Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kell neki a rágcsáln...

Miért nem kell neki a rágcsálnivaló kenyérhéj, buláta és társai?

Figyelt kérdés

jópár napja kínálgatom neki, de esze ágában nincs rágcsálni ezeket. vagy nem minden baba rágcsál? az ízével vagy az állagával lehet baja? gondoltam, most, hogy jönnek a fogai, talán szívesen rágcsálna valamit. akkor most hogy is van ez?

egyáltalán ti hogy kezdtétek a babátokkal a "rágcsáltatást"?


2011. júl. 7. 20:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem kéri akkor miért erőlteted? Rá akarod szoktatni az evésre vagy mi? Te szoktál enni ha nem vagy éhes?

Nem is értem a kérdést....

2011. júl. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem adtam a gyerekeimnek ilyen rágcsálnivalókat... érdekes, mind szépen megtanult ettől függetlenül enni:) Az, hogy valamit nasizni kell, az egy rossz szokás. Ezt a szülők pici korban, épp az ilyen rágcsákkal tanítják meg a gyereknek. Ha egy kisbaba, kisgyerek jóllakik az étkezés alatt, nincs szüksége a két étkezés között semmiféle nasira.
2011. júl. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Igazából pont a fogzás miatt nem kérik ilyenkor a babák, de ez csak ideiglenes.Próbáld meg később megkínálni.Én adok a lányomnak rágcsát,keveset eszik meg belőle inkább csak maszatolja.
2011. júl. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
a kérdés átértelmezése, átfogalmazása: ha bármi nem pépes ér a szájához, minimum elfordítja a fejét, de inkább öklendezik is. 8 és fél hósan ez normális jelenség még? vagy 20 éves koráig turmixolhatok? gondolta, bulátafélékre rákap mad és rájön, hogy rágni nem rossz, ha már a főtt gyümi, zöldség nem kell neki rágásismerkedéshez. szóval nem nassoltatni akarom. 2 foga van amúgy
2011. júl. 16. 21:30
 5/17 anonim ***** válasza:
Egyszerű, nem érett még meg a rágáshoz, ne erőltesd. Egyszer egyszer adj neki pukit, az elolvad a szájában. Az én kisfiam is majdnem 10hósan tanult meg rágni, amikor kijöttek a felső fogai. Azzal viszont próbálkozhatsz, hogy 1-1 csipet kenyeret teszel a szájába, így szokja a darabosat, igaz rágni nem tudja.
2011. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a háztartási kekszet szereti, de én sem nassoltatom, csak ha nyűgös pl. vásárlás közben, kap egy kekszet, azzal el van egy darabig. A bulátát én is kidobtam, a kenyérhéjára rá sem nézett. Én bébiételt adtam neki, amíg ilyen kisebb volt, az pont olyan állagú, ami az életkorának megfelel, annyira kell rágni, amennyire ennyi idősen kell nekik. 9 hósan bújt ki a felső 2 foga is, szerintem én csak ezután adtam neki ilyen tényleg kemény rágcsát. Amikor evett, akkor mondogattam neki, hogy rág-rág-rág, viccelődve kicsit és ő is úgy csinált a szájával és rágta, forgatta a szájában a falatot. Szerintem nincs azért elkésve a babád, adj még neki időt. Adhatsz neki főtt répakockát is, azt rágni is kell, meg nem is.
2011. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 9 hónapos, és Ő is öklendezik a villával összetört ételtől. turmixolom, de nem csinálok belőle ügyet. majd megeszi ha már érett lesz rá. :) a vajas kenyeret például nagyon szépen megeszi, úgyhogy szerintem nincs okom aggódni. te se foglalkozz vele, türelem!!!
2011. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást :-) csak mert lépten nyomon azt hallom, pl védőnőtől is, hogy szoknia kell a rágst most már, mert ha most nem tanulja meg, akkor bla-bla bla. de közben én is úgy érzem és gondolom, hogy nem érett még meg rá és hogy csak nem fog örök életében turmixoltatni, amit egyébként szeretek, mert mókás :-) ls szívesen is készítem az ételeit :-) csak hát elbizonytalanodtam, na.


akkor csak finomna, néha néha próbálkozunk :-) és a felső fogaknál újra kicsit aktívabban. aztán ha akkor se, akkor is lesz majd valahogy :-)

2011. júl. 16. 21:55
 9/17 A kérdező kommentje:
8 hós kortól való bébiételt még ki se mertem bontani neki, mert félek, a kukában landolna. amúgy is olyan rosszabb az étvágya mostanság
2011. júl. 16. 21:55
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is így voltunk. Holnap után lesz egy éves, és sok mindentől öklendezik. A főzeléket még azért turmixolom, nem erőltetem. Sok mindent eszik is, bár nem sokat, kenyérbél falatkát vajjal, boci sajttal (ami tubusból is megy már:), májkrémmel. A csirkemell sonka nem jön be, a palacsinta, és a tejfölös krumplis nudlim viszont igen. Bevallom, sülthús-szaftos kenyérfalatkát is próbáltunk, csak falta és falta. Most a dinnyét két pofára zabálja:) Belemászik kézzel, és nyomkodja bele a magokat, jó kis móka, csak ideggörcsöt kapok, mert dinnyelé folyik mindenütt.

Tápszeresek voltunk egyébként, de most azt is abbahagytuk, mert 50-60 miliket evett, és semmi nem ment.

Én 8 hós korban kezdtem joghurtokat, túrót gyümivel és kesszel, (így később a keksz íze is ismerős volt)összetört kukoricapehellyel, aztán sinlachoz gyümit, és pl a banánt már csak villával törtem.


A védőnőm javasolta, próbálja a banánnal "tanítani" a rágást, hogy dugom a szájához. Ismerős illat, íz, nálunk bejött. Aztán ami most is nagyon tutira bejött a kuki-pufi!!! Nem tudom, felétek van-e natúr, én a matchban találtam enyhén sósat, amit a kezébe adtam, és elkezdte majszolni. Ott bent meg ugye pillanatok alatt elázik. A buláta nálunk sem volt jó, tele van kemény darabkákkal. Viszont a kölesgolyóval kezdtünk, az sótlan, és még élvezte is, hogy ő veheti el az asztalról.

Szerintem ezeket próbáld ki, hátha. Ha meg nem ízlik neki, ezeket ti is megehetitek:)

Mi is lassan haladunk, nem erőltetem, de néha megkínálom a saját ebédemből, jut eszembe a túrós tészta is okés:)

Most vettem a tesco-ban detki bio-babakekszet, azt már ügyesen fogja, rágja, az viszont keményebb.

Legyél bátor, és próbálkozz, rosszat nem tudsz tenni:)

2011. júl. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!