyelni, hogy azért a ló másik oldalára se essen át. Később ha iskolás lesz ne menjen a tanulás rovására a sport, a hobbi. Szerintem jó kis lökés lenne neki ha elmenne vele az első időkben az egyik szülő és közösen sportolnának. Így jobban meg is lehetne figyelni, hogy valóban érdekli-e és élvezi-e ezt csinálni a gyerek. Aztán ha belejött járhat egyedül. Azért írtam az úszást mert az igazából nincs korhoz kötve, de ugyan ilyen lehet a tánc is, kislány és kisfiú és csinálhatja és az azért sosem árt ha nagyobb korában tud majd táncolni, ha mást nem legalább a klasszikus táncokhoz konyít egy picit. A gyerekkel kellene erről beszélni, felajánlani neki néhány lehetőséget amiből ő választhatna, esetleg elmenni egy-egy órára ide is oda is és akkor lenne összehasonítási alapja is.
2011. jan. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csatlakozom az úszáshoz, Judo, tánc.
2011. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

KÖszönöm a hozzászólásaitokat!


Hétfőn voltunk az első úszásoktatáson,4 és fél éves vékony,nagy mozgásigényű kisfiúról van szó,nagyon-nagyon élvezte.

Viszont az oktató nem teljes meggyőződéssel vállalta el az oktatását,azt mondta,hogy nagyon vakmerő és szétszórt...bízom benne,hogy holnap már az újdonság varázsa nem lesz olyan mint első alkalommal és könnyebben oda tud figyelni majd,egyébként éppen azért írattuk be,mert nagyon nagy a mozgásigénye.

A férjemmel egy üvegablakon át nézhettük a tanítást és úgy láttuk,hogy saját magához képest elég jól igyekezett az utasításokat teljesíteni.

2011. jan. 12. 20:35
 4/9 kisnita ***** válasza:
Nem lesz itt gond szerintem :) Ha élvezi akkor az már elég jó kezdésnek. Idővel majd tanul egy kis fegyelmet is nem lesz annyira szétszórt. :)
2011. jan. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igen. valamint amit nem láttam még, hogy említettek volna, hogy megtanul tanulni. a tanár utasítgatni fogja és neki azt kell csinálni. ez hiányzik sok gyerekből.
2011. jan. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő mondta, hogy van Fehérváron olyan edző, aki megmondja a gyereket megismerve, milyen sport való neki. Mert nem minden sport való mindenkinek.

Úgyhogy én először ott kezdeném, hogy elvinném egy szakemberhez, ajánljon valamit, ami illik a fiad egyéniségéhez, testfelépítéséhez, amiben valóban sikereket érhet el. És lehet igaza van az edzőnek, hogy az úszáshoz fegyelmezetlen, vakmerő. de mondjuk a vizilabdához meg pont ez kell. És jobb lenne vizilabdázni járatni, ami egyben úszás is. Nem tudom, nem értek hozzá ezt most csak írtam.

De erre felhívták a figyelmemet, hogy jobb, ha szakember tanácsol valamit. Kérdezd meg óvónőt, védőnőt nem e tudják hol tudsz e téren tanácsot kapni.

2011. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az úszást egyelőre ne hagyjátok abba. Mellette viszont elvinném judozni is, ha felvállalják, ott megtanulja azt is, hogy kontrollálja a saját mozdulatait. Ez pedig a mozgás feletti önuralmat jelenti.
2011. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól szólt, az utolsó, a judo az egyik legjobb választás. A gyerek megtanul eséstechnikákat, amik sokszor meg fogják menteni egy törött csonttól, tovább önfegyelmet, kitartást tanul, mindezt egészséges versenyszellemmel (mondjuk ez az oktatótól függ) és önbizalommal. Leköti az energiáit, és mivel folyton harcol, így nem lesz számára érdekes a verekedés. Ha emellett otthon is megfelelő nevelést kap, akkor nem lesz balhés gyerek
2011. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem értek hozzá, de szerintem mindenképpen járjon úszni, mert eléggé gáznak tartom, hogy a nyolcadikos osztályomban még vannak olyanok akik a kismedencében siklani tanulnak. Én hálás vagyok édesanyámnak, hogy ovis koromban minden héten elvitt úszásra, amit nagyon élveztem. A tánc szerintem is remek dolog. A mi csoportunkban a legkisebb első osztályos volt. (Felső korhatár pedig nincs így szülők is voltak már.)


Remélem tudtam segíteni valamit.

L/14

2011. febr. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!