Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hipermotil egyén képes egyhely...

Hipermotil egyén képes egyhelyben lenni, nyugodtan tevékenykedni?

Figyelt kérdés

A kislányom a nap nagy részében olyna, mintha a fenekébe erős paprikát dugtak volna. Ha várakozni kell, a lábán képtelen megállni, egy lábra áll, azon billeg, vagy belémkapaszkodik és szintén, stb stb, a széken izeg mozog, fél perc múlva leszáll stb. általában véve nagyon nyughatatlan, mozgékony. de van amikor tök jól elvan, pl. ma fél órán keresztül a mágneses betűket pakolgatta a hűtőn, vagy tegnap kipakolta a játékkonyhája téóányérjait, és azokkal tett vett tök nyugodtan. vagy pl. a kedvenc meséjét dvd-n akár fél órán át is nézi, vagy akár több,fekve, mozdulatlanul, odafigyelve.vagy este a mesére is odafigyel, akkor is fekszik, nem mocorog. akkor ő most lehet hipermotil vagy se?

tudom hogy egy 2,5 éves gyereknek nagy a mozgásigény,e de ő ált minden gyerektársaságból kirí, a játszón is máshogy élénk mint a többiek. néha olyan céltalannak tűnik amozgása, csa hogy mozgásban legyen. na és egyfolytában beszél, amit csinál, azt mondja is, (mondjuk ezt a hűtőmágnesezést nem kommentálta véletlenül, azért is tűnt fel talán), de egyébként igen. a játszótéren is, és szinte kiabálva. én még nem láttam ilyet más gyerektől.

jártunk amúgy korai fejlesztőbe, mert oxigénhiánnyal született, és ott a gyógytornász azt mondta, hogy talán kicsit hipermotil, egyértelműen nem hiperaktív (ezt a gyógypedagógus is megerősítette, és már nem kell járnunk. nekem mégis olyan fura a viselkedése néha. egyébként nagyon okos, koránál okosabb, minden iránt érdeklődő kislány).


2011. jún. 29. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú, hát ezt akár én is írhattam volna. Szóról szóra igaz. Az én lányom 3 éves, és dettó.

Én egyébként gyógypedagógus vagyok, de sokszor úgy érzem megállta a "tudomány", kész, fogalmam sincs mi van a gyerekemmel. Ő is van, hogy egy órát is eljátszik nagy nyugalomban, közben csak lesek, hogy milyen nagy fantáziával, kreativitással játszik. De ha kitesszük a lábunkat itthonról, akkor mint akit felhúztak.

A kezét mindig fognom kell, mert kelekótya, folyton izgága. Ha bemegyünk postára, bankba, boltba, ott is nyüzsög.

Én azt gondolom, hogy ezeken a helyeken annyi az új inger, hogy nem tud velük mit kezdeni,és ez okozza a motoros nyugtalanságot.

Jártunk mi is mozgásfejlesztő csoportba, már csak a társaság miatt is, és persze, hogy a figyelmén javítsunk. Minimális javulás, így szeptembertől megyünk nev. tan-ba, hogy nézze meg olyan kolléga, aki járatos a szenzoros integrációs terápiában (Ayres), és ha úgy látja, akkor járunk fejlesztésre tovább.


Sokat gondolkoztam én is, a szülés alatt lehetett-e valami. Igazából talán egy ici-pici ideig lehetett oxigénhiányos, de az sem biztos.

Lehet, hogy genetikai okai vannak, bár apa is, én is nyugodt gyerekek voltunk, viszont a nagyszülőkre vissza vezethető...


Ja, és mindenkivel rögtön közvetlen, néha már nekem kellemetlen, hogy vad idegenekkel leállna trécselni.


Akihez jártunk mozgásfejlesztésre javasolta, menjünk el szakértői bizottsághoz, hogy legyen papírunk arról, hogy hiperaktív - még ha nem is az, és ezzel menjünk az oviba.

Én meg ezt nem akartam, ha nem hiperaktív, akkor minek skatulyázzam be... Óvónénivel majd elbeszélgetek év elején, remélem nagy gond nem lesz.


És tényleg, az a gyerek, aki kitartóan játszik, mesét hallgat, rajzol, homokozik, gyurmázik, tényleg nem hiperaktív!

