Most meg óraállítás?

Figyelt kérdés

Előző levelemre sok választ kaptam, köszönöm!

Múlt héten lopott tőlem a 13 éves fiam, de úgy látszik, kifogyhatatlan az ötletekből.

Most hétfőn újabb hajmeresztő ötletet talált ki, mivel elvették visszabeszélés miatt az ellenőrzőjét.Éppen aznap volt szülői.

Azért, hogy ne érjek oda az értekezletre, visszaállította

az itthon lévő órákat.

Nem értettem, hogy lehet az, hogy a karórám és az egyik mobilom teljesen más időt mutat, mint az összes többi óra.

Természetesen "tette" az ártatlan bárányt, csak ma reggel árulta el az unszolásomra, hogy ő állította el az órákat, azért, hogy......lekéssek a szülőiről.

Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ő tette.

Most már tényleg nem tudom,mit tegyek.

Hol találok olyan szakembert aki segíteni tudna?

Már arra gondoltam, beadom egy bentlakásos suliba, de Győr környékén nem tudok ilyet.

Sokat kesergünk miatta, megkeseríti a kapcsolatunkat.Kilókat fogytam.

Nagyon kérem, aki tud, segítsen, kihez menjek vele.

Esetleg ha valaki ismer viselkedésterapeutát, kérem, írja meg az elérhetőségét vagy a nevét.

Előre is köszönöm!


2011. szept. 13. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Családsegítő, védőnő, vagy az iskolapszichológus,ifjúsági gyermekvédelmis biztos tud segíteni, hogy ott a környéken kihez fordulhattok.
2011. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Azt tanácsolom hogy először menj a családsegítőbe ott biztos el igazítást fognak neked adni és mindenben fognak segíteni neked, szóval én először oda mennék.
2011. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
85%
Nekem egyik ismerősömet a Pannonhalmi suliba vitték, ott azért szokta a rendet. Én nem tudom, mit csinálnék a helyedben, de remélem rendbejön minden :)
2011. szept. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

off

Ne haragudj, hogy érdemben nem tudok válaszolni, csak annyit írnék, hogy iszonyat leleményes 1 fiad van.

2011. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Nevelési Tanácsadó, pszichológus.
2011. szept. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, hogy mi mást csinál még, de ez a sztori nem olyan vészes szerintem. Minden kamasz csinál hasonlókat. Én is csináltam, mégis normális lettem. (26 éves anyuka)
2011. szept. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha a nevelési tanácsadó nem segít, akkor lehet, tényleg kell valami komolyabb büntetés. A bentlakásos sulival azért vigyázz. Gondolom, szereted mindezek ellenére is. Ha a suli mellett döntötök, fontos, hogy mindig érezze, hogy szereted, fontos neked, mellette állsz.

Pannonhalma van hozzátok egészen közel. Ott biztos rendet tanul...

2011. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

A legfontosabb dolog azt kideríteni, hogy mi az OKA a viselkedésének.

Nem akarok látatlanban vádaskodni, de a gyerek kezelhetetlensége tükör a szülőnek, hogy valami nagyon nem jól működik a kapcsolatukban. (Tudom, persze, hogy tökéletes szülő nincs, és nem is kell, hogy legyen, nem az a cél.) Csak valószínűleg valahol, valamikor elvesztettétek egymás között a megfelelő kommunikációt, Te is másik világban élsz, és ő is. Ehhez jön még, hogy kamaszodik, ami azért alapjaiban rengetiu meg az ő világát is. Valószínűleg Ő most úgy érzi, hogy nem érti meg senki, és fogalmad sincs, hogy milyen ember is vaklójában, gyakorlatilag küzd veled, ellened.


Én a helyedben biztosan azon dolgoznék, hogy újra kialakuljon a normális, őszinte kapcsolat köztetek, a megértés, és a feltétel nélküli elfogadás.

MIelőtt vadul tiltakozni kezdenél, nézz jól magadba, aludj rá párat. :)

2011. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Privátban nagyon szívesen beszélgetnék veled erről. Én is hasonló kamasz voltam, majd pedagógus lettem :)
2011. szept. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
szerintem add keresztény egyházi iskolába, van bent lakásos is. a hittel teli emberek megnevelik és adnak neki erkölcsi keretet, tartást. Vigyázz, mert ha ez tovább folytatódik a börtönbe fogod vinni neki a bablevest!
2011. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!