Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hugom rávert egyet a kislánya...

Hugom rávert egyet a kislánya combjára. Igaza volt?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy már harmadszor szólt neki az anyja, hogy jelezze a kislány ha kakilnia kell, de nem, ő fogta magát és a megvetett ágy kellős közepére "csinált". Ekkor történt, hogy kapott a kislánya (3 éves) egy csattanóst a combjára. Igazat adtok a hugomnak?
2011. jan. 14. 19:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
61%
Hát nem.Mért nem beszél azzal a gyerekkel rendesen,nyugodtan!?
2011. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
62%
Nem, nem adok neki igazat! Attól, hogy megütötte, még nem lesz a kicsi szobatiszta, csupán azt tanulja meg, hogy így kell elintézni a dolgokat. Mondjuk, azt nem értem, hogy egy 3 éves még nem szobatiszta? Akkor miért nem volt rajta pelenka?? Különben, amíg a gyerek nem érett tá, hiába üti, akkor se fogja tudni visszatartani... Ja! szobatisztaságra nem így nevelünk...
2011. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
nem.ezzel csak hátráltatja a szobatisztaságot.Lehet,hogy a gyerek most úgy értelmezte,hogy rosszat tett azzal,hogy kakált,és vissza fogja tartani.szép szóval többet érhet el szerintem
2011. jan. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
53%

Nem!

Büntetéssel nem lehet szobatisztaságra nevelni.

Meg általában amúgy sem ütünk gyereket...

2011. jan. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
Semmit nem ért el vele.Csak fájdalmat okozott annak a pici gyermeknek!Pont ezért végezte oda a dolgát,mert a húgod,rácsap ahelyett hogy szép szóval magyarázna,de nem is értem miért nem volt rajta pelenka ha nem szobatiszta?!
2011. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
49%
A húgod szedjen valamit, amitől erősödik az idegrendszere...
2011. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
40%

Nekem sem teljesen szobatiszta a csajosom, pedig elmúlt 3. (pszichés oka van)

De a legegyszerűbb pléddel letakarni a dolgokat....ahogy sok szakkönyv és védőnő, gyerekorvos is ajánlja...csak meg kellene fogadnia a tanácsokat.

2011. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
64%
egyértelmű, hogy nem... ilyenkor, ha "baleset" történik, meg kell magyarázni a kicsinek, hogy ha elmegy a vécére (vagy bili) akkor ez nem történik meg... Még nagyon kicsi a gyermek, nem értheti ezt... De az ütés, nem megfelelő módszer... Ezzel még azt is elérheti, hogy a kicsi nem mer szólni... és akkor egyre több "baleset" lesz...
2011. jan. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem értek egyet, mégis én is beleestem a csapdába.

Nálunk a kisfiam volt 3 éves éppen elmúlt mikor is már nem kakilt be, de kétszer kipróbálta a bugyiba. Először szépen mondtam Neki, hogy tudja jól, hogy hova kell, azt mostmár mindig oda kell, ez így a bugyóban neki sem jó, és nekem sem. Másodjára mégis megpróbálta, én is rácsaptam, (tudtam, hogy csak szórakozik próbálkozik ) Nem csinálta többször !

Sokminden hasonló van, hogy próbálkoznak az ember idegeivel játszani, ez az volt. Máskor más témában is megcsinálja, és nem mindig hagyja abba egy két próba után, ebben az esetben én nem akartam már több próbát.

Viszont ha még nem tudja, még nem csinálta rendszeresebben a bilibe, vagy wc-be akkor még nem szabadna odacsapni, visszatarthatja !

De nemsoká vége lesz ennek szerintem nyugi.

Türelem kell, sok hasonló helyzet lesz még az életben, és nem szabad eldurvulni !

2011. jan. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%

nem adok neki igazat'

kicsi még a gyereked.

semmi baj nem lenne belőle ha az ágyra "csinál"

ne izélj rajta.

beszélj a húgoddal.

2011. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!