Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Enyhe autizmus összetéveszthet...

Enyhe autizmus összetéveszthető hiperaktivitással gyerekeknél?

Figyelt kérdés
Mik jellemzőek az egyik és mik a másik kórképre?
2011. márc. 31. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem semikepp nem.HA beirod a google keresobe,egy ev alatt se tudod elovasni a kettorol a rengeteg informaciot.
2011. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Láttam én már enyhe autistát és láttam hiperaktív gyereket is, és bizony van olyan formája az autizmusnak ami kicsit összekeverhető a hiperaktivitással. Sajnos nagyon nem vagyok otthon a témában, de láttam már ilyesmit.
2011. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ranschburg Jenő szerint akkor beszélünk hiperaktivitásról, ha a gyereket nem lehet leállítani, folyton jár a keze, a lába és a szája is.


Az autizmust nem tudom sajnos.

2011. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 nagyon különböző dolog nem lehet összekeverni az autisták paszivak a minden napi életben a hiperaktívitás pont ellenkező tünetekkel jár.
2011. ápr. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


Fogyatékos gyerekekkel dolgozok jelenleg, és cáfolom az utolsó válaszoló írását. Van egy 17 éves autista fiú, aki benne van a színjátszó csoportban,és gyönyörűen szaval, hosszú szövegeket tanul meg. Valamint ezt nagy közönség előtt elő is adja. Abszolút hallása van, zeneiskolába jár zongorázni tanul. Önállóan gyakorol otthon, stb. Nem hiszem, hogy annyira passzív lenne.

2011. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!