Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mennyire megbízható ha a...

Mennyire megbízható ha a nevelési tanácsadó pszichológusa azt állítja, hogy nem hiperaktív egy gyermek?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint nem reális,mert teljesen más képet mutat egy gyermek kétszemélyes foglalkozások alatt,mint egy iskolai közösségben.

Kételyeim vannak több diák esetében,akiket nem diagnosztizáltak hiperaktívnak,közösségben pedig abszolult kezelhetetlenek,nem tudnak megülni,a pedagógus kéréseit nem teljesítik.


2011. márc. 16. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
A pszichológus többféle módszerrel is vizsgálja őket... Nem minden nehezen kezelhető gyerek hiperaktív! Néha esetleg érdemes lenne ezekhez igazítani a pedagógiai módszereket... hiszen nem csupán frontálisan lehet tanítani...
2011. márc. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hiperaktivitást (akkor lehet megállapítani, hogy az összes!!!! tünet egyszerre! jelen van, legalább féléven keresztül és minden helyzetben.

Ha a pszichológusnál nincs, akkor nem hiperaktív a gyerek. Ilyen egyszerű. És ha a tünetekből egy-kettő jellemző csak a gyerekre, akkor sem nevezhető hiperaktívnak.

Itt vannak a tünetek, pipáld ki, mi jellemző a gyerekedre és ha az összes, minden élethelyzetben (otthon, mamánál, iskolában, játszótéren)akkor tévedett a pszichológus.

1. mozgási nyugtalanság, túlzott cselekvési kényszer:

kezével sokat hadonászik, lóbálja a lábát, csúszkál a széken

óra közben feláll a helyéről

nem bír sokáig ülve maradni

összehangolatlan a mozgása, gyakran megsérül

hangosan játszik

szeret a figyelem középpontjában lenni

nehezen csatlakozik egy közösséghez

2. figyelemzavar

elhanyagolja a részleteket, felületes

nem törekszik pontosságra

feladatot vált mielőtt az előzőt befejezte volna

képtelen hosszabb ideig összpontosítani

könnyen elterelődik a figyelme

nincs kitartása

nehézségei vannak a feladatok és tevékenységek megszervezésében

nem figyel a magyarázatokra

nehezen hajtja végre az utasításokat

napi tevékenységben feledékeny

sokszor veszít el tárgyakat (füzet, ceruza, stb.)

3. Indulatosság, impulzivitás

össze-vissza fecseg

önmagával is szívesen beszélget

a kérdés elhangzása előtt már válaszol

impulzív - érzéseit képtelen kordában tartani

gyakran reagál indulatosan, már minimális fusztráció esetén is

gyakran szakít félbe, vagy zaklat másokat

nehezen várja ki a sorát egy csoporton belül


Egyébként meg miért fontos, hogy ki mondják hiperaktív a gyereked? Örülj neki, hogy nem az.

2011. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha hiperaktiv lenne a gyerek a 2 személyes foglalkozáson is kezelhetelen lenne. A doki tudot vele dolgozni tehát nem hiperaktív. Valószinű a gyerek rosszul van nevelve tudom rossz ezt hallani a szülönek de nem lehet egy betegségre fogni a szülöi hiányoságokat.
2011. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Ahogy, fentebb mar írták, egy hiperaktív gyerek nem tud különbséget tenni, hogy akkor most pszichológusnál vagyok jól viselkedem.Nyilván más jellegű problémái vannak.
2011. márc. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Na az én lurkómat hiperaktívnak találta egy pszichiáter (szorongás miatt mentünk hozzá), mindössze az alapján, hogy egy órán keresztül velem beszélgetett és közben a gyereket figyelte játék közben. Írt gyógyszert, melytől a gyerek úgy nézett ki mint aki másik bolygón jár. Utána néztem, leszoktattam. Elvittem a nevelési tanácsadóba, megnézettem pszichológussal. Kiderült szorongását az iskola és a tanítónéni számára lehetetlennek tűnő elvárásai okozzák és egyáltalán nem hiperaktív. Az iskolai tünetei (megtagadta a munkát, nem figyelt órán) pedig pedagógiai probléma,a és nem tudtak vele érdemben semmit sem kezdeni. Na én innen már nem aggódtam. Idén új tanítónénit kaptunk és láss csodát az én "hiperaktív" gyermekem meggyógyult (!). Szívesen dolgozik órákon és itthon is sokkal szívesebben veszi elő a tanulni valót. Reggelenként nem fáj a hasa és minden más szorongásos tünete is megszűnt (amikért régen én magamban kerestem a hibát). Ezzel nem azt állítom, hogy mindig a tanárral van a baj, de bizony előfordulhat, hogy nem jó tanárt választottunk a gyermekünknek. Amelyik tanár az egyik gyereknek jó, nem biztos, hogy a másiknak is megfelel. Érdemes megtalálni azt a tanár aki úgy tanít, hogy le tudja kötni a mi gyerekünk figyelmét. Tudom ez így egyszerűnek hangzik és 70%-ban kivitelezhetetlen. Nekünk szerencsénk volt.
2011. márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
Megbízható.Vagy te rontasz el valamit,vagy a szülők. A kezelhetetlen gyerekek zöme neveletlen,nem hiperaktiv.
2011. márc. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!