Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves kislányom nem akar...

4 éves kislányom nem akar enni szinte minden ételt elutasít mit tegyek. Néha egy pár falatot sikerül vele megetetni. Valami betegség jele ez, vagy mi lehet? Van valakinek tapasztalata ilyen téren?

Figyelt kérdés
2011. máj. 7. 13:28
 1/4 anonim válasza:
100%
Én válásnál voltam így szintén 4 évesen,Semmit nem akartam enni,már anyám csokival tömött,csak hogy egyek.Nincs valami hasonló probléma a családban aminek ez lehet a hatása?Kérdezd meg tőle,hogy mit enne szívesen.Próbálj vicces formákat csinálni a tányérra,pl krumplipüréből csinálj mosolygós fejet a rántott husi meg legyen a haja vagy nem tudom :D próbálj meg kreatív lenni.A gyerekek azt szeretik :)Sok sikert!Majd írj,hogy mi lett!
2011. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vizsgáltasd meg a dokival de nem lehet hogy a fő étkezések között eszik valamit, a nagyi csokit ad vagy vásárlásnál eszik egy kiflit már kis kajó is elveszi az étvágyát. Az is fontos lenne hogy ne erőltesd ted elé a kaját ha nem kell ved el és csak a következő étkezésnél kapjon enni.
2011. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 muaythai365 válasza:
Unokatestvéremmel pont ez volt a probléma az orvosok sem tudtak sokáig semmit ő is szintén alig akart enni, a végén derült ki hogy glutén allergia (lisztérzékenység)és már eszik rendesen.Fordulj vele orvoshoz.Remélem segithettem :)
2011. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez így kevés információ. Mikor eszik, mit? Mit iszik? Kap-e nasit, és mit?

Igazából elég ritkán betegség jele, inkább csak manipuláció. Látja rajtad, hogy aggaszt az evés kérdés, és hatalmi harcot csinál belőle.

Azért orvossal beszélj, de ha betegség kizárva, akkor szerintem olvasd el a Szuperdada című könyvet, vagy nézz meg egy-két részt a youtube-on (igaz csak angolul van), nálunk elég jól bejött a módszere az evésproblémákkal kapcsolatban.

2011. máj. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!