Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ut, harap, karmol a 20 honapos...

Ut, harap, karmol a 20 honapos fiam. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
mar 4 honapja kezdodott hogy ha neki valami nem tetszik akkor megut, karmol es belemharap...ha nem sikerul "bennem kart tenni" akkor veri magat a foldhoz vagy csapkodj a tenyerevel az asztal hogy fajjon neki...egyszeruen fajdalmat akar okozni vagy masnak vagy legrosszabb esetben maganak. Mar voltunk orvosnal es azt mondtak hogy majd kinovi...persze ott egy edes aranyos kisfiu volt aki puszikakat ad mindenkinek (amugy tenyelg kedves es joszivu csak akkor van baj ha valami nem ugy van ahogy o akarja). A ferjemmel tokeletes par vagyunk es soha nem latott a gyerek eroszakot. egyszeruen nem tudodm hogy mit csinaljak vele. a buntetes nem erdekli, vigan megy a sarokba es ul amig mondom aztan meg megy minden tovabb. megutni nem akarom mert felek hogy ez csak olaj lenne tuzre de a szep szo semmit nem er. a nagymam mar retteg tole es nem is szereti ha sokat vagyunk ott mert o sem bir vele...mi a csudat csinaljak? mar nincs a vilag alapozoja ami eltakarja a karmolasokat az arcomon es a harapasokat a vallamon.
2011. jan. 23. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Együtt érzek veled! Kislányommal is ugyan ez volt! Most 2,5 éves és most kezd lehiggadni! Igaz jó pár hónapja már nem minket bántott, hanem a kortársait!Most ez is ritka, de borzalmas volt anyukáknak a szemébe nézni, úgy hogy a gyerekem bántotta az ő gyerekét!Mindig arra gondoltam, hogy vajon mit gondolhatnak rólam! Kitartás neked és csináld azt amit eddig csináltál! Többet nem tudsz, majd tényleg kinövi!Nálunk mondjuk hatott a büntetés /Sarokba kellett ülni/, mert utána sokkal jobb volt!
2011. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha ilyesmi van, illetve inkább csak volt, akkor elmondtam, hogy így nem viselkedünk, nem beszélünk és nem figyelek rád, amíg ezt abba nem hagyod és kimegyek a szobából. Ha jön utánam, akkor elmondom mégegyszer, de többször nem a mondókám és amíg abba nem hagyja, addig levegőnek nézem. Napi 5 perc tellik hisztivel azóta, akkor sokat mondok.
2011. jan. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A támadás lényege az, hogy felfigyeljenek rá. Elsődlegesen próbáld meg figyelmen kívül hagyni. Ha már nagyon elharapódzik, akkor mindenképpen bünti. Olyan helyen, ahol nem szereti, és mindenképpen tovább tarson, mint amennyit eddig elviselt!
2011. jan. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

El lett kapatva a gyerek,ha ezt meg meri tenni.

Itt már csak a keményebb büntetés segít,pl.egy fenékreverés.

2011. jan. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha odacsap, belédmar, mutatsd ki, hogy fáj, emeld fel a hangod, szólj rá szigorúan, hogy ezt azonnal fejezze be , nem karmoljuk anyát! Felállsz, sarkonfordulsz és otthagyod a helyszint. Menj ki a szobából és ténykedj, pl tegyél be egy gép ruhát, törölgess, teregess, mindegy mit, de rá se nézz. Orditani fog, kivetkőzik magából, nem baj, annyit mondj, amig igy viselkedik, te bizony nem szólsz hozzá. Ne nyugtatgasd, ne ölelgetsd, mert ez igen csúnya, idegesitő viselkedés . Ha kitombolta magát, ki kell békülni, ujra, finom hangon elmondani, hogy nem harapjuk anyàt, mert erre nagyon ideges vagy. Csak ez hatott nálunk. Volt, aki szerint vicces volt, mikor harapott? Ès játszott, bohóckodott vele közben? Mert a párom ezt tette, igy őt megharapja játékból ugyan, de fájdalmasan! Nem szabad röhögni az ilyen dolgain, mert nem érti, hogy egyszer vicces, egyszer meg büntetik miatta!
2011. jan. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
22:03-as vagyok. Nálunk is kb így történnek a dolgok, ahogy az utolsó válaszoló is írta, tényleg érdemes megpróbálnod.
2011. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. Azert irtam ide mert ezeken a trukkokon mar tul vagyok es nem segitenek. a gyereknek elered az orra vere a sirastol vagy szetcsapja a fejet az asztal sarkaba vagy a padlon. lattam mar sok gyereket duhongeni de ez nem az a tipikus duhonges. Az orvos akihez vittem eloszor valami agyi karosodasra gyanakodott de amikor meghallotta hogy milyen szepen beszel, mondokakat mond, wcbe pisil es egyedul eszik azt mondta hogy ennek a gyereknek semmi baja,oruljek hogy ilyen okos es majd kinovi. Azt hiszerm nem marad mas mint az hogy varok...szeptemberbe megy oviba es mar nagyon varom. Imadja a agyerekeket. Ha gyerek van a kozelebe simogatja puszilgatja es ugyesen eljatszik veluk. Azt hiszem az ovi lesz nekunk a megvaltas. Megegyszer koszonom a valszokat es ha problemas a babatok akkor nektek is sok kitartast kivanok!
2011. jan. 24. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!