Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? 3 éves lányomról megállapította a körzeti orvos, hogy szőrallergiás.

Figyelt kérdés

Viszkető piros foltok jelentkeznek rajta. már vagy 8 fajta kenőcsöt( szteroidosat is) és 2 gyógyszert is kapott a bőrgyógyásztól. Újabb tünet alakult ki, az ekcéma. Naponta többször kenegetni, kell, a gyógyszerekből esténként be kell vennie egy kanállal. Már 2-3 hónapja bírkózok, hogy eltűnjenek a foltok. Hétvégére eltűntek a foltok, csak az ekcéma maradt. A gyógyszerész azt mondta, amíg fennáll az allergia, addig az ekcéma sem fog elmúlni. A kérdés itt jön. Sógoromék imádják a lányt és gyakran viszik el magukhoz, hogy ott aludjon. Viszont nekik van a lakásban 2-3 macskájuk és a lányuk ágyában is alszanak, felmennek a kanapéra, ölben tartogatják. Persze, nem hiszik el, hogy a lányom kiütései macskától lennének. Hétvégén ott volt a lányom szombattól vasárnapig. Persze hagyták, h.kutyázzon macskázzon. Ma reggelre az egész nyakán a lányomnak piros viszkető folt lett, a hasán és lábán is. Úgy viszkedett neki, hogy már sírt. Mit csináljak? Hónapokon át kínlódom az allergiájával és 2 nap alatt kútba döl minden és 3x akkora foltokkkal kell újra megkűzdenem. Tiltsam el a sógoroméktól? Akkor megsértődnek. De így meg tönkreteszem a lányomat, és az egész immunrendszerét. Az sem lenne megoldás, hogy addig száműzik a macskákat a lakásból mert szőr óhatatlanul is ott marad, bárhogy takarítanak. Mit csináljak?

Egy kétségbeesett anyuka.


2011. okt. 3. 13:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Viccelsz?

Igazolt szőrallergiája van.

El kell magyarázni 1x, de határozottan nekik,hogy sajnos ez a helyzet, és nem fogod a gyereket kínlódtatni ezzel a betgeséggel.

Nem tud menni, ha megy akkro takarítsanak ki és zárják ki az állatokat (bár tapasztalatból mondom hogy ez sem fog segíteni).


Te jó ég, nem hiszik el?

De egyébként ha a gyermekem egészségéről van/lenne szó, engem tuti nem érdekelne, hogy ki mit hisz el és mit gondol,úgy cselekednék ahoyg a gyereknek jó.


Ha a gyerek szeret ott lenni, akkor neki is értelmesen el kell magyraázni,hoyg sajnos beteg a macskáktól és nem tud menni mert amiatt betegszik meg a bőre.

Meg fogja érteni.

2011. okt. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 krisztivan ***** válasza:
Sajnos nem tudsz mást csinálni mint hogy nem mehet többet oda a lányod.Viszont van ismerős lány aki ugyanígy szőrallergiás lett kb.8 éves korában.Utána befogadtak egy cicát akivel együtt is aludt!a kislány és a saját macskára nem lett allergiás.
2011. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

hát csak értenek magyarul, el kell mondani, hogy ez van, mutasd meg a leletet vagy szakvélemyényt vagy mit. ha tényleg szeretik a lányodat, akkor nem akarhatnak ártani neki.

amúgy ha a sértődés és a betegség között kell választani, inkább legen az első. neked lenne amúgy okod megsértődni, ha már itt tartunk.

2011. okt. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Az már eleve gáz, ha a körzeti orvos állapította meg, hogy szójaallergiás. Első körben menjetek el gasztroenterológushoz, Ő egyéb dolgokra is vizsgálni fogja, de lehet, hogy továbbküld benneteket immunológushoz is, mert a macskaszőr meg rá tartozik.

Én valahogy nem feltételezem a macskaszőr allergiát. Inkább lehet az, hogy a vendégségben kapott valamilyen szójatartalmú kaját, pl. odacsempésztek neki egy kis csokit. Jellemzően 48 óra múlva jönnek elő az ekcémás tünetek a bűnözés után, így ez simán belefér.

Ha nem tudod te sem teljesen eltűntetni az ekcémát, annak két oka lehet. Vagy nem sikerül teljesen tartani aszójamentességet (sokszor az is elég, ha szóját is feldolgozó üzemben készül az élelmiszer), vagy másra is allergiás. És itt újra képbe jön a gasztoenterológus.

A családdal meg meg kell értetni, hogy annál nehezebben növi ki ezt a gyerek, minél többször hágjátok át a diétás szabályokat.

2 éves szójaallergiás kislány anyukája.

2011. okt. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a lányom tudja, de a sógorom gyereke is azt mondja, hogy nyugodtan megsimogathatja. Igazolt papírom még nincs róla, hogy valóban szőrallergia, de a körzeti szerint az. De továbbvittem a bőrgyógyászhoz, ahova 4x kellett visszamenni, mert a krémek, amiket adott, nem hatottak és egyre erősebbet kapott. Most péntekre kaptam csak időpontot a bőrklinikára -holott már másfél hónapja kértem- és ott remélem csinálnak neki allergiatesztet. Nekünk nincs macskánk, mert amikor megtudtam a szőrallergiát, minden szőrös állatot száműztem a közelünkből...
2011. okt. 3. 13:57
 6/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, meg kellene tanulnom olvasni, hogy nem szója, hanem szőr:( Csapd fültövön a rokonságot!!!
2011. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszoló félreértette a kérdést. Nem SZÓJAallergiáról beszélünk, hanem SZŐRallergiáról.
2011. okt. 3. 14:00
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy tűnik mégiscsak nekem van igazam, nem a sógoroméknak....
2011. okt. 3. 14:02
 9/17 anonim ***** válasza:

Páromnak is ilyen van. Nekünk két macskánk volt, de csak az egyikre volt allergiás. Kiderült, h bizonyos macskák nyálában van vmi allergizáló anyag. Mikor ideköltöztem én is ekcémás lettem ettől a macsektól, de nekem elmúlt, csak hidrokortizont használtam. A párom csak akkor kapja, ha hozzáér.

Mivel a lányod még kicsi, nem jó a bőrvédekezése. Tényleg csak annyit tudok tenni, h nem engeditek át v ha mentek is , akkor a cica tabu. A kutyával kevesebb a gond, ez tuti, h a cicáktól jön.

2011. okt. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Én mielőtt eltiltanám tőlük a gyereket, azért végeztetnék egy allergiavizsgálatot. Koránt sem biztos, hogy a macskaszőrre allergiás. Lehet nálunk esetleg láthatatlan helyen penész, de lehet ételallergia is, olyan amilyenre te még csak nem is gondolnál. Előbb nézesd meg. Így, hogy van egy gyanúd, legalább egyszerűbb megerősíteni vagy kizárni.
2011. okt. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!