Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a hisztis...

Mit csináljak a hisztis lányommal, és a nagyobbik fiammal, akire most kezd ráragadni a lányomról, és nem utolsósorban mostmár rólam is?

Figyelt kérdés
Elég fura helyzetben vagyok. Nagyon rossz anyának érzem magam, mert a kisgyerekeimmel szemben már úgy viselkedem, mint egy idióta, mert egyszerűen kikészítenek a hisztik, hogy meg se hallják, ha kérek valamit. két és fél, és három és fél évesek, a fiú a nagyobb. Most ott tartok, hogy úgy érzem bennem van a hiba, mert ingerült vagyok, ordibálok mint a sakál, többször a seggükre ütöttem. Pont olyan vagyon, mint azok az anyák, akikre korábban azt mondtam, hogy ezek nem normálisak, hogy hogyan bánnak a gyermekükkel. Úgy érzem depressziós vagyok, és nem tudok uralkodni magamon. Olyan hirtelen dührohamot kapok tőlük, szinte pillanatok alatt, hogy az eszméletlen. Igazándiból nagyon rossz helyre írok, mert nem is a gyerekeim a problémásak, hanem én. Úgy érzem segítségre szorulok, de nem tudom kivel megbeszélni a probémámat, mert nagyon szégyenelm. Imádom a gyermekeimet, mégis most megint haraggal feküdtek le, mert nem bírtam őket rávenni, hogy pakoljanak össze maguk után, és legszívesebben kivágtam volna minden játékukat, amit értésükre is adtam. És amikor lefektettem őket, megöleltek, és azt kérték, hogy anya ne kiabálj, és ilyenkor olyan rossz érzés, hogy több eszük van mint nekem, és elgondolkodom, hogy lehetek ilyen vadállat, amikor ők tényleg feltétel nélkül szeretnek. De holnap megint minden kezdődik előről. Vannak jobb napok, amikor meg nem is értem, hogy másikor miért nem működik. Kivel beszéljek? Szerintem a környezetem ezt nem is veszi észre, csak a szomszédok, akik napközben biztos többször hallják, ha szakad nálam a cérna. Olyan nehéz erről szemtől szembe beszélni valakivel. Mit csináljak, kihez forduljak? Vagy tanácsot tudtok adni, hogyan kezeljem a problémáimat a gyerekeimmel. Hogy legyek képes százezerszer is elmondani nekik valamit, hogy legyek képes elfogadni, hogy nem csinálnak meg mindent elsőre, hogy engedetlenek itthon is és máshol is. Olyan ördögi kör az egész, én magam sem tudom, hogy én váltottam-e ki az ő problémás viselkedésüket, vagy "csak" rontok az egyébként életkori sajátosságnak mondott hisztin, makacskodáson. A lányomnál egyébként nem jött be a nem figyelek oda, levegőnek nézem magatartás. Először ezzel próbálkoztam, de órákig ezt sem lehet bírni, ráadásul a fiam is nehezen viseli, és az eredmény, hogy ő is bekapcsolódik. Vagy valami szakirodalom, hogy helyre álljon itthon a béke?
2011. aug. 18. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem! Ezt akár én is írhattam volna. Nálunk van egy 4 hónapos, egy 2 éves és egy 3 éves. A két nagy között 14 hónap a különbség, lány a nagyobb. A gond kb. a legkisebb születésénél kezdődött. Mert már nincs időm leülni közéjük. Nagyszerűen eljátszanak egymással, de megy közben folyamatosan a marakodás, nyafogás, hiszti, verekedés. Persze miután lecseng imádják egymást, de közben!?! És folyamatosan valami rosszat csinálnak. De egy biztos, ők szét én össze pakolok. És ez megy folyamatosan. A kicsi egy áldott jó természet, azon kívül, hogy etetem és tisztába rakom semmi gond nincs vele. De a háztartás, és minden egyéb lakás körüli teendő rám hárul (férjem hajnaltól mikulásig dolgozik), segítségem nincs. Mindig megfogadom, hogy inkább hagyom a lakást romokban, hagyom a vasalni valót, stb..., de ezt sem lehet, mert csak még jobban elúszok mindennel. Jelenleg iszonyatosan rossz anyának érzem magam. Kívülről mindenki állítja, hogy milyen nyugodt, kiegyensúlyozott család vagyunk. De valahogy mostanában csak a túlélésre hajazok. A rengeteg közös móka, a szokott esti beszélgetések a gyerekekkel, a nagyobbikkal való külön foglalkozás, a középsővel való összebújások mind mind hiányoznak. Nem így terveztem. Sokkal jobb anya akartam lenni. És persze sokkal türelmesebb. Sajnos én is túl sűrűn kiabálok. És őszintén szólva néha már undort érzek az egésztől. Szégyen. Tudom, hogy nekem kellene változtatnom a dolgokon, de fogalmam sincs hogyan. Bocs, hogy én is kipanaszkodtam magam.

