Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves és nem beszél nem...

4 éves és nem beszél nem szobatiszta (? )

Figyelt kérdés
Van egy kisfiú a baráti körünkben, aki 4 éves létére nem beszél, nemrég kezdett csak el úgy "dumálni" mint egy 1,5-2 éves. Nem szobatiszta, a ruhát nem viseli el magán, van, hogy ordít minden ok nélkül, rángatja a csöveket a falon. Szerintem ez valami fogyatékosságra utalhat, de az anyja nem tesz semmit vele...sajnálom szegény gyereket mert később még baja lehet ebből..mit gondoltok?
2011. aug. 4. 12:34
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Ja és egész nap TV-t néz, és a GÉP! előtt ül..
2011. aug. 4. 12:37
 2/37 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, meg pár sorból nehéz ezt megállapítani, de nem biztos, hogy alapból fogyatékos lenne. Csak ha mondjuk az a helyzet, hogy a szülei leültetik a gép, vagy a TV elé és lesz@rják, akkor mitől fejlődjön? Néha olvas az ember olyan gyerekekről, akik szociálisan elszeparálva nőttek fel, egyikük sem lett "normális", mégha annak is született.
2011. aug. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 ekeke ***** válasza:
76%
A szülők a fogyatékosok. A gyerek pedig egészséges és végletesen elhanyagolt. Csodálom, hogy szakember még nem adta megfelelő gondozásba.
2011. aug. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
93%
Orvos?Védőnő?Óvoda?Nagyszülők?Sehol senki?Nem lát,vesz észre senki semmit?Úgy gondolom a környezet is felelős ilyen esetben.2 gyerekes anyuka
2011. aug. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Hát ez mindenképpen nagy baj!! Ha ennyire szíveden viseled a dolgot,akkor én a helyedben felkeresném a védőnőjét és elmondanám neki ezeket. Bár neki meg a 3,vagy 4 éves státuszon ezt látnia kellett volna, de az is lehet,hogy el sem vitték. Egy próbát megér, aztán valószínű,hogy Ő kimegy,megnézi és megmondja mi a teendő.
2011. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
77%
EGyértelmű: többet meséljen neki,beszélgets vele,rengeteg anya nem tudja de a gyerekkel már születésekor beszélni kell!!! És ha betartja ezeket és 3 hónapon belül nem javul ORVOS! Amúgy hogy nem szobatiszta? MERt az én lányom is 4 éves és éjszakára pelus kell még,de nappalra NEM! és éjszaka sem mindig csurizik be.
2011. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy én 16 éves vagyok, így nem sokat tehetek.

Hétvégente én szoktam rá vigyázni, ha az anyja dolgozik, mert az apja külön lakik. Az anyuka szakmája óvódai dadus...bár már nem ezt dolgozik. A szobatisztaságot úgy értem, hogy egész nap pelus van rajta. Óvódába nem vették fel tavaly, majd talán szeptembertől...köszönöm a válaszokat

2011. aug. 4. 19:37
 8/37 anonim ***** válasza:
Javaslom, keress fel egy nevelési tanácsadót, vagy egy védőnőt, és jelezd a problémát. Egy kiskorú is megteheti. Ha anonim szeretnél maradni, akkor dobj be egy levelet a postaládájukba, vagy ha visszajelzést is szeretnél, neten tudd meg a legközelebbi ilyen intézmény(ek) email címét, hozz létre egy ideiglenes mail címet számodra, jelezd is benne, hogy átmeneti cím, csak hetekig lépsz be rá, de vársz rá választ mielőbb, kérdezd meg egy email-ben: mit tehetsz és hogy ők mit tudnak tenni a felvázolt probléma esetén.
2011. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%

Autisztikusnak tűnik a gyermek a leírt tünetek alapján,ismeretlenül én nem tartom helyesnek az anyukát hibáztatni,hogy biztosan elhanyagolja a gyermeket!


Van egy figyelemzavaros fiam és tudom mi az,hogy folyamatosan védekeznem magyarázkodnom kell,hogy én elkövetek amit csak tudok.

2011. aug. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 ekeke ***** válasza:
77%

Nagyon aranyos vagy! Szép tőled, hogy tennél a kicsiért. Sajnos így kívülről nehéz, ha a szülőt nem érdekli.

Láttam én olyan kicsit, aki azért nem tanult meg beszélni, mert nyögéseket elfogadott a család, "milyen aranyos", és az emberek barkochbáztak vele, mindent kimondtak, amit lehetett. De ha semmi nem történt volna, csak ha kimondja a szót, más lett volna hamar. Ez egy túlszeretett, túlajnározott gyerek volt, aki ha ÚGY nézett az anyjára, már minden meg volt bocsátva, minden el volt intézve. Ez lesz műsoron 30 év múlva is, van rá egy fogadásom.

2011. aug. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!