Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves lesz májusban se nem...

3 éves lesz májusban se nem beszél és nem szobatiszta. Ugy hallottam kérhetek hosszabitott gyest. Mert igy nem mehet oviba. Hová menjek el a gyermekorvoshoz vagy a védönöhöz hogy segitsen? Ki van ugyan olyan cipöben mint én?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 15:50
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
26%
hát ez súlyos nevelési probléma
2011. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%
pontosan tudom miről beszélsz mi 4 évesek leszünk nem sokára és ő sem szobatiszta és nem is beszél..nem nagyon tudsz semmit tenni mert ha nem akarja nincs az az isten ami rábírja hogy bili meg beszéd...sajna ez van .a meghosszabított gyest csak akkor kérheted ha a gyermek tartósan beteg vagy fogyatékos :S
2011. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
50%
az első eléggé idióta!!!második voltam
2011. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért nem ártana kideríteni, hogy van-e valami konkrét oka, hogy nem beszél. Általában azt szokták mondani, hogy ha két évesen nem beszél (egyáltalán nem), akkor el kell vinni szakemberhez.
2011. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
83%

Volt a családban hasonló problémánk.

Végül egyszer csak megoldódott minden, a bili például egyik napról a másikra, szó szerint.

2011. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
80%

Először ki kéne deríteni, hogy van-e valami szervi baja, jó-e a hallása. Gyerekorvos feladata, ill. elküld szakrendelésre.

Aztán, ha netán felmerülne értelmi elmaradás, akkor nevelési tanácsadó, ahonnan esetleg elküldenek Tanulási Képesességet vizsgáló Bizottsághoz.

Ha ez lenne (bizonyára nem), akkor kijelölnek neki egy óvodát, és akkor mehetsz dolgozni. Viszont jár az emelt családi pótlék (remélem nem írok hülyeséget. Tudtommal hosszabbított gyes nincs).

2011. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
62%
pontosan meg fog oldódni!!csak ki kell várni am voltunk szakembernél és ő is ugyan ezt mondta h nincs semmi baja csak nem akarja még elkezdeni ezeket
2011. febr. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem is májusban lesz 3 éves és a szobatisztaság gondolata fel sem merül nála. Viszont szépen beszél. De szerintem előbb járd körül a témát, hogy ez mennyire baj,mert számomra ez nem olyan nagy gáz,amit írsz.
2011. febr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
50%
Hát szerintem ha nem beszél 3 évesen, akkor nem biztos, hogy egészséges... el kéne vinni dokihoz, ha beteg akkor kapsz tovább GYES-t. Ha nem beteg, akkor nem hiszem, hogy van "hosszabbítás".
2011. febr. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Néha mondja hogy baba,mama és megért mindent amit mondasz neki és mutogata a könyvböl dolgokat amit kérdezel!A összes testrészét tudja és hall rendesen.De sokan vannak igy hogy lusta.Az apukája volt ilyen.
2011. febr. 7. 16:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!