Amúgy én azt vettem észre, hogy ha kellő képen lefoglalom őket teljes a béke. Nagyon sokat segít a napirend és a rengeteg foglalkozás velük (na ez hiányzik nálunk). Az engedetlenségre azt tanácsolta a védőnőm, hogy hívjam fel előre a figyelmüket, hogy ha valamit nem csinálnak meg, akkor valamit én sem teszek meg, amit nagyon szeretnének. Pl.: kértem a lányomat, hogy pakolja össze a játékokat, amikkel játszott. Nem tette meg. Figyelmeztettem, hogy ha nem rakja össze őket azonnal, akkor nem viszem le a játszótérre őket. Nos aznap nem mentünk. Másnap, mint a kis angyal rámolt. De sajnos ez sem jön be mindig.

2011. aug. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Most vigasztalhatnálak titeket azzal, hogy a 2,5-4 éves kori dackorszakos hiszti kutyaf@sza ahhoz képest, amikor ugyanazt a raplit, ugyanazt a kupit egy kamasz csinálja maga körül. Akit ráadásul már attól is félthet az ember, hogy puszta dafkéból nehogy valami hülyeségbe keverje magát.

De nem mondom, mert mindenkinek a saját adott korú gyereke megy időnként az idegeire.:-))

Először is senkinek ne legyen lelkiismeret furdalása, ne tartsa magát rossz anyának. Két kicsi gyerekkel átvészelni egy napot, (főleg ha valami miatt nem lehet kimenni velük ) irgalmatlanul strapás meló. Még ha földreszállt angyalok is, elfárasztja az embert a folyamatos készenlét.

Erre az időszakra valóban a "túlélés" a legjobb kifejezés. Praktikusan végig kell gondolni, hogy hogyan csökkenthetők a hisztitényezők, és azok a kötelező háztartási "mutatványok", amiket muszáj elvégezni. Itt a főzéstől, a vasaláson, takarításon át, mindent érdemes úgy szervezni, hogy a kötelezőnél több időt ne kelljen rájuk fordítani. És persze meg kell határozni azokat a minimális alapszabályokat, amiket a gyerekeknek akkor is be kell tartania, ha a fejük tetejére állnak a hisztitől.

Nálunk ugyanúgy egy év a különbség a két kicsi között (bár ők már nagyok ), mint nálatok, kérdező.

Nekem annak idején nagyon bevált, hogy amikor láttam a gyerekeken, hogy kezdik elunni a játékot, és egymást (ez reggeli után kb. 1-1,5 órával következett be) elkezdetem őket "dolgoztatni". Ők nagyon élvezték pl. az olyasmit, hogy az egyiküknek a mosott ruhák közül a bugyikat, a másiknak a zoknikat kellett kiválogatni egy kis műanyag vödörbe. Aztán kiteregethették, vagy a száradt ruhát leszedték. Együtt csináltuk, és nagyon élvezték, hogy segítenek. A játékpakolás nálunk is macerás volt. Ha én raktam el, akkor ők addig port törölgethettek, vagy porszívózhatták a nagy szőnyeget. Ha a játékok közt csináltunk rendet, akkor mindig elmondtam, hogy ők is sokat dolgoztak vele, vigyázzanak rá, hogy ne legyen rumli. Kb 2 napig bírták, de addig lelkiismeretesen pakoltak maguk után... Amíg főztem, odahozták a kisasztalukat, és rajzoltak, vagy filmet néztek. Én ebben az időben mindíg nagy adagokat főztem, és nagyon sok ételt fagyasztottam le, hogy ne kelljen a fél napot a konyhában tölteni.

