Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek bejön a kísérlet?

Szerintetek bejön a kísérlet?

Figyelt kérdés

Hétfőtől óvoda, de a gyerek nem szobatiszta. Azt mondta az óvónő, hogy vigyem el ennek ellenére, hátha a társak hatnak rá, és akkor majd nem kell pelenka, ha látja, hogy a többiek sem pelenkásak.

1 nap alatt csoda történik? Mert ugye nem járhat, ha nem lesz szobatiszta.


2011. aug. 22. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A kisfiam 3 éves korában szóltak a bölcsibe,hogy anyuka ideje komolyabban venni a szobatisztaságra szoktatást,mert szoktatnánk át a kisfiút az ugyanabban az épületben lévő oviba.

GOndoltam ez nem lesz könnyű menet,nem hazudok,kb 1-2 hét alatt éjszakára is szobatiszta lett,bár a bölcsiből kaptam haza szatyorban kakis nadrágokat :-) ,de mivel nem volt pelus nagyon,nagyon hamar szobatista lett.

2011. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon empatikus óvónénit találtál! Ha ő így indít, biztosan sokat fog segíteni a pelenkátlanságban.
2011. aug. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem hatással lesz rá. De próbáltad már biliztetni stb?
2011. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

persze hogy próbáltam, ezt komolyan kérdezted???

mindent bevetettem a Bilikönyvtől a jutalomcsokiig, a pucéran mászkálásig, de akkor sem szól, ha nyakig pisis.

2011. aug. 23. 17:44
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem először is örülj, hogy ilyen jó fej az óvónőtök!

Drukkolok nektek, hogy „bejöjjön a kísérlet”, tényleg vannak gyerekek, akikre nagy hatással van, ha látják, hogy a többiek másképp csinálják a dolgokat.

(Sajnos az én gyerekemnél nem ez volt, bár őt is bevették oviba, mert nem hordott pelenkát, viszont nem ment el pisilni, csak ha szóltak neki – néha akkor sem. Nálunk ez kb. fél év alatt rendeződött, és nagyon hálás vagyok az óvónőknek és dadusoknak, hogy jól kezelték a szitut. Bár azt mondták, ovikezdéskor sok gyerek visszesik a szobatisztaságban a stressz miatt, és ez kicsiknél normális.)

Remélem, megoldódik a helyzet gyorsan, együttérzek veled.

2011. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi, remélem, lesz valami előrelépés
2011. aug. 28. 09:02
 7/11 anonim ***** válasza:
majd meséld el hogy sikerült
2011. aug. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, mert ha látja hogy a többiek előtt ciki, akkor jobban igyekszik majd. Az én kisebbik, cumimániás lányom a bölcsiből hazaadta a bevitt cumiját(ő maga kérte hogy hozzuk is el), mert a többieknek nem volt. Pedig használhatta, nem is szóltak érte, csak az hatott rá, hogy a többi gyerek nem kérte az alváshoz.
2011. szept. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kaptunk két hetet az ovitól, hogy szobatiszta legyen, itthon már egész jól szól, többször is ráül, pár napja már nem kell felmosni utána, de az oviban nem akar pisilni a kisvécébe, nem is szól. Lóg a lába a kisvécéről, nem tud rajta stabilan ülni, ez is zavarja. Nagyon rendesek az oviban, hogy így is mehet 2 hetet, pedig nekik ez külön gond.
2011. szept. 1. 10:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Van egy dvd mese, Elmóról, hogy szokik le a pelusról, nagyon jó, sok embernek bevált, nekünk is, egyszer megnézte és utána szobatiszta lett.
2011. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!