Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a különbség egy hiperaktív...

Mi a különbség egy hiperaktív és egy nagyon rossz, eleven, akaratos gyerek között?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi van az én 3,5 éves lányommal, de már kezdünk kétségbe esni a férjemmel. Egyszerűen kezelhetetlen:-(

Nem fogad szót, akaratos, hisztis, szinte egész nap pörög, úgy érzi, csak rá kell figyelnie mindenkinek.

Ma is itt voltak az unokatesói, az én lányom volt a fő rosszalkodó, dobálózik a játékokkal.

Nagyon kezdek kiborulni a viselkedésétől, és sajnos egyre többet kiabálok vele:-(

Nem tudom pontosan milyen egy hiperaktív kisgyerek, ezért azt sem tudom, hogy a lányom az lenne, vagy csak egyszerűen ő ennyire sokat "rosszalkodik"?


2011. jún. 16. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne kiabálj vele. Büntesd, ha akaratoskodik, állítsd sarokba, szobába, egyedül maradjon, míg lenyugszik. Ha kiabálsz, azzal eléri a célját - h figyeljenek rá. Ha nem figyelsz rá, akkor előbb-utóbb befejezi. Amennyiben még nagyobb hepajt csap, lsd. első pont.
2011. jún. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
2011. jún. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nevelési tanácsadó nincs a közelben? Kérdezd meg a gyerekorvost-védőnőt. Nekem ők segítettek.


Aztán kiderült a gyerek nem hiperaktív, csak makacs és fejlettebb a korosztályánál és unta magát :) De ő még "kicsi" 2 éves

2011. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó vagyok :)


Kitöltöttem a linkelt tesztet. Nos eszerint a gyerekem hiperaktív. Hónapokig jártunk és három szakember is megnézte a gyerekem és papírunk van róla, hogy a gyerek nem az!


Ennyit a netes tesztekről :)

2011. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, hogy válaszolt, és a linket is!

Igen, igazad van, megkérdem első körben a védőnőt, meglátjuk, hogy mit mond. Illetve szeptemberben megy majd oviba, arra kíváncsi leszek, hogy majd ott hogyan fog viselkedni!

2011. jún. 16. 16:05
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha csak a gyerek pillanatnyi viselkedését nézed, nem biztos, hogy meg lehet különböztetni.

A szakember végigkérdezi az élettörténetét magzatkortól kezdve, vizsgálja a szülők nevelési módszereit, a család légkörét, foglalkozik, játszik a gyerekkel, egyes helyeken bentlakásos formában is történik vizsgálat és mindezek alapján mondhatják ki, hogy hiperaktivitásról van szó.

2011. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Azt kell,hogy mondjam elég valószínű,hogy nevelési problémák vannak.

Sajnos sok szülő,aki nem bír a gyermekével pszichológushoz viszi,majd kiírnak a gyerkőcnek nyugtatót...ez az amit nem szabad,bármelyik gyereket hiperaktívnak nevezhet egy fáradt szülő,hiszen a gyerekek nagy része élénk,izgága stb...ez teljesen helyén való.

2011. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A hiperaktív gyerekeknek nem nyugtatót, hanem egy élénkítő hatású szert adnak. A neveletlen gyerek ettől nem viselkedik nyugodtabban, a valódi hiperaktívra viszont jó hatással van. Kicsit olyan, mintha a féllábúnak mankót adnál. Képes lesz figyelni, uralkodni magán (egy kicsit), egyáltalán, megközelíthetővé válik a nevelés számára. Az odafigyelő, következetes nevelést persze nem helyettesíti a gyógyszer.
2011. jún. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Előzőnek! A szomszédomék gyerkőce márpedig nyugtatót kapott,és szerencsétlen 6 éves gyerek úgy nézett ki,mint aki születésétől drogozik.Borzasztó látvány volt!Az olyan szülőket agyon verném,akik a saját gyereküket teszik tönkre,csak mert nem tudnak megfelelően nevelni!

Nézzük meg mit is takar a hiperaktív gyerek fogalma:


-figyelme rövid ideig tartható fent


(ez egy átlagos felnőttnél is megtalálható,ha unalmasnak találja a beszélgetési témát)


-nagy a mozgásigénye


(minden gyereknek nagy,ettől gyerek,vagy inkább hízzon el?)


-unatkozik az órákon,gyakran zavarja az órát,beszélget,vagy játszik


(melyik felnőtt ne tenné ugyanezt,ha az előadó unalmasan,monotonon beszél,esetleg nem érdekli a téma tárgya)


-a legkisebb akadály is elveheti a kedvét a feladat elvégzésétől


(valószínűleg nincs önbizalma,azért mert úgy érzi nem tud valamit megcsinálni,ez a szülő hibája ! ! ! )


-rosszul tűri a monotóniát


(igen ilyen egy normális gyerek,játékos,izgága stb... a felnőttek 98%-a is rosszul tűri a monotóniát,adjunk nekik is gyógyszert ezért?)


-nehezen illeszkedik be közösségbe


(sok gyerekkel előfordul,főleg ha nincsenek gyerekekhez szoktatva...erre jók a játszóterek)


-rendszertelen,rendetlen és szétszórt


(szintén a szülő hibája!a gyereket egészen pici korától a rendre kell szoktatni,és nem x év után ráhányni,hogy trehány! ! !)


Tehát el kéne gondolkozni a kedves szülőknek,hogy esetleg nem jó nevelési módszert alkalmaznak!Inkább nevelési tanácsadót kell felkeresni,ha csak nem akarjuk tönkre tenni a saját gyerekünket,csak azért,mert nincs türelmünk a gyerekhez!Megértem,hogy sok szülő fáradt,de ne a gyereket gyógyszerezzük ezért ! ! !

2011. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%
bocs,hogy ezt mondom,de valószínűleg elkényeztettétek.Gondolom,sosem ütöttetek rá a kezére,ha pl.dobálta a játékokat.
2011. jún. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!