Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ovikezdés óta harapós és...

Ovikezdés óta harapós és verekedős a fiam, mit tegyek vele, hogy abba hagyja?

Figyelt kérdés

Mint a véres rongyra néznek ránk az oviban már.Tegnap úgy megharapott egy kislányt,hogy borogatni kellett a kezét.

Első perctől kezdve tüntet,de itthon nem voltak ilyen gondok.Nem járt közösségbe,van egy kis tesó-akivel bár van némi féltékenység,idáig nem fajult sosem.Nagyon okos kisfiam van,hihetetlenül gyorsan tanul,rengeteget beszélgetünk,mégis akár hányszor megígértetem vele miután elmagyaráztam neki,hogy miért nem szabad így viselkedni,másnap jön a hír,hogy ismét bántott valakit. Van olyan tapasztalat itt,hogy ilyen volt a gyerek,hogy lehet ezt kinevelni-?2hete jár oviba,egy hete alszik ott is,most kezd még sírdogálósabb lenni...és kb 150szer megkéri az óvónőt ,hogy hívjanak fel engem.


2011. szept. 21. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ilyen volt, igaz nála mindez a bölcsiben jelentkezett, mikor 2 évesen elkezdett oda járni. A fiadnál, ahogy az enyémnél is ez a viselkedés a tiltakozás az óvoda ellen, az ellen, hogy nem lehet többé egész nap veled.

Én kerek két hónapig gyötrődtem, magyaráztam, magyarázkodtam, szidtam, ígérgettem, pedig ő egyetlen könnycsepp nélkül beszokott.

Aztán elegem lett. Nem foglalkoztam a gondozónénikkel (értsd úgy, hogy nem kérdeztem rá, verekedett-e,illetve mivel a fiamnak kezdett e körül forogni az élete, megkértem őket, a fiam előtt ne is említsék, ha aznap történt valami), s itthon pedig csak szeretgettem, játszottam, nálunk nincs kistesó, így csak apát kellett teljesen háttérbe szorítani. Délutánonként nem mentünk játszótérre, boltba, hanem csak vele foglalkoztam. Itthon nem emlegettük a bölcsis verekedést, ha ő felhozta (eleinte minden nap beszámolt róla), annyit mondtunk, hogy ez bizony nem volt szép dolog. Aztán egyszer csak rendeződött a helyzet. Persze, egy-egy játék miatt most is előfordul vita, de az odasózok csak azért, mert elment mellettem valaki megszűnt.

Ezt szerintem nem kinevelni, hanem kiszeretni kell a gyerekből. Délután ha apa hazajött, legyen övé a kicsi, te csak a naggyal foglalkozz. Ha szalad a ház, hagy szaladjon, ha nincs meleg vacsora, akkor nincs, és kész. Hétvégén is próbálj kicsit kettesben lenni vele. Hogy megnyugodjon, ugyanúgy szereted, mint eddig.

Ami még probléma lehet - nem tudom, milyen idős a pici -, hogy nem érti a közös játék fogalmát, a mással is meg kell osztani szabályt. Ezt ha lehet, ne a kicsivel szemben, de gyakoroljátok, ha hétvégente elmentek gyerekközösségbe (szomszéd, játszótér stb.).

2011. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
3ÉVES MÚLT JÚLIUSBAN
2011. szept. 21. 12:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,nem tudom mit csináljak,volt egy nap mikor nem volt gond,utána megint,mondom neki úgy örülök neki,hogy ilyen jó híreket mondtak rólad,meg is leptem egy kis édességgel,h.érezze milyen ügyes,de most újra kezdődött.amiben változtattunk az az,hogy apa viszi reggel el és én megyek du.szemmel láthatóan nem tetszik neki,de mivel később is így szeretnénk döntöttünk róla,hogy inkább az elejétől szokja meg.Biztos azt érzi cserben hagyom,pedig nem,meg is ígértem,hogy pénteken nem kell ott aludnia,de meglátjuk..egyszerűen tök kellemetlenül érzem magamat az óvónők között,mert ölni tudnának a szemükkel és állítja nem volt még egy ilyen gyereke sem.Nem tudom amúgy,hogy az óvónő nem érzékeltet e vele valamit ebből kifolyólag..:S mert ha igen akkor gondok lesznek később is...sztem.
2011. szept. 21. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:

A kistesóra gondoltam, mikor azt kérdeztem, milyen idős a pici.

