Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen tanácsot adnátok...

Milyen tanácsot adnátok elítélt fiataljainkkal való segítő beszélgetéshez? Ha te voltál már börtönben és 20 évnél fiatalabb vagy, miről beszélgettél volna? Mi lett volna jó neked?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 05:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocs, én nem voltam börtönben, de szerintem a következőkről érdemes beszélni:

Család, és az otthoni környezet, kinti baráti társaság (hatásai pl.) meg egyéb kapcsolatok, a börtönben betöltött szerep és helyzet, a kikerülés utáni tervek. Persze mindenről annyit, amennyit az illető el szeretne mondani, ezek csak támpontok, a beszélgetés tartalmát úgyis ő fogja meghatározni. Ezek csak segítenek elkezdeni a beszélgetést. Mondjuk én azzal indítanék, hogy meséljen magáról, és ha nem akar így elindulni a beszélgetés, vagy megakad valahol, akkor ezeket lehet támpontnak használni.

2011. ápr. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Én azt próbálnám tudatosítani benne, hogy értse meg, hogy miért is került oda, miért van ott?!! Ha ez sikerül akkor talán van esélye az életben! Amíg nincs rendben magával addig szerintem veszett fejsze bármi okosságba kezdeni vele.

2011. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!