Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Cisztás fibrózisos gyermekek...

Cisztás fibrózisos gyermekek szülei. Mikor és milyen tünetekből derült ki gyermeketeknél a betegség? Hol voltatok kivizsgáláson? Melyik orvost ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Csecsemőkorban is voltak tünetek? Mik?

Az én 9 hónapos kisfiamnál is felmerült a gyanú, ezért kérdezem.


2011. júl. 18. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 IceReni válasza:

[link]

Ezen az oldalon hasznosabb tanácsokat kaphatsz, akár orvosoktól, betegektől, beteg gyermekek szüleitől...

2011. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 18. 20:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a kérdező vagyok,amit belinkelt az első válaszoló.Nálatok miért merült fel a gyanú?Nálunk állítólag negatív lett a vízsgálat eredménye,de elkeverték a papírt és már másfél hónapja nincs meg,de úgy emlékeznek,hogy negatív.Remélem is!!!Most azt mondták,hogy kérnek egy másolatot és elküldik nekem.De nem igazán adtak infót arról,hogy mennyire volt teljeskörű a vízsgálat és azt is csak gondolom,hogy erre a betegségre küldték a vért,mert a verejtékteszt eredménye nem tetszett nekik.A kisfiamnak most ismételten tüdőgyulladása van és nem akar nagyon gyógyulni,csak lassan.Azt sem tudjuk,hogy milyen irányba kellene vízsgálatokat végeztetnünk,hogy pontosan mi lehet a baja.
2011. júl. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nálunk még csak a székletvizsgálat van folyamatban, még verejtéktesztet sem csináltak.

A gyanú az állandó köhögései, a sok, zsírfényű széklete, az étvágytalansága, súlyállása, illetve, amikor éppen van étvágya, akkor a kevés gyarapodása miatt merült fel (egyre vékonyabb, már mindenki sajnálattal nézi, azt hiszik én éheztetem, pedig mindet megadnék érte, ha hízna!).

Ha megpuszilom egyébként sósnak érzem a bőrét, de szerintem az mindenkinek valamilyen mértékben sós, nem tudom, hogy kóros-e már amit érzek...

Egyelőre lisztérzékenységre fogják szűrni, ha az negatív, akkor irány a klinika, ott kivizsgálják mindenre, többek között erre is.

Én is remélem hogy nem ez a gond és drukkolok, hogy nálatok se az legyen.

Abból gondolom, hogy erre is gyanakodnak, mert erre utaló kérdéseket tettek fel.

Most már heteken belül kiderül...

2011. júl. 20. 10:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy újszülöttként elhúzódó, nagymértékű sárgasága volt, ami 6 hétig tartott és a májenzimértékek a vérében azóta is emelkedettek. (Már többször kontrollálták, de mindig a határérték felettiek jóval.).
2011. júl. 20. 10:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
2022. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!