Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan szoktassam le róla?

Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Egy éves kislányom van.

Tény hogy sokat alszik és aludt is mellettem.

Nálunk az esti altatás ugy mülödik hogy elaltatom magam mellett és utána megy a kiságyába.

Éjjel mindig is felébredt (többször is),de pár hete éjjel mikor felsír(és olyan keservesen)hogy nem hajlandó egyedül aludni,csak ha ott vagyok mellette.eddig ezzel nem volt gond,mert ivott és vissza aludt.

Kicsit kezd kényelmetlen lenni hogy nem férünk el 3 an az ágyban,és szeretnék valami módszert bevetni hogy egyedül is aludjon.probáltam már simogatással altatni de amint abba hagyom felkel.

valaki volt vagy van hasonló helyzetben?

mit csináljak?


2011. szept. 12. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is ugyan ebben a helyzetben voltunk,most 2 éves a kislányom,de ő is 1 éves koráig mellettem aludt el és utána tettem a kiságyába.És 1 éves kora után ugyan ez volt a helyzet,mint nálatok.Sirt ha betettem az ágyába,egyből felébredt ha már megemeltem.Sajnos nem tudok neked segiteni,hogy mit csináljál,mert én sem tudtam mit csinálni mást,csak azt hogy jól oda szokott már közénk,mert nem volt szivem hagyni,hogy annyit sirjon.Más lehet kibirja,de én egyszeűen nem birtam,és mondom azóta ott alszik velünk!Csak annyit tudok ajánlani,hogy vegyetek egy nagyobb ágyat és úgy nem lesz olyan kényelmetlen!Vagy pedig,ha kibirod,hogy sir akkor meg hagyni kell had sirjon,de mondom én nem birtam ki!

2011. szept. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

én sem birom ki hogy annyit sírjon.

meg a párom reggeltöl estig dolgozik neki is kell a pihenés,és mivel a két szoba egybe nyilik ......

majd csak rátudom őt szoktatni hogy neki az a helye.

köszi a választ!szép napot neked :)

2011. szept. 13. 09:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, felerősödött benne a szeparációs szorongás. Nem lehet egy kis matracot tenni az ágyatok mellé, vagy nincs egy olyan fekhely a lakásban, ahol elalhatsz mellette? Az én lányommal sokáig így ment (utóbbi módszer), de senkit se zavart, engem se, őt se, Apát se. Most már bölcsis, reggel korán kell kelni, így éjjel jobban alszik, nem ébred meg.
2011. szept. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyétek ki a kiságy rácsát az egyik oldalon, és toljátok hozzá a ti ágyatokhoz. Nekünk a helyhiányon ez segített. Szerintem az, hogy ki legyetek pihenve, fontosabb, mint hogy megtanuljon egyedül aludni. Majd megérik erre is, hidd el, nem marad így felnőtt koráig :)
2011. szept. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!