Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miert nem beszel? Az egyik...

Miert nem beszel? Az egyik baratnomnek van egy 4 eves kislanya aki meg alig beszel

Figyelt kérdés
!az az igazsag hogy kevesett foglalkoztak vele a gyerek sokat tv-zik es mostmar annyira rossz a helyzett hogy ha valamit nem kap meg csunyan hisztizik.voltak pszihologusnal es logopedusnal is azt mondjak enyhe autizmus!hogyan lehetne sigiteni neki?
2011. júl. 13. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérjék szakember segítségét. Ehhez alapvetően ismerni kell a kislányt, látatlanban nem lehet tanácsot adni.

Egy autisztikus gyereket is lehet fejleszteni, persze ehhez szükséges a szülők közreműködése. (AMi biztos, nagyon fontos az ilyen gyerekeknek a rendszer, betartott napirend. Ha kizökkentik, akkor nem tolerálják valami jól.)

2011. júl. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Amíg meleg a leves addig nem fog megszólalni.....amúgy orvos, picológus stb.


Ffi

2011. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha azt mondják enyhe autizmus, akkor azt nekik kell megmondani, hova tovább!!!

Egyébként sajnos saját tapasztalat: Vihetitek akárhova, marha nagy okoskodásokat lehet végighallgatni. Az én gyerekem is későn kezdett igazán beszélni. Nekünk is mondtak minden félét. Mire eljutottunk a suliba, akkor kerekedett ki a probléma: komolyabb fajta beszéd- és szövegmegértési részképességhiány a diagnózis. Ez csak a suliban derült ki olvasás, szöveges feladatok során. Egyik korábbi (ovis) logopédus, pszichológus stb. nem volt képes ezt előre diagnosztizálni. Viszont mondtak minden marhaságot: részleges autizmus, diszlexia...egyebek...stb.

Borzalmas volt ebből a szempontból jópár év.

Azt mondták soha életében nem fog tudni nyelvet tanulni. Ma 2 nyelvet tanul intenzíven, jó eredménnyel (11 éves). Szóval ennyit az oviskori szakemberjóslatokról.

Viszont kőkemény volt az első 4 osztály. Iszonyú sok tanulás, + korrepetálások, szövegértésfejlesztés stb. A tanárok azt mondták, ezt már az oviban kellett volna fejleszteni nála. Na én ekkor csaptam az asztalra és küldtem el minden szakit a sunyiba. Hiszen ezt tettem évekig!!


Végül eljutottunk egy pesti gyereknevélési tanácsadóhoz, aki kiderítette, hogy valószínűleg születéskori oxigénhiángy miatt van az egész. S javasolta az Ayres terápát. Sajnos, mire odajutottunk, már eléggé kinőtt belőle. Ezt leginkább 2-8 éves korig javasolják. Néha még pár évet rá. Mi sajna már csak a végét kaptuk el a gyerek kora miatt, de azért jó volt.


Javaslatom: ne hagyjátok annyiban! Nekem is mondtak fűt fát. Nehéz ebből kimazsolázni a jót, de ha időben elkezdődik egy értelmes fejlesztés, akkor később mérföldkövekkel vagytok előbb a suliban.

Én nagyon sokat foglalkoztam vele otthon, de ha nem született volna akkoriban egy kistesója, ezt nem tudom vele meg tenni, mert dolgoznom kellett volna. Így szerencsésen alakultunk, s "kinőtte", kitanultuk a problémát, de nagyon kemény volt neki is és nekünk, a családjának is.

2011. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Simca válasza:
Olvasd el az első mondatod első 1/4 részét és megkapod a válaszhoz a kulcsot. gyengébbek kedvéjért: KEVESET foglalkoztak vele.. inkább az a kérdés minek vállalt úgy gyereket hogy nem tud elegendő időt ráfordítani. Így múlik el egy világ dicsősége.
2011. júl. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!