Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Convulex szirup mellékhatásair...

Convulex szirup mellékhatásairól van valakinek tapasztalata? 2 hónapja szedjük. Összesen 6 ml.

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 19:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szia,


hjajjj egy csónakban evezünk, csak mi tegnap kezdtünk hozzá!! nektek miért kell?? mennyi a napi adag?? és előreláthatólag meddig??

ha 2 hónapja szeditek, akkor már túl vagytok az első vérvételen, igaz?? milyen lett az eredmény??

a fiam 2,5 éves, 4 lázgörcsön van túl, ezért írták fel 2 évre a szirupot. amikor elolvastam a betegtájékoztatót azt hittem leesek az ágyról... megijedtem nagyon!! de elkezdtük... 2 hétig 2x3ml után 2x5ml.


Ági

2011. jún. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 slywer válasza:

Mindenkinek máshogy reagál a szervezete a gyógyszerekre,úgyhogy az "személyfüggő".


Szirupról még nem hallottam....jaaaa...tényleg ám...akkor ott kisgyermek van.


Ági!

Szerintem feltétlenül vidd el másik orvoshoz/ is a kis gyermekedet!!!!!!!!


Olyan NINCS,hogy 2 lázgörcs után 2 évre felírja az orvos a szirupot---főleg ilyen komoly gyógyszert!!!!!---mert hozzászokik a szervezete és nem tud nélküle meglenni(olyan,mint a szükséges rossz)!!!!!!!!!


Vidd el a kicsit a gyermekideggondozóba (oda neurológiai tünetekkel viszik a gyerekeket,mint pl. álmatlanság,epilepszia,állandó fejfájás,stb.---nem szellemileg fogyatékosok járnak.


Semmit nem veszítesz vele és nem néznek ferde szemmel sem!

Hidd el Nekem!2 lázgörcs után NEM LEHET két évre gíógyszert felírni!


Megj.:25 éve járok neurológushoz,ami NEM EGYENŐ a "dilidoki"val!

2011. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ismerek egy kisfiút, ő kb 3 éves,neki is lázgörcsei voltak, ezért kapott Convulex-et. azt hiszem hogy 6ml az egyszeri adagja, de ebben nem vagyok biztos. Neurológus írta föl neki. Nagyon jó nevű neurológus. Egyébként megkérdeztem a mi dokinkat is és azt mondta,hogy nem kell annyira betojni a Convulex-től, migrénes fejfájásra is írják...azért nem vagyok nyugodt.

A vérvételünk jó volt, nem mutatott semmi eltérést.

2011. jún. 3. 08:05
 4/14 anonim ***** válasza:

kedves "slywer"!!

köszönöm az e-mailed és a válaszod is!! voltunk több orvosnál is és mindannyian ez a gyógyszer mellett voksoltak. 4 görcsön vagyunk túl és az orvos azt mondta, hogy minél idősebb lesz a kicsi (vagyis minél közelebb kerül az 5 éves korhoz, ami a kinövési idő) annál veszélyesebb lehet egy-egy roham. ezt nem merem kockáztatni, soha nem bocsájtanám meg magamnak, ha az egészséges gyermekem az én félelmeim miatt szenvedne károsodást, úgy hogy győzött a bizalmam az orvosokban, elkezdtük adni. rendszeresen megyünk majd vérvételre, ami kimutatja, ha ne adj Isten gond lesz.

kedves kérdező!!

örülök, hogy jó eredményei lettek a kicsinek a vérvételen. mennyi idős?? én is félek azért... de attól még jobban, hogy valami rossz történik esetleg egy roham alatt... olyan helyen lakunk, ahol még nagyon mentőt sem tudok hívni, ha baj van :S így most adagoljuk és várunk. előreláthatólag meddig kell adnod majd??


Ági

2011. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mi sem lakunk kórház közelében, ezért is volt hosszú az első roham. 2 éves a Kislányom, nem tudom meddig szedjük, azt mondták 3 évig ha tünetmentes az már jó. Lekopogom, azóta nem volt semmi, jobb kedvű, jó hangulatú és végre normálisan telnek a napok. Eddig sokszor hányt, fájt a feje, és nem tudtuk miért.

Hová jártok dokihoz?

2011. jún. 6. 09:14
 6/14 anonim ***** válasza:

szia,


mi Szegedre járunk, Dr.Sztriha Lászlóhoz. egy hete szedjük még csak, szóval én még nem beszélhetek nagy felfedezésekről, de nyugtat a tudat, hogy ha minden jól megy soha többször nem kell átélnünk a rohamokat!!!! ami miatt aggódtam, hogy majd megfogja a székletét, de hál'Istennek nem, ennek nagyon örülök!!

akkor Nálatok bejött a gyógyszer??


Ági

2011. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mostanában minha fájdogálna a feje. Eddig jó volt. Persze az idő sem kedvező, így nem tudom mire vélni. Sajnos nekünk egy hete bogyókat kakál a lányom, így adok neki sok rostosat, így nem szenved. Mi Debrecenbe járunk és majd csak szeptemberben kell menni. Addig isszuk szorgalmasan. Te mikor adod a gyógyszert neki? Befolyásolja az alvását?
2011. aug. 2. 14:20
 8/14 anonim ***** válasza:

szia,


hál' Istennek semmilyen mellékhatást nem vettem észre a kicsin amióta szedi. volt már egy vérvételünk is és mindent rendben találtak!! a hónap végén megyünk vissza a neurológiára az első kontrollra. már volt lázas és roham sehol!!!! Istenem, hihetetlen megnyugvást adott!! a kakival nincs gond, pedig ettől féltem én is!! az alvás ugyan olyan, mint előtte, Alen nagyon jó alvó. reggeli és vacsora után adom Neki. Te hogyan adagolod?? nekünk 5 ml van felírva. az alvás Nálatok gond lett??

2011. aug. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az első hónapban mivel korán adtam neki nyűgös volt. Most reggel kell 2 ml este 6ml-t adni .Neki kicsit bogyós lett a széklete, de rostosabb kajával ezt is megoldottuk. Örülök, hogy jól vagytok. Mi csak szeptemberben megyünk Debrecenbe. Szegénykéket csak azért sajnálom, mert rászoknak erre a gyógyszerre. Mondta a neurológus, hogy ki ne hagyjak még véletlenül sem egy adagot. Bár már arra volt példa hogy 2 órával később kapta meg. Minden jót. Ha van valami eredmény, vagy egyébként is bármi írj :)
2011. aug. 10. 12:59
 10/14 anonim ***** válasza:

sziasztok,


ne is mond ezt a rászokást, fogalmam sincs hogyan megy majd ez a leszoktatás dolog... kicsit félek tőle!! mostanában mint ha fáradtabb lenne, reggel nehezebben megy a kelés, de nem feltétlenül kell ezt a gyógyszer számlájára írnom, nem is tudom. voltunk vérvételen, mivel a háziorvos nem szólt vissza úgy gondoltam minden rendben van!! bár 4 érték nem stimmelt, utána néztem a neten, abból viszont nem sokat értettem :) viszont úgy vagyok vele, hogy csak szólt volna, ha gond lenne. maradt a napi 2x5 ml, augusztusban végül nem voltunk a szabadságok miatt, így majd holnap kérek időpontot jövő hét csütörtökre, mert akkor egy úttal le rendezhetem a tanácsadást is, megkért a védőnőnk, hogy jelentkezzünk már le, mert régen látta a kicsit. de az tuti, hogy most nem megyek oda reggel 8-ra, hanem majd szépen 11 körül!!

szeptemberben mentek Ti is?? hogy vagytok??

2011. aug. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!