Egyébként érdekes az óvónénik hozzáállása. Kizárt, hogy nem találkoztak még ezzel a magatartással.

2011. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jaj, nem, igazad van, az ovisra gondoltam, mikor a korát kérdeztem. Bocsánat, csak egész nap a gép előtt ültem, s gépeltem, kicsit lefáradtam agyilag.

Szóval szerintem csak szeretgesd, s helyre rázódik lelkileg. Persze dicsérd meg, ha valamit jól csinál, ha szépen viselkedik a többi gyerekkel.

Kitartást, minden rendbe jön. Tudom, hogy nagyon nehéz, s nagyon szégyelled magad, de türelem, türelem, s minden oké lesz.

2011. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi,bízom benne.nekem nagy segítség az ovi,nem szeretnénk ha kitennék emiatt onnan,mert már mindenre gondolok.Nem voltunk még össze függő hetet ott,lehet túl hamar a mély vízbe dobtam,de egyszerűen nem láttam értelmét tovább húzni.Kisebb engedményeket teszek,pl pénteken aludhat itthon,de ennyi..azt hiszem ez belefér még..
2011. szept. 21. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt rendes beszoktatás?

Biztos, hogy nem lelkes szegény az ovitól, és így tiltakozik. Szerintem általában nem jön be a "csináljuk így, hadd szokja, mert majd később is így lesz" módszerek. A gyerekek pontosan érzik, muszáj-e oviba menni, mert pl. nincs aki otthon vigyázzon rá, muszáj-e ott aludni, meg ilyenek. Szóval szerintem kedvezzetek neki amiben csak tudtok. Ez nem kényeztetés.

A verekedős, harapós hírekre szépen csóváljátok meg a fejeteket, mondjátok meg az óvónéniknek és az érintett szülőknek, hogy sajnáljátok, a gyereknek, hogy ej-ej ilyet nem szabad. Talán otthon ha óvodásat játszotok néhány plüssállattal kiderül, miből fakadnak a konfliktusok. Ténylegesen elmesélni szerintem még nemigen fogja tudni a gyerek, egyszerűen kicsi hozzá.

A helyzet kezelése pedig az óvónők dolga. Meg kéne figyelniük, milyen szituációkban tör ki a balhé, és onnantól lehet segíteni a gyereknek, hogy hogyan kérjen el egy játékot, mit csináljon, ha elé tolakodnak a sorban, stb. Vagy ha csak lézengeni szokott, majd hirtelen megharap valakit, akkor megpróbálhatnák lefoglalni, elterelni a figyelmét kicsit az anyahiányról.

2011. szept. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
3évig folyamatosan velem volt.Nem volt aki néha is vigyázott volna rá.az első héten bent voltunk együtt ,pár órát,Utána ebédig hagytam bent ha jól emlékszem 5napot ,majd itthon voltunk mert lebetegedett.Mikor rendbe jött elkezdtük,hogy ott alszik,most 2-2.5 hete járunk oda már ott hagyom.Annyi engedményt adok neki,hogy pl pénteken itthon aludhat.Igyekszem uzsi után beérni érte .Lehet több időt kellett volna rászánni nem tudom,de nekem van egy 1évesem is és a kettőt együtt megoldani sem egyszerű.Így is "hulla 2fáradt voltam estére mire végére értem ennek a párom meg már nem tud a kicsiben segíteni,mert dolgozni kell neki is...én nem hinném,hogy egy hónap múlva más lenne a helyzet..tudom mennyire anyás ,igyekszek megtenni minden tőlem telhetőt..
2011. szept. 22. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!