Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrfolyást mi szünteti meg?

Orrfolyást mi szünteti meg?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom nemrég esett át egy antibiotikum kezelésen (középfül gyulladás, orrfolyás, láz stb.) mára már "csak" az orrfolyás maradt és az ebből eredő hurutos köhögés. Ma akartam hívni a doktornőt, hogy mit adhatnék neki, amitől valóban elmúlik, mert már kb. 3-4 hete folyamatosan tart ez a betegség, de már későn eszméltem és nem rendel. Jelenleg kap c-vitamint, köhögésre paxirasol oldatot (elég jó szokott lenni), valamint sinupret-et. Más van-e ami valakinél bevált és hatásos? Köszönöm!
2011. máj. 17. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az orrcsepp segíthet,mert összehúzza az ereket a nóziban,de azt nem lehet folyamatosan használni.

Mi is folyamatos orrfolyással küszködünk,főleg amióta száll a levegőben a nyár vagy nyírfa szöszmösze:(

2011. máj. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akard elállítani az orrfolyást, ez segít a gyógyulásban, hadd jöjjön ki, aminek ki kell. Szívogasd gyakran, vagy fújja ki, ha ki tudja. A csepp is inkább a kitisztulást segíti, én úgy tapasztaltam, hogy az eldugult orrot megindítja.
2011. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igen, tudom, hogy jó, ha folyik az orra, de én valójában arra lennék kíváncsi, meddig normális, hogy folyik az orra, kvázi nem gyógyul meg? Én a vírust akarom kiölni a szervezetéből. :)
2011. máj. 17. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:
vírusra tudtommal nagyon ritka esetben adnak gyógyszert, bár szerintem az is lehet, hogy az orrfolyást már másodlagos (baktérium-) fertőzés okozza. Talán próbálkozz a grapefruitmag-cseppel. Sztem csak a nem keserű változatot lehet meginni. Köhögésre kakukkfű, hársfa. De ha hurutos, akkor egyszerűen arról lehet szó, hogy még nem tisztult fel minden trutyi a légutaiból, tehát ez is jó folyamat, ügyesen gyógyítja magát a szervezet. Nagy gyulladás, sok trutyi, hosszan tartó köhögés. Remélem, nem írtam nagy hülyeséget.
2011. máj. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

A kislányomnál 6. hétig számoltam a köhögést (nappal-hurutos, éjszaka-száraz), után kezdett lassan kitisztulni, szóval elhúzódott. Orrcsepp és orrszívás: reggel-este, de már tudtam a hangjáról, hogy kell-e. Nasivin Sanft nagyon jó, de hosszútávon hozzá lehet szokni. Paxirasol segített, Sinupret kb. 1 hétig. Éjszaka párásító ment eukaliptusz illóolajjal. Nagyon bejött a Delufen homeopátiás orrspray.

Jobbulást Nektek!

2011. máj. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!