Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vannak itt olyan szülők,...

Pipike27 kérdése:

Vannak itt olyan szülők, akiknek a kisbabájának anyagcsere betegsége van?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos,most várjuk a laboreredményeket és az orvos értékelését.A gyerekorvos szerint nem nagyok az eltérések,reménykedünk,hogy nincs ilyen téren probléma...
2011. jan. 28. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:

A fiamnál magas a tsh és még valamilyen hormon. 6 napos korába már behívtak vérvételre az endokrinológiára. Emiatt becsontosodott a kutacsa-koponyaműtétje volt 7 hónaposan.

Most is magasak az értékek, gyógyszert még nem kap, vinnünk kell kontrollra félévente.

2 éves

2011. jan. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen anyagcsere betegségre gondolsz?

Több mint 3 ezer féle van.

nekem gyerekkoromban galaktóz anyagcsere zavarom volt, ez a hetvenes években volt, és jelentkeztek a szövödmények mikor észrevették (májnagyobbodás, vékonybél gyulladás)de egy év diéta és teljesen rendbe jöttem, azóta is iszom tejet, eszek mindent, nem is voltam orvosnál azóta sem-

A kisfiam cukorbeteg (szénhidrát anyagcsere zavar), inzulinnal kell kezelnie magát élete végéig.

De van olyan ismerősőm, akinek el kellett távolítani a vastagbelét,szintén anyagcsere betegség miatt.


Szóval részletesebben kéne írnod, milyen anyagcsere zavarra gyanakodtok, mik a tünetek?

2011. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Másodiknak:röviden:eddig oxigén hiány miatt nem fejlődött,most a neurológus szerint nem úgy fejlődik,ahogyan egy oxigénhiányos baba kellene fejlődjön,tehát fennáll az anyagcsere betegség lehetősége.Aztán hogy ez mit foglal magába,nem tudjuk.Csak kíváncsi vagyok milyen betegségek vannak...

köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 30. 19:37
 4/7 anonim ***** válasza:

akkor valamilyen komolyabb lesz, fenilketonúria, galaktózémia.

Nekem galaktozémiám volt gyerekként, én sem fejlődtem megfelelően, végül is lány vagyok és 155 centi magas, de egyébként nincs bajom. És amikor iskolába mentem akkor voltam 100 centi és 15 kiló, de egyébként nem jelentkezett más. És egy évig kellett diétáznom, de ha ezt anyukám lazán megoldotta 1978-ban, akkor most a mostani termékválasztékkal nem olyan nehéz és meggyógyultam. Azóta sem kellett orvoshoz mennem, ehetek-ihatok bármit. Bár, hogy most is így gyógyítják e, nem tudom.

A fenilketonúria nem gyógyítható, de diétával rendben tartható viszont azt hiszem ezzel járhat együtt cukorbetegség is, ami inzulinnal, diétával karbantartható.


Mindenesetre ne olvasgass netes oldalakat, mert ha negyede igaz lenne, amit a galaktozémiáról írnak, már rég halottnak kellene lennem illetve valami elmegyógyintézetben pelenkáznának, de nyelveket beszélő, diplomás, teljesen normális ember vagyok.

Én azt gondolom, hogy nagyobb figyelmet igényel egy ilyen gyerek ellátása, de ma már a többsége ezeknek a betegségeknek karbantartható.

2011. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
utolsónak:a kisfiam,most lassan 16 hónapos és 85 cm,nem hiszem,hogy nála növekedésbeli lemaradás állna fenn.Utána olvastam mindkét betegségnek,amiket írtál,de nem találtam egyetlen tünetet sem,amit esetleg produkálna...Úgyhogy még várunk az orvos értékelésére.Köszi a válaszodat:)és sok egészséget:)
2011. jan. 31. 10:39
 6/7 anonim ***** válasza:

hát akkor ez jó, mert ezek a legsúlyosabbak és komoly gondot okozhatnak.

Akkor nincs más, mint várni, mert addig csak találgatás az egész.

2011. febr. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Így igaz.Sajnos ilyenkor az ember hajlamos mindenre gondolni,főleg rosszra.De azért reménykedünk,hogy nem lesz "nagy"baj...
2011. febr. 2. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!