Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni egy "verekedős...

Mit lehet tenni egy "verekedős" 3 évessel?

Figyelt kérdés

Kisfiam több mint 1 éve bölcsis és az utóbbi időben alig lehet vele bírni. Egyszerűen ha valami nem tetszik neki odacsap. A csoporttársainak is - bár volt ez már fordítva is régebben... meg itthon is megüt minket is, vagy a nagymamákat. Közben azt mondja menj innen...

Annyira tanácstalan vagyok, hogy hogyan szoktathatnám le erről a csúnya viselkedésről.

Okos,értelmes gyerek de sem szép szóval, sem büntivel nem tudom megértetni vele, hogy nem szabad verekedni. Max. ha úgy teszek mintha sírnék, akkor hagyja abba és mondja, hogy ne sírj, nincs semmi baj és megsimogat. Amúgy hiába mondom, hogy fáj nekem is, egyszerűen ha valami nem úgy van ahogy ő azt elképzelte üt... Félek, ha ez így marad, nagyon sok gondunk lesz még ebből. Mondjon valaki valami okosat légyszi!!!


2011. márc. 3. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudom, hogy a bünti mit takar nálatok, de ha elviszed onnan, ahol verekedett és ott megmondod neki, hogy ez a viselkedés nem tetszik neked, ezért nem csinálhatja többet és ezt következetesen minden alkalommal megteszed az segíthet. Nálunk mindhárom gyereknél bevált. pár nap alatt leszoktak a dühük ilyen módon való kifejezéséről.
2011. márc. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Következetes fellépéssel gyorsan javulni fog a helyzet. Nekünk a Szuperdadás módszerek jöttek be.
2011. márc. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ha a bölcsiben üt meg valakit, akkor ugye onnan nem tudom elvinni...

Ha meg az apját vagy engem akkor határozott fellépéssel "nem szabad"-ot kap, vagy menj be a szobádba és akkor gyere ki ha befejezted a hisztit és a verekedést.... De sajnos ha később odamegyek hozzá, akkor is újra csinálja és nagyon bánt, hogy megüt minket vagy a mamákat, de nem érti egyszerűen a NEM-et.:( Pedig alapvetően meg félénk inkább, az idegenekkel sem barátkozik meg, csak egy kis idő után...alapvetően nem agresszí és nagyon kedves, hízelgő is tud lenni.Gyakran mondja hogy szeret, imád. De ez a nem tetszik valami és egyből odacsapok, sajnos nem akar elmaradni nála.

2011. márc. 3. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerű. Csapj rá a kezére. Én egyszer csináltam ilyet kiskoromban anyuval. Anyu jól elverte a kezem, utána eszem ágába nem megütni valamelyik szülőmet. Ez alatt nem egy komplett verést kell érteni, de egy kézrecsapástól semmi baja nem lesz. Mellesleg ha most annyit kap érte, hogy "nem szabad" akkor később nagyobb korában ha nem engeded el ide, oda, akkor ugyanúgy oda fog ütni, mert tudja, hogy lényegében semmit nem kap érte. Unokatesóm egyszer ütött rá a mamára. Akkor már nagyobb voltam, ő meg kb 4 év körüli. Rávertem egy nagyot a kezére, na azóta mondanom se kell, hogy nem történt ilyesmi. Most neveld meg ilyen téren, az ő érdekében.
2011. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsibe nem neked kell fegyelmezned, de azért ugye ott is vannak felnőttek, akik figyelnek rá. Velük megbeszélheted, hogy hogyan kezelhetnétek otthon is és ott is a helyzetet következetesen, hogy a gyermeked mindenhol ugyan azt az üzenetet kapja.

Kicsi még ahhoz, hogy magától menjen büntibe és megértse, hogy mi ilyenkor a "dolga", mármint s bűntudat és a megbánás. Azt fogja fel, hogy elutasítjátok őt, amitől még elkeseredettebb és dühösebb lesz. Ha kiragadod abból a környezetből, ahol rossz volt, de vele maradsz, akkor megakadályozod a további rosszaságot és kizökkented őt. Nyugodtan beszélhettek arról is, hogy a verekedés helyett mit is kellene tennie, ha dühös. Csak az a lényeg, hogy mindig egyből reagáljatok, ha ilyesmit tesz, akár egymás után többször is, így jut el hozzá az üzenet, hogy komolyan gondoljátok. (Persze csak ha ott vagytok. :))

Ha nem kifogásokat kerestek, akkor menni fog.

2011. márc. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem keresek kifogásokat, hanem tanácsokra lenne szükségem, mivel saját ötletből kifogyta. Egyébként kapott már a kezére , ha nagyon elszaladt vele a ló és legnagyobb meglepetésemre akkor is visszaütött. Pedig egy határozott csattanósat kapott...

Ezért gondoltam azt, hogy ez sem megoldás, hogy ő megüt én meg vissza. Nagyon el vagyok kenődve, hogy nem tudom ezt a helyzetet jól megoldani és az is nagyon bánt, hogy simán megüt mások előtt és ha rápirítok, megfogom a kezét, vagy rásózok én is emiatt, akkor is újra és újra odacsap. És ne gondolja senki, hogy nyuszi-muszi vagyok, mert igenis tudok határozott lenni , de úgy érzem semmi foganatja nincs. Folyamatosan nem üvölthetek, meg csapkodhatok...

2011. márc. 4. 11:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Az üvöltés és a csapkodás csak olaj a tűzre. Eredményt csak úgy tudsz elérni, ha higgadt, nyugodt és következetes vagy. Tudom, nehéz, nekem sem megy minden esetben, de törekedni kell rá. Rengeteg gyerekneveléssel kapcsolatos könyv van, ott részletesebben le tudják írni a módszereket, mint itt.
2011. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én ilyenkor egy ceruzát szoktam a seggébe dugnosni sokszor, amíg elnem kez sírni. ilyenkor fogok egy seprűt, és azzal fojtatom. hajrá. ez neked is tetszeni fog. :)
2011. márc. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!