Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3,5 évesem undorodik a gyümölc...

3,5 évesem undorodik a gyümölcsöktől. Odáig eljutottunk, hogy legalább a kezébe veszi őket, de szabályosan rosszul lesz, öklendezik ha meg kell ennie. Van még így vki?

Figyelt kérdés
Ha a gyümi pl engedi ki a levét, akkor már meg se fogja. Az üdítőket gyümölcsleveket megissza.
2011. szept. 21. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kolléganőmnek a kisfia volt ilyen. Mondta, hogy 9 éves koráig szinte semmit nem evett meg, ami gyümölcs. Utána is csak úgy evett egy fél banánt egy nap (mást meg se fogott) hogy kapott érte valami jutalmat :) Most már 19 éves, egészséges erős pasi. :)
2011. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom ugyan megfogja, de nem eszi meg a gyümölcsöket. Kivéve talán az alma, de abból is minimális mennyiséget.

Képes tőlük öklendezni. Turmixolva pár kanállal bele tudok könyörögni, van egy öccse, neki még turmixolva adom.

Mostanában szőlőt szoktam kifacsarni, télen pedig narancsot, mandarint, ill. limonádét, lