Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehetséges, hogy diszlexiás...

Lehetséges, hogy diszlexiás vagyok?

Figyelt kérdés
Sosem voltam jó tanuló.Nem azért mert nem próbálkoztam, csak egyszerűen nem ment a fejembe.Utolsó hónapban 8 tantárgyból álltam bukásra, és tanulószobás lettem.Ott volt, hogy 2 órán keresztül próbáltam egy FÉL OLDALT megtanulni, az aktuális tanár próbált segíteni de egy szó sem ragadt meg.Ha hangosan kell olvasnom össze keverem a sorokat, betűket.Év végére "csak" 3 tantárgyból buktam meg.Egész nyáron a könyvek előtt ültem, hogy átmenjek a pótvizsgán de alig tudok valamit.Jövőhéten pótvizsga és teljesen kétségbe vagyok esve!! Mit tegyek? Mi ez? Kérlek titeket, hogy csak értelmes válaszokat írjatok.15/L
2011. aug. 16. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
ha nem használtad a böngésző helyesírás javító funkcióját, akkor 100%-ra megmondom, hogy nem vagy diszlexiás...
2011. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gúgli a te barátod:

[link]


Nézd át ezt az oldalt, és megtudod. Szüleid nem próbálnak segíteni? A nevelési tanácsadót érdmes felkeresned, ott vannak szakemberek, akik tanulási nehézségeket is tudnak kezelni (nem ciki odamenni, ne félj, sokkal szarabb, hogy az egész nyarad erre megy rá...).


Ha tényleg diszlexiás vagy, akkor kérj meg valakit, hogy mondja fel magnóra a megtanulandó szöveget, és azt hallgasd vissza, így meg tudod tanulni.

2011. aug. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Az első válaszadónak: az a diszgráfia, amire ő gondol, ők azok, akik nem tudnak helyesen írni.
2011. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, tudom mi a különbség a diszgráfia és a diszlexia közt (egyiknek sincs köze a helyesíráshoz tulajdonképpen, de a helyesírás ellenőrző javítja a jellemző hibákat) - a diszlexiások írásán is látszik a tanulási zavaruk, nem csak a diszgráfiásoknak
2011. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
[link] Kérd meg a szüleidet vegyenek ilyet,mert segíthet neked!
2011. aug. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkitől! :)

ez lett a teszt eredménye...:

Az értékelés:

Nagyon valószínű, hogy Petra diszlexiás, ezért sürgős fejlesztésre szorul!

Ha iskolai osztályzatban szeretném kifejezni Petra eredményét, akkor ezt a jegyet írnám be a bizonyítványába:


2

Az eredmény sajnos nagyon rossz!

2011. aug. 16. 16:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ne keseredj el, én is diszlexiás vagyok, igaz nekem a szüleim elsős koromban észrevették (nem tudtam megtanulni írni, olvasni, így kerültem logopédushoz akihez évekig jártam)


5ös lett a helyesírás érettségim, szóval az első válaszolóval nem értek egyet :)

nem volt könnyű de kezelhető, beszélj a szüleiddel, menj el logopédushoz, sokat fog segíteni! :)

2011. aug. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is jártam alsóban végig logopédiára..:/
2011. aug. 20. 07:49
 9/9 Yarra ***** válasza:
Nem tudom, Petra, aktuális-e még a dolog, de az első kommentelő válaszára reagálva csak annyit akartam mondani, hogy az unokahúgom diszlexiás, annak ellenére, hogy folyékonyan olvas és helyesen ír és több nyelven is folyékonyan beszél, azonban az olvasottakat, ha 1000-szer olvassa is nem érti. Sokszor a legegyszerűbb mondatot se érti meg, mint pl. hogy "rügyeznek a fák, tavaszodik", mindamellett, hogy tudja mi az a "rügy" és mi a "tavasz". Ha valaki másképpen magyarázza el neki (jelen esetben ez a tesóm aki maga is kicsit "fordítottan" gondolkodik), más megközelítésből, megérti és simán ötöst kap, ha egyedül tanul, akkor 2-es. Petra, szerintem te is valami hasonló cipőben járhatsz, meg kell csak tanulnod hogyan kezeld, hogy értsd meg a dolgokat, legyen valaki aki tudja hogy magyarázza el. Meg úgy tudom, Magyarországon van diszlexiásoknak középsuli, lehet oda érdemes lenne átíratkoznod, ott nem csak hogy nem maradsz le a tanulással, hanem tudják hohyan fejlesszenek!
2012. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!