Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Baj e hogy a lányom 15 hónapos...

Baj e hogy a lányom 15 hónaposan még nem beszél csak gügyög?

Figyelt kérdés
Kislányom 15 hónapos corpus callosum hiánnyal született és 9 hónapos kórától gügyög meg egy két szót mond és hiába tanitok neki több szót még nem ismétli.Lehetséges hogy valaha megtanul beszélni?
2011. ápr. 24. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:
ha még 3 évesen is csak gügyög akkor vidd el orvoshoz. addig normális.
2011. ápr. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15 hónaposan még nem beszélnek a gyerekek. Akkor van gond,ha 3 évesen sem beszél.
2011. ápr. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyan 15 hónapost, aki beszélt volna.
2011. ápr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az én 19 hónapos kisfaim sem beszél csak 1-2szót amit mond ,én is agódom de azt mondta a védőnő ha megérti az utasításokat semmi baj és azokat érti akármit mondok megért ,és ő is megérteti velünk magát!
2011. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor a fiam másfél éves volt, már el tudta mondani, hogy hívják Őt, a szüleit, hol lakik, stb... Gondoltam, ez a normális. A lányom most 21 hónapos. Kb 20 szót tud, de azokat sem gyakran használja, csak ha rákérdezek. Amúgy babanyelven beszél. A barátnőm fia ugyanennyi idős, semmit nem mond. Szóval inkább ez a normális.
2011. ápr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha gügyök, akkor jól fejlődik. Ne aggódj!
2011. ápr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni:) Lányom sem beszélt 15 hósan, hangutánzó szavakat ismételgetett, aztán másfél évesen meg amikor a karácsonyfát bontottam le, neki adtam egy műanyag díszt, mire megszólalt hogy : " Anya adta nekem" :OOOO Azt hittem összeesek a meglepetéstől, mert elötte tényleg csak pár szót tudott, az is majdnem csak hangutánzó szó volt, és akkor egyszercsak mond egy nyelvtanilag helyes mondatot. Szóval ne izgulj emiatt. Semmi jele nem volt hogy a lányom hamarosan beszélni fog, mégis az első mondata után rohamosan fejlődni kezdett.

Vagy úgy volt vele mint a viccben, mikor a négyéves megszólal az asztalnál, hogy sós a leves. :DD

2011. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!