Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy nagyon speciális, sőt,...

Egy nagyon speciális, sőt, többszörösen speciális kérdéssel fordulnék hozzátok: 44 éves vagyok, kb.3 éve volt egy elég komoly infarktusom. Van két nagy gyerkőcöm. Az élet fintora (vagy csodája) a terhességi teszt alapján ismét gyermekem lesz?

Figyelt kérdés
Hatalmas a dilemmám: fele-fele arányban szeretném ill. nem szeretném ezt a gyerkőcöt. Részben a korom miatt, részben a betegségem miatt (teljesen tünetmentes vagyok, viszont gyógyszereket kell szednem)nem tartanám meg ezt a gyerkőcöt. A másik, pozitív oldala ennek a terhességnek, hogy imádnék ismét babázni, hiszen másik két gyermekem már nagy, hiányzik a bújás, a babázás, a "szükségem van rád" feeling. Nem szeretném túlmagyarázni, és nyilván helyettünk és az orvosok helyett más nem dönthet, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, esetleges tapasztalataitokra, vagy ismerősötök esetére, amennyiben van ilyen. Kérdésem tehát több lenne: vállalnátok-e ennyi idősen gyerkőcöt? Van-e az ismerőseitek körében, aki infarktus után lett terhes, és egészséges babának adott életet? Várom tapasztalataitokat, élményeiteket, véleményeteket erről a témáról, hatalmas segítség lenne (lehetne) számomra. Egyet kérek: aki csak "leoltani, kioktatni" akar, az kíméljen meg! Köszönöm!
2011. okt. 25. 14:19
1 2 3
 1/28 anita0802 ***** válasza:
100%
minden kérdésedre a válasz igen. az infarktus miatt azért konzultálj egy dokival.a barátnőm anyukája 44 illetve 46 évesen szült teljesen egészséges fiúkat,neki is volt előtte 1 évvel infarktusa az ő dokija nem mondom hogy külön kérte hogy igen válalj gyereket mert az a legjobb ötlet ami eszembe jut ennyi idősen de nem is ellenezte. kicsit többet kellett járni ellenőrzésre+veszélyeztettnek volt nyílvánítva az első perctől fogva,de semmi komplikáció nem volt egyik gyereknél sem.
2011. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csak kizárólag az orvoson múlik.Ha ő engedélyezi,akkor simán belevágnék:) Természetesen ha a pároddal is szeretnétek.
2011. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Soha senkit nem szoktam abortuszra rábeszélni, veled sem teszem. :) Bár majdnem 20 évvel fiatalabb vagyok nálad, az biztos, hogy a korom miatt nem vetetném el a Te esetedben sem. Ismerek nem egy olyan anyukát, aki a Te korodban, nagy gyerekek mellett lett ismét várandós, probléma nélkül kihordták, megszülték, szépen nevelik a kicsit.

Az infarktus már nehezebb téma, erről nem tudok, és azt gondolom, mindenképpen orvossal kell megbeszélned, milyen hatással lehetnek a magzatra a gyógyszerek. Lehet, hogy vannak olyan szerek, amik nem ártanak a babának, de ezügyben szerintem mindenképpen minél hamarabb keress fel nőgyógyászt és a kezelőorvosodat is.

Szurkolok, hogy megoldódjon a kérdés, és fel tudd nevelni a picit!

2011. okt. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem azzal, hogy nem ismerek olyan embert, aki infarktus után vállalt gyereket.

Elég sokáig gondolkoztam, hogy mit tennék a te helyedben, és arra jutottam, amennyiben az orvos is rábólint, és én is úgy érezném, hogy vagyok, és leszek is olyan fitt még az elkövetkezendő 18-20 évben, hogy fel tudjak nevelni egy gyerkőcöt, akkor egyértelműen bevállalnám. Hisz egy babánál nagyobb öröm nincs a világon.

Gondolom még nem konzultáltál erről az orvosoddal.

2011. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
A korod miatt ne aggódj. A szívedet próbáld kímélni a stressztől. Igen, vállalnám ilyen körülmények között. Gratulálok neked!
2011. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
54%

Szia! 44 évesen lehet, hogy nem mernék már bevállalni egy gyereket, főleg, ha a gyerek jövőjét tartom szem előtt. De ez én vagyok. Ha bevállalod azt mondom bátor vagy.

A betegség? Kérdés, hogy a gyógyszerek szedhetőek a terhesség alatt, vagy nem. Okoz-e bármilyen komplikációt a betegséged? Sok dolgot kell mérlegelni, elhiszem, hogy babáznál is, de a két másik gyerek sorsa sem mindegy, ha ne adj isten veled bármi gond lenne.

2011. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a dilemmádat. Én biztos, hogy azt nézném, hogy nekem és a családomnak mi a jó. Megkeresném a legjobb dokit, elmennék az összes genetikai és egyéb vizsgálatra és ha minden rendben, akkor miért is ne?
2011. okt. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
31%
Én nem szülnék 44 évesen. 64 leszel, amire ő 20, ááá, kizárt.
2011. okt. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
48%
Két olyan tényezőt írtál le (kor, egészségügyi állapot), amik önmagukban kizáró okok lennének nálam.
2011. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én bevállalnám boldogan. Én most 41 vagyok és másfél éve nem jön össze a baba. Amíg csak az egészségem engedi, próbálkozni fogok. Akár 45-46 éves korig is.

Az infarktusra doki reagáljon, szerintem, hogy mennyire terheli le a szívedet egy baba kihordása. Ezt tudnod kell. S ha orvos nem ellenzi, akkor vágj bele! A két nagyobbik már mindenben fog tudni segíteni neked. Nem lesz olyan kimerítő, mint egyedül. Azontúl annyi boldogságot, örömöt ad egy babó, még talán a szíved is meggyógyítja. :)

2011. okt. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!