Nem állítom, hogy soha nem voltak nagy bömbölések, és időnként nem éreztem úgy, hogy megőrülök. De mindig arra próbáltam törekedni, hogy ne kezdjenek unatkozni, mert annak egyenes következménye, hogy kitör a balhé rövidesen.

Két ilyen kicsi gyereknek rengeteg olyan feladatot lehet adni, amivel ők jól elfoglalják magukat, és igyekeznek is nagyon jól végrehajtani. Lehet, hogy kicsit több időt vesz igénybe, mint ha te csinálnád egyedül pikk-pakk, de szerintem megéri...

2011. aug. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne szégyelld, már az nagy dolog, hogy elismered, hogy problémád van. Két ilyen kis gyerek mellett teljesen érthető hogy fáradt vagy, ez önmagában erősen lecsökkenti az ember tűrőképességét. Van valami segítséged? Mert ha 3 és fél éve 24 órás szolgálatban vagy, csoda, hogy ennyire is bírod. Ha van rá lehetőség szervezz legalább heti egy délutánra egy bébiszittert,és menj el otthonról gyerek nélkül. Esetleg fogj össze egy hasonló sorsú barátnővel, és vigyázzatok felváltva egymás gyerekére.

Ha nagyon rossznak értékeled a helyzetet, sétálj el az illetékes ideggondozóba, (nem kell beutaló) és meséld el, mi van veled.

Fontold meg, miért érdemes veszekedni a gyerekekkel, és miért nem. Nálunk például nem kell elpakolni este a szobájukban a játékokat, csak az ágyhoz ásunk egy ösvényt.

Ne mondj el semmit százezerszer, legfeljebb 2-szer. Aztán halálos nyugalommal szembesítsd őket a következményekkel. A veszekedés tárgyát képező játékot elveszed, a szétszórás alatt lévő kekszet úgyszintén, és aznap nincs is belőle több, a játszótérről hazaviszed, ha nem tartja be a szabályokat, a játékot, amit a konyhapadlón hagyott összeszeded, és vérmérséklettől függően kidobod, vagy csak elzárod egy időre, és így tovább. Ha neked fontos a gyerekszobai rend, szedd össze ott is a szétszórt játékokat, és mondd meg a gyerekeknek, mennyi ideig nem adod vissza őket. Attól függ min szokott nálatok kitörni a vihar.

Ettől persze nem mondják majd mosolyogva, hogy "igen anyukám, igazad van", sőt, ekkor fognak csak igazán bömbölni, de azt gondolom, ez szívük joga. Te csak tarts ki, és max. egyszer ismételd el, miért történt a kellemetlen eset.

