Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Speciális nevelési igényű...

Speciális nevelési igényű gyereket nevelők! Mikor vettétek észre, hogy szükség van segítségre?

Figyelt kérdés
Kislányom koraszülött volt, 25héten született. Most 20hós, gyakorlatilag 1éves korára utolérte a társait. Még a kórházban elmondták, hogy lehetnek a későbbiekben is előjövő problémák (óvodában-iskolában). Egyenlőre problémamentes, boldog, kiegyensúlyozott kislány, értelmében és mozgásában is életkorának bőven megfelelő. Jártunk korai fejlesztőben, ott is abszolút pozitivan értékelték. Milyen jelekre figyeljek?
2011. máj. 9. 19:51
 1/1 anonim ***** válasza:

szia, sztem elsősorban a magatartászavar és a figyelemprblélmák jöhetnek számításba, majd iskolás korban a disz-betegésgek, diszgráfia, stb. mondjuk sztem a figyelemzavar már előjött volna. a magatartásprobléma necces, mert majd hamarosan jövöget nálatok a dackorszak,a dackorszakban sok szülő hiszi azt hogy márpedig az ő gyereke pszichológusra szorul, nem normális eset stb. holott "csak" dackorszakos"..... szóval azt meg még egy darabig nem lehet megállapítani, hogy lesz-e vagy se. illetve, még a megkésett beszédfejlődés. kislánynak elvileg 1,5 évesen már szavakat illik hasznélni, ill. 2 évesen beindul abeszéd, átlagban. de pl. az én kislányom ,aki ugyan időre, de kicsi súllyal született, plusz az elején intenzíven volt, hipotóniás lett, nekem terhességi diabéteszem volt avégén pedig magas vérnyomásom, szóval ő másfél évesen nem hasznélt csak kb. 3-4 szót, meg hangutánzókat, és sokáig nem is volt semmi fejlődés a beszédében, az értelme fejlődött. és 2 éves 3 hósan kezdett el beszélni, most múlt húsvétkor 2 éves 4 hós, és olyanokat mond, hogy csak lesek ki a fejemből....de 2,5 éves korig ha lány és nem beszél, akkor azért már talán elkezdenékl aggódni.

remélem, minden rendben lesz nálatok!

2011. máj. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!