Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul tudom, hogy a tápszer...

Rosszul tudom, hogy a tápszer a gyerek fél éves koráig féláron van? Mert igazán nincs sok különbség a vény nélküli árhoz képes, ha felírja a doki.

Figyelt kérdés
2010. szept. 6. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát rosszul tudod :) Én ilyenről még nem is hallottam...
2010. szept. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
valamit nem jól néztél.... fél áron van a tápszer, ha viszel receptet hozzá. A babáknak normál esetben fél éves koráig írják fel.
2010. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk múlt héten írt fel a doki tápszert, de biztos nem igaz, h fél éves korig írják fel, mert az én kisfiam 9 hónapos és semmilyen allergiája nincs.
2010. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért írt fel 9 hónaposan tápszert, mert vagy ARes (refluxos babának) vagy HA-s (bukós babának) valót írt ki! 1 éves korig kiírják az AR és HA jelzésű tápszert, mivel az a baba aki ezt kapja; NEM EGÉSZSÉGES.
2010. szept. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

JA, csak épp NEM egy éves koráig irják fel a speciális tápszert, nem értem, miért terjesztitek ezt!!!!

3 éves korig irható fel speciális tápszer, fél éves korig a sima.

Receptre olcsóbb, biztos nem minimális a különbség....

2010. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért!

Kedves 20.16-os!

Én úgy tudom, a HA a hipo-allergént jelenti, amit az én másfél hónapos babám is eszik. De nem azért eszi, mert nem egészséges...

Egyébként sajnos tényleg nem sokkal olcsóbb receptre, de szerintem minden forintnak örülnünk kell, amit egy pici babával nem kell kifizetnünk:)

2010. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18.52-es vagyok. Igen, HA-t kapunk, de az nem (kizárólag) a bukós gyerekeknek van, az én kisfiam sosem bukott. Másrészt nem értek hozzá, de szerintem a bukós gyerekek azok, akiknek egy részükről kiderül, h refluxosak, de ez csak a sejtésem, így szerintem te két cimke alatt is ugyanarról a kórképről beszélsz.. A lényeg a lényeg: a hipoallergént nem azért kell/jó adni.. Bocs.
2010. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolsónak jelzem, hogy az AR a bukós, reflux-gyanús babáknak, a HA pedig a tejérzékeny gyerekeknek vló, tehát két tlejsen külön dologról van szó. És természetese érdemes megjegyezni, hogy nem csak a nem egészséges gyerekek kaphatják 3 éves korukig a HA tápszert pl., hiszen a dokinak elég a gyanú is, hogy felirja a tépszert. Megjegyzem, egy rendes orvos könnyen lát gyanút és spórol rengeteg pénzt a szülőknek a HA tápszer felirásával...
2010. szept. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!