Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyermekkorban hiperaktívnak...

Gyermekkorban hiperaktívnak diagnosztizáltaknál közül később gyakoribbak a pszichiátrai betegségek? Milyen kilátások vannak?

Figyelt kérdés
Nem a felnőttkori hiperaktivitásra gondolok.
2011. márc. 29. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem pont annyi az esélyük pszichiátriai betegségekre, mint bárki másnak.

Ha jó családba kerülnek, jó pedagógusokhoz, megértő környezetbe, teljesen hétköznapi, normális felnőtt lesz belőlük.

Ha viszont az ilyen gyerekek szülei elhiszik, hogy verni kell a gyereket és kigyógyulnak ebből a betegségből, mert nincs hiperaktív gyerek, csak rosszul nevelt plusz hozzájön egy hasonló gondolkodású pedagógus, aki lépten nyomon alázza a gyereket- tuti pszichiátriai beteg lesz belőle. De ez elmondható teljesen egészséges gyerekre is. Illetve itt van most Ábel, akinek az anyja a cukorbetegségre hivatkozik.

2011. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hasonlóképpen látom.

Nekem azt tanácsolta a pszichológus,hogy amiért nem szabad bűntetni az a mozgáskényszer,főleg ha nem tudom szabadba kivinni télen akkor bent muszáj kicsit kimozogja magát,de a legideálisabb a kinti mozgás.

Aztán ne bűntessem a figyelmetlenségből adódó kisebb balesetek miatt,ha például ledönt egy poharat,ez nagyon gyakori nálunk és szépen szoktam kérni,hogy segítsen takarítani ,eközben megnyugtatom,hogy a baj nem itt kezdődik.

Amit következetesen és határozottan kezeljek a pszichológus szerint az például nem szabad hagyni tiszteletlennek lenni,csúnyán beszélni,agresszívnek lenni.

Szerencsére az agresszívitás nem jellemző,az viszont igen,hogy viccből beszólogat az utcán bárkinek ,pédául"MIit nézel?".Nagyon fesztelen idegenekkel,bárkivel kommunikál.

A másoknak megfelelnivágyás feladásán még dolgozom magamban,mert ez is nagyon fontos szerintem egy hiperaktív gyermeket nevelő szülőnél,hogy el tudja fogadni a gyereket úgy ahogy van,persze dolgozzon azon,hogy szépen,fokozatosan megszerezze a gyereke a szükséges készségeket,az öruralomhoz.

A folytonos egrecírozás szintén káros,szükség van rugalmasságra,előrelátásra a környezet kialakításhoz,a napirendhez.

A türelmetlen,ideggyenge,rugalmatlan,követelődző,agresszív, depresszív,elutasító,nem elfogadó szülői magatartás viszont képes a gyerek személyiségét kórossá nevelni,ez 100 %.

2011. márc. 30. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!