Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet, hogy diszlexiás és...

Lehet, hogy diszlexiás és diszgráfiás a kisfiam, hova vigyem ahol ezt megállapítják?

Figyelt kérdés
A helyi nevelési tanácsadóból tavaly kijöttek felmérni a gyereket, csak annyit mondtak, hogy le van maradva és sokat gyakoroljunk. Most 3. osztályos a kisfiam és pedagógus ismerősöm szerint is ez lehet az oka, amiért nem tud rendesen olvasni, se írni. Segítsetek kihez fordulhatnék ilyen esetben?
2009. szept. 15. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Én a nevelési tanácsadóba vittem,és ők küldtek logopédushoz,aki az ilyen gyerekekkel foglalkozik.
2009. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Ne haragudj, hogy megkérdezem tudom nem a témába vág de annak idelyén maradt ki neki valamilyen mozgás sor? Mászásra vagy ülésre kúszásra gondolok? Mert állítólag ha kimarad akkor is lehet gyanítani ezeket a betegségeket. Azért szokták kicsinek erőltetni a mászást.
2009. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem marad ki neki semilyen mozgás, mászott, 7 hónaposan felállt, utánna tanult meg ülni, bár elég későn 16 hónaposan indult el egyedül. 1 évesen már szépen mondta a szavakat 1,5 évesen mondatokat mondott. Amúgy nagyon okos gyerek, csak sajnos az iskolában nem ismerik el, hogy gond van hanem azt mondják, hogy lassan fejlődik.
2009. szept. 15. 19:39
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Én őket tudom ajánlani, nagyon jó szakembereik vannak és aranyosak :)


[link]

2009. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Milyen embereket rajzol? A fejet balról jobbra,vagy jobbról balra rajzolja? Ha kinyújtja a kezét véletlenül összébb áll a gyűrűs és a középső ujja,mint a többi?
2009. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Nem noname szakemberekre volt kíváncsi, hanem egy egyszerű válaszra. Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottsághoz kell vinned. Ez alanyi jogon jár, a kérvényt pedig innen töltheted le : [link]


Ha kérdésed van még, írj!

2009. szept. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%
Ez valami szakmai féltékenység? Tedd túl magad rajta :)
2009. szept. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Már bocsánat,de nem szakmai féltékenységről van szó, hanem a kérdés megválaszolásáról. Egyébként, ha már féltékenység, elég gyerekes dolog lepontozni, azt aki válaszol a kérdésre. Ha jól láttam ezt egyedül én tettem meg. Ennyit erről, a szakmai féltékenységről, meg a hozzáértésről is.
2009. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

Miskolci Szuperinfóban ma olvastam

"Gyermeke sokat tanul, de eredményeinem tükrözik erőfeszítéseit? Nehezen koncentrál? Szétszórt a figyelme? Bizonytalan a számonkérés során? Diszlexiás, hiperaktívgyermekek képesség növeleése, összpontosítás javítása.Érd 70/3239916"

Hátha ezen a környéken laktok. De esetleg érdemes felhívni, hogy nem-e tud ajánlani kollégát vagy mit tanácsol. Egy próbát megérne.

2009. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottsághoz kell elvinned. Nem érdemes a diagnózissal sokat várni. A nevtanban csinálnak teszteket, de itt átfogó komplex vizsgálatnak "vetik alá" a gyereket.

Gyógypedagógus vagyok, tudom, hogy működik a nevtan, ismerem a "segítő" okoskodókat is, a Gekkot is... de ne, ha jót akarsz a szakértőibe vidd. :)

2009. szept. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!