2011. aug. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen sok időt szántatok rám. Hát igen, az biztos, hogy a problémák mindig akkor idnulnak, amikor nem velük vagyok elfoglalva. Jaj még gyorsan berakok egy mosást, jaj, még felmosok, jaj még gyomlálok, jaj még megcsinálom a szörpöt, és ennek sosincs vége. NIncs segítségem, és pont ahogy az első hozzászoló írta a párom hajnaltól késő estig dolgozik. Ettől függetlenül úgy érzem, hogy nem normális, hogy ennyire ne tudjam konrolállni az indulataimat, és félek, hogy ártok a gyerekeimnek. Úgy értem, hogy nem lesznek kiegyensúlyozottak, mert engem sem annak látnak, és tudom, hogy ők is azért ordibálnak rögtön, mert tőlem is pont ezt látják. Gondoltam, hogy elmegyek a háziorvoshoz, és kérem, hogy küldjön tovább pszichológushoz, de olyan ciki, hogy a háziorvos előtt, aki gyerekkkorom óta ismer feltárjam, hogy hogyan viselkedem itthon a gyerekekkel.
2011. aug. 19. 11:08
 5/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászólásban most látom az ideggondozót. Az jó, ha nem kell beutaló, akkor máris nem érzem magam olyan rosszul, mert ott nem ismernek (még). Illetve még annyit, hogy pont azt is érzem problémának, hogy olyan vackokon kiakadok, amin nem kellene. Pl. a játékösszepakolás is ilyen. Úgy érzem, hogy valóban felesleges vackokon veszekszem velük, hogy nem viselem el, hogy nem robot módjára csinálják amit kérek. Pont erre gondoltam, hogy nem viselkedem normálisan, és ezért gondolom, hogy depresszió állhat a háttérben. Szóval, amikor viszonylag nyugisabb vagyok, akkor belátom, hogy ez így nem helyes, és mégsem úgy teszem a dolgomat, ahogy pedig tudom, hogy kellene tennem.
2011. aug. 19. 11:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Tútúl kell élni az elkövetkező 1-2 évet. Én nagy korkülönbség mellett is befonom néha hajamat, a 1-2 év nálam az extrém kategória, nem is vállaltam be, pont ezek miatt
2011. aug. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ebben a cipőben járok!ÉS igen utána rájövök h hogy lehetek már ilyen velük.nálam az egyik 3 éves a másik 14 hós.egyfolytában terrorba tartja a nagy a picit.ráadásnak 2 kisfiú.nálam a rendrakással viszonylag nincs gond mert csak az van elől amivel biztos h játszanak.:D de a nagy sokszor olyan értetlen h kiakaszt teljesen.hiába szólok hozzá semmi ha kiabálok semmi ha kap egyet a popsijára kinevet!:Sna ilyenkor mit tegyek?most kitaláltam h csinálok egy jóságfalat(mesefalhoz hasonló)egy tűzoltóautó amin van 1 létra és ha jót cselekednek akkor egy lépcsőt feljebb mehetnek.ha a tetejére érnek akkor kapnak meglepit.:)remélem bejön mert san én is a pszihiátrián kötök ki.:D
2011. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nagyon jó ötlet:) Én is kipróbálom, már egy ideje gondolkozom hasonlón. Nálunk a nagy négy éves, még dacos, a kicsi meg három hónapos. A nagynál van a gond, ill én is inkább úgy fogalmazok, hogy velem van, mert van olyan nap, hogy egyszerűen mindenen kiakadok. Pl mikor bevásárolni is kell menni ( igyekszem minél több napra előre tervezni, és vásárolni, de még így is rémálom a vásárlós nap ), főzni, egyebek, a kicsi nyűgös, mert mondjuk front van, nem tud aludni, a nagylány meg folyamatosan szedi szét a lakást...hát mit mondjak...elég sokat üvöltök én is akkor. Plusz még az is, hogy próbálgatja a határait, és direkt az ellenkezőjét csinálja mint amit mondtam.

A pozitív megerősítésre nagyon érzékeny a lányom, szobatiszta is így lett, matricát kapott egy füzetbe ha magától kiment a bilire. Két hét alatt szobatiszta lett, megszokta, és utána már nem is kérte a matricát.

Én a hűtőre akarok kitenni valamit, és ugyanezzel a módszerrel akarok próbálkozni. Talán bejön most is.

2011. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez tényleg jó ötlet. Mármint a jutalmazás, mondjuk egy ilyen jutalomfallal. A szobatisztaságra szoktatásról pont most akartam kérdezni, mert a lányom nem nagyon akarja. Ez a matricás dolog nagyon jó ötlet. Meg más "technikai" kérdéseim is vannak, de azt majd külön teszem fel.
2011. aug. 23. 10:10
 10/10 anonim ***** válasza:
azt olvastam, hogy jutalomfalat:)) szerintem nem véletlen
2011. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!