Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Óraállítás eltörlése?

Óraállítás eltörlése?

Figyelt kérdés

Felmerült már a döntéshozók között, hogy eltöröljék az óraállításokat? Vagy egyáltalán, hogy lehetne a figyelmükbe ajánlani vagy népszavazást indítani a kérdésben?

Teljesen értelmetlenné vált már napjainkban az óraállítás, csak felesleges terhet jelent az embereknek.


2011. okt. 20. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hol hallottad, hogy "értelmetlenné vált már napjainkban"?
2011. okt. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy népszavazás forint milliárdokba kerül. Erre akarod elverni az ország pénzét? Ráadásul az EU-ban van nyári időszámítás, érdemes alkalmazkodnunk. (Az oroszok megtehetik, hogy sz#nak rá.)
2011. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem kikészít az óraállítás. Felborítja a biológiai egyensúlyomat. Öregszem, és mire alkalmazkodnék az egy órás eltolódáshoz, már el is jön az ideje az újabb állításnak:) Őrület!!!!!


Én nem látom sok értelmét, nem tudnak az ellenkezőjéről meggyőzni. Vállalkozások, gyárak, lakosság. Áramspórolás? Amit megspórolsz reggel, annyival előbb oltod fel a villanyt este, vagy tovább égeted egy órával...?!?!?

2011. okt. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

elvileg a nyári időszámításnak az az előnye, hogy a munkahelyen dolgozók egy órával tovább kapnak természetes fényt, így lehet egy kicsit spórolni, télre meg vissza kell állni.


szerintem ma már nincs érdembeli haszna, hiszen az utcai lámpák sem időhöz mérten kapcsolnak, hanem sötétedéskor...

arról nem is beszélve, hogy az emberi szervezetet is megterheli, + másnap, aki busszal, vonattal utazik, észben kell tartania, hogy egy órával később van...

nincs túl sok értelme.

2011. okt. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!