Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mivel lehet kezelni az allergi...

Mivel lehet kezelni az allergiás orrfolyást 2 év+ 4 hós gyereknél? Egyébként sem jó alvó, de így még rosszabbak az éjszakák.

Figyelt kérdés
Kb.két hete kezdődött a vízszerű orrfolyás és esténként a szemdörzsölés. Kertes házban lakunk, sokat vagyunk kint.Pénteken elvittem a gyerekorvoshoz, aki megnézte a torkát is, de szerencsére azzal minden rendben. A tünetek alapján a doktornő szerint allergia, de mivel 4 éves kor alatt nincs allergiavizsgálat, így igazából nem tudott mit tenni. Kaptunk orrcseppet, de ez csak az általános, gyógyszertári verzió, amit náthára szokott adni.Mást nem tudott felírni.Azt mondta, menjünk magánrendelésre. Az ennyi idős gyerekeknek milyen kezelés ajánlott ilyenkor? Miért nem tud segíteni a háziorvos? És ha nem tud, akkor miért csak 4 éves korban lehet vizsgálatra menni? Várok pár napot még, hátha lesz végre egy kiadós eső, ami elmossa a polleneket, de ha nem lesz javulás, akkor megyünk privát rendelésre.Ott biztosan tudnak segíteni?
2011. aug. 28. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Tüneti kezelést ajánlok: vegyél dr. Theiss tengervizes orrsprét és dr. Theiss orrkenőcsöt. Az orrsprét spricceld be, majd pár perc után jól fújasd ki az orrát. Utána az orrkenőccsel kend be az orrlyuk szélét, ez felfogja a polleneket. Azért ezt a márkát ajánlom, mert én évek óta ezzel kezelem magam, a tengervizes orrsprét bármennyit használhatod, nem gyógyszer.
2011. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy allergiavizsgálat nincs 4 éves kor alatt. Júliusban voltunk a Heim Pálban a 2,5 éves fiammal allergiavizsgálaton. Ugyanaz a pöttyezős vizsgálat volt, amit a felnőtteknek is csinálnak az alkaron. Mindössze annyi, hogy ha nem ül nyugodtan (végig az ölemben ült, míg pöttyezték, két nővérke fogta a kezét, majd negyedórát kellett várni, nyugodtan ülve, de pl. volt odakészítve mesekönyv, amiből addig olvashattam neki, igaz, lapozni nem nagyon tudtam, mert a negyedórás várakozási idő alatt én tartottam a kezét) vagy valamilyen más okból a kontroll pötty nem lesz piros, akkor vérvizsgálatból állapítják meg az allergia tényét.

Szóval kérjetek nyugodtan beutalót allergológiára.

2011. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

A doktornőnk mondta, hogy nemrégiben beutalt egy 3,5 éves gyereket, akit nem fogadtak. Nálunk, Győrben úgy látszik, másképp mennek ezek a dolgok.

Persze, az is lehet, hogy ő tudja rosszul- majd utánajárok.

2011. aug. 28. 17:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
3 éves volt a kisfiam, amikor allergiatesztet csináltak neki. Megcsinálták volna hamarabb, de folyamatosan beteg volt, így nem tették. Neki nem a pöttyözőset ajánlották, hanem vért vettek tőle, ez biztosabb.
2011. aug. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekszakorvosotok van, vagy felnőtt háziorvos kezeli a kicsit?

Ne nyugodjatok bele, hogy semmit nem csinált. Próbáljátok ki a Zyrtec cseppeket. Ez egy antihisztamin, csökkenti az orrfolyást, szemviszketést. Vagy ha épp nem kapható, kérdezd meg a patikust, mit tud adni ilyen kis gyereknek. Az én lányom anno 3 évesen napi fél Zyrtec tablettával kezdte, de azt hiszem a cseppek ennél pontosabban adagolhatók. Léteznek orrspray-k és szemcsepp is kifejezett allergiás reakcióra. Jól értettem, hogy valami általános orrcseppet használtok? azt nem is adhatod neki hónapokon át, pedig a parlagfű a fagyokig okoz tüneteket. Allergiaszezonban nem szokták vizsgálni a betegeket, egyszerűen elkezdik a kezelést, és ha reagál, akkor allergiás.

Ne hagyd szenvedni szegényt, ez nagyon kellemetlen állapot.

egy gyakorló allergiás anya három allergiás gyerekkel

2011. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is parlagfű allergiás vagyok, de az orromba semmit nem cseppentek, csak ha nagyon közel vagyok a halálhoz (értsd már ökölődöm, annyira nem kapok levegőt) de inkább nem beszélek és a számon veszek levegőt.

Az orrcseppek borzalmas nagy károkat tudnak okozni és súlyos függőséghez vezetnek. (magam sem tudtam, itt olvastam a gyakori kérdéseken)

Úgyhogy inkább tengervizes orrsprayt, meg a nagynéném azt mondta, hogy vett valami kenőcsőt, zöld aloe akármit, amivel bekeni az orra alját és fél perc múlva semmi baja, se nem folyik, se nincs eldugulva.

Próbálj meg minél természetesebb dolgokat találni.

Allergia vizsgálat, nem tudom van e egyáltalán értelme, hiszen a tünetekből egyértelmű, hogy allergiás, nekem semmit nem segítettek sem a szerek amit ott adnak, sem tanácsokat nem tudtak adni. Édesanyám járt, de most már évek óta nem volt.

Lehet persze gyerekek estében másképp működik.

2011. aug. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szóval, utánajártam a dolgoknak.Valóban túl kicsi még a vizsgálathoz, de vérvizsgálatot csinálnak- ha fizetem. Most sikerült hosszas telefonálás után szereznem időpontot jövő keddre.Ezt az egy hetet remélem, kibírjuk valahogy. Addig is " esőtáncot " járok, mert azt mondják, az elmosná a polleneket. ha valaki tudja, mi a neve az orrkenőcsnek, légyszi írja meg !
2011. aug. 30. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!