Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kitaszítják a társai. Mit...

Kitaszítják a társai. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 éves, nagycsoportos óvodás. Személyiségét tekintve, roppant irányító, akaratos, makacs, főnökösködő. Szinte mindennapos probléma az oviban, hogy sír, nyávog, duzzog, hisztizik. Van, hogy verekszik is. Mindenben ő akar első lenni. Ha valami, nem úgy történik, ahogy ő akarja, máris megy a hiszti, duzzogás. Sokszor ezért nem akarnak vele játszi, amit én meg is értek. Szeptemberben kezdi az iskolát. Egyszerűen, már nem, tudom mit tegyek vele. Az apjától tart, mert ő keményebben fogja, de nekem sokszor tojik a fejemre. Majdnem minden este elmondjuk neki szépen, hogy ez nem jó, stb...semmi erőszak, mert értelmét nem látom. De sokszor már annak sem, hogy elmondjuk.Mit csináljak vele?
2011. máj. 24. 09:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem tartod jó ötletnek, de én akár mesterségesen is generálnék neki olyan helyzetet, amiben nincs igaza, amiben nem ő az első. Persze az önértékelésére nagyon figyelve! Ez nagyon fontos. És hát ha apa az, akitől tart, akkor ő vegye inkább kezébe a dolgokat.
2011. máj. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Erőszak nem kell, de büntetés igen. Semmiképpen nem jó,hogy tojik az anyja fejére egy 6 éves gyerek. Meg kell tanítani,hogy amennyiben nem hallgat rád, büntetést kap, vagy valamilyen megvonást. Ez lehet játék, csavargás, édesség, tv stb! Neki lesz jó, ha még most "megfékezitek", mert a suliban a gyerekek tényleg ki fogják rekeszteni!

Egyébként néha rá lehet húzni a fenekére, ha már nagyon messzire megy. Nem lesz baja tőle!

2011. máj. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Próbáltuk már a megvonás dolgokat. Nem volt tv, édesség, stb. Mintha nem is lett volna. Már sokszor a sarokban sincs kedvem beállítani,mert nincs eredménye...Már azon agyaltam kiveszem az oviból erre az utolsó pár hétre...:(
2011. máj. 24. 09:31
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
A lifenetwork.hu-n van a szuperdada műsor, ott vannak jó tipek a "rossz" gyerekek megnevelésére
2011. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom, hogy neked a szíved szakad meg, de legalább az oviban kapja az élet pofonjait. ha te nem tudod jelen pillanatban, hogy mi a megoldás, legalább arra próbálj neki esélyt adni, hogy önmagától a közössé formáló hatása által rájöhessen, hogy nem helyes amit tesz.
2011. máj. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

"Szinte mindennapos probléma az oviban, hogy sír, nyávog, duzzog, hisztizik."


Tán nevelni kéne (nagyobb szigorúsággal)

Írom ezt úgy, hogy nem vagyok híve a gyermekek erőszakkal történő nevelésének.

2011. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Látták már a nevelési tanácsadó szakemberei?Lehetséges,hogy összetettebb a probléma ,mint a jónevelés hiányossága.
2011. máj. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

És az óvónők mit csinálnak? Nekem a fiam beteg lett és elkanászodott, mert nehezen tettük túl magunkat a dolgon meg feldolgozni is nehéz volt. és az oviban is elkezdte, mert az óvó nénik is, szegény kicsi-felkiáltással előtérbe helyezték. És anyukám hallotta, ahogy odaszólt az óvónőnek, hogy csináld, most rögtön. és elbeszélgettem az óvónővel, hogy talán másképp kéne.

És ők akkor félreültették, utoljára kapott enni, nem állhatott be a játékba és két hét alatt, elmúlt az akaratosság, hiszti, fönökösködés. Jó, mi az első pillanatban elkaptuk, nem fajult el ennyire, mint a te lányod, neked már nehezebb lesz.

Úgyhogy szerintem ez a nem nevelés hatása, hogy megteheti, hogy hisztizzen, duzzogjon, fönőkösködjön. Tényleg nézd meg a szuperdadust és kezd el valóban nevelni és kérd erre az óvónőket is.

2011. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én arra tudom visszavezetni, hogy folyton központban akar lenni. Eleinte még ment is, ez hogy sírok, és mindenki sajnál, de most már nem. Teljesen megszokta, vagy nem tudom.Az óvónő sokszor sajnálja, de ez az örökös uralkodás másokon, ez már bosszantó.
2011. máj. 24. 13:31
 10/21 anonim ***** válasza:
51%

"Már sokszor a sarokban sincs kedvem beállítani,mert nincs eredménye..." - hehe, igen ezt érzi rajtad, ép ezért folytatja a játszmáit, mert tudja, hogy könnyen föléd kerekedhet.

Mit gondolsz, elég következetes voltál vele születése óta?


Már azon agyaltam kiveszem az oviból erre az utolsó pár hétre...:( - lehet, hogy épp ezt akarja elérni, te meg ő otthon, végre kettesben, az undok ovistársak nélkül, csak rá figyelsz, senki másra... ezzel a gondolattal is kifejezed felé, hogy ő az erősebb.

Az nem derült ki, hogy van-e kistesója? Ha igen, akkor a tesó születésének traumáját nehéz neki feldolgoznia.


Van-e napnak olyan periódusa, amikor csak kettesben vagytok és kizárólag rá tudsz figyelni és rá is figyelsz? Lehet, hogy ez kevés neki. Tippelgetek csak.

2011. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!