2011. jún. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
biztosan nem hiperaktív,mert le tud ülni játszani. lehet feszült attól,hogyha a családban feszültség van vagy ha keveset mozog a mindennapokban. érdemes átgondolni,hogy jól, elég mélyen alszik-e. lehet temperamentum is, ami szintén velünk született.
2011. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

az alvása már kb. 9 hónapja ok, előtte rossz alvó volt, de az a foga meg stb miatt. volt.

feszültség az van bőven, pl. én 30 hetes terhes vagyok és ő már mst nagyon féltékeny, meg azt várja mikor tűnök el, a másik hogy az apjával sem vagyunk túl jóba, bár hangos veszekedsek nincsenek max szóváltások, de hát persze érzi, látja a gyerek, mi van , főleg ő, olyan kis radarjai vannak, hogy csuda. de ezt leszámítva, régen is nyugtalan volt, kisbab korában is, majd később is- reméltem, hogy kinövi, de nem úgy tű nik. :(

nem tudom, van-e nálunk ayres, mert kisvárosban lakunk, már én is gondolkodtam rajta. egyébéként neki is olyan nagy fanáziája van, hogy hiehtetlen, bőven meghaladja a korát.

és igen, túl sok inger, de azon is gondolkoztam, majd ha oviba megy, ott aztán lesz inger, mi lesz akkor? egyelőre úgy néz ki, csak 2012 szeptembertől mehet, mert nincs hely, és otthon leszek a kisesóval, talán addigra még érik ebből a szempontból.

2011. jún. 30. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Hogy a postán sorban álláskor nem marad nyugton, az szerintem teljesen normális. Amíg nem veszélyezteti magát és nem túlságosan zavar másokat, hagyd békén. Ha meg fontos a csend, mondjuk egy gyógyszertárban, találj ki neki játékokat! Meddig tud fél lábon egyensúlyozni? Számolj hangosan, tetszeni fog neki, hogy már 4-ig, 5-ig sikerült. Rejts el egy kis papírfecnit a markodba, tedd elé a két kezed, találja ki, melyikben van. Egyensúlyozzon végig a kőpadló egy vonalán! Játsszatok ujj-játékokat (Ez elment vadászni, meg hasonlók). persze ez is jár némi hanggal, de mégse akkora a rajcsúrozás.
2011. jún. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hát ezt a postásat épp nem én írtam, hanem az egyik válaszoló. :)

nálunk ez nem annyira probléma, tud várni ilyen helyeken általában. a gond az ÁLTALÁNOS viselkedése. általában nagyon fel van spannolva, sztem nem normális mértékben, halkan (vagyis normális decibellel) beszélni csak közvetlenül alvás után tud kb. 2 percig, meg az intonációja is fura nekem, az is olyan felspannolt, nem tudok erre jobb kifejezést. itthon a lakásban szinte csak futva tud közlekedni, és eléggé összerendezetlen a mozgása, habár elég ritkán esik el emiatt. az utcán meg alig hajlandó gyalogolni, inkább ücsörög a babakocsiban, ottbezzeg el tud ücsörögni. ha véletlenül mégis hajlandó, akkor nem éppen fut, de nem is normális tempóban halad általában.

szóval le lehet őt kötni, a megfelelő dolgokkal, mert mint írtam, érdeklődő általában, csak ez az állandó zsigeri vibrálás, ami van körülötte már nagyon lefárasztott az eltelt 2,5 év alatt. én se vagyok épp egy olyan típus, akinek megalszik a szájában a tej, de ez sok nekem, napi szinten. már ott tartok, hogy éjjel nem tudok emiatt (se) aludni, és azon agyalok, hogy annak ellenére, hogy befejeztük a korai fejlesztőt, mégis úgy látom, van még probléma, de hova vihetném? és tényleg, mi lesz így az oviban, az iskolára már nem is merek gondolni. persze tudom, hogy sokat változnak a gyerekek, de egre csak várok valami alapvető változásra, és eddig még nem következett be, nemlátom, ezután miért következne be. nem azt szeretném, hogy egyehylebn üljön, vagy ilyesmi, hanem ezt az állandó ok nélküli (legalábbis látható ok nélküli) felspannoltságot szeretném ha eltűnne.

2011. júl. 3. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!