Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges hogy eddig senki...

Lehetséges hogy eddig senki sem vette észre? A gyerekgyógyász azt mondta hogy menjünk genetikai vizsgálatra mert lehet hogy Down kóros a kisfiam.

Figyelt kérdés
Teljesen normálisan fejlődik 2 éves lesz beszél szalad mindent jól csinál,okos ügyes gyönyörű kisfiú.Létezik ilyen?
2011. márc. 18. 22:27
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Ha minden oké vele, akkor mire alapozza azt, hogy Down-kóros. Milyen indokkal küldött vizsgálatra?
2011. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

le vagyok döbbenve a kérdéseden

miből gondolják hogy down-os?

a down-nak nagyon jellegzetes tünetei vannak, én még nem hallottam ilyet hogy ezt ne vegyék észre, másrészt ugye szellemi elmaradottsággal is jár, szóval én ezt nem értem egyáltalán

és a gyerekorvos akihez 2 éve jártok, ezt most mondta? és mire alapozta?

2011. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
ezt mibol gondolja a doki?? mire alapozza ezt a kijelentest?
2011. márc. 19. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:

Nem csak, hogy szellemi visszamaradottsággal, de jellegzetes vonásokkal is jár, amit már újszülött korban is lehet látni, nem hogy 2 évesen.

A 21-es triszómia azonnal felismerhető!

2011. márc. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
63%

Azért érdekes, egy okos, ügyes, gyönyörű gyereket nem szoktak csakúgy genetikai vizsgálatra küldeni.

Jó ennél nehezebb nincs egy szülő számára belátni, hogy van valami probléma a gyerekkel, márpedig biztos van, ha egyszer javasolták ezt a vizsgálatot.

Jó, nem biztos Magyarországon élsz, de Magyarországon csakúgy egy vérvételt nem végeznek el, nemhogy genetikai vizsgálatot.


Úgyhogy ilyen nem létezik.

2011. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Igaz nem Magyarországon élek.A sürgösségire mentünk és egy idegen orvos mondta ezt hogy kellene egy genetikai vizsgálat.Amúgy ismerem a down kór jellemzőit és szerintem ez az orvos téved.A háziorvos akihez 2 éve járunk csak észrevett volna valamit eddig vagy nem?
2011. márc. 20. 11:54
 7/41 A kérdező kommentje:
Aki akarja priviben küldök képet és meg lehet nézni hogy nem vagyok elfogult nem csak én gondolom hogy szép és egészséges a kicsi fiam.
2011. márc. 20. 12:10
 8/41 anonim ***** válasza:

De mégis mit mondott ez a doki a sürgősségin, hogy miért merült fel benne a Down-kor gyanú? Mit látott a kisfiadon, ami szerinte a Down-korra utalhat?

Én gyerekekkel foglalkozom, láttam már több Down-kóros gyereket, azért ennek a betegségnek elég egyértelmű jelei vannak. Olyan előfordul, hogy rögtön a születés után nem veszik észre, de akkor is az első 6 hónap során a háziorvos észre szokta venni. Olyat én még nem hallottam, hogy 2 évig senki nem gyanakodott, és csak 2 év után derült ki a betegség.

Az első válaszoló volta ismét.

2011. márc. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Széles homloka van ,lent helyezkednek el a fülei távolinak látta a szemeit szélesebbnek látta az orrát.Ennyit mondott.Hozzám hasonlít a kicsi és mindenki azt mondja hogy olyan mint én.Göndör fürtjei vannak és ahogy láttam a down kórósoknak sima hajuk van.
2011. márc. 20. 14:15
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

A haj nem mérvadó. A homlok, orr, szem annál inkább. Én szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy beteg lenne, és eddig senki nem figyelt fel rá. Se a háziorvosotok, se a születésénél a kórházban...

Én a te helyedben azért megcsináltatnám azt a genetikai vizsgálatot, már csak a magam megnyugtatásáért is.

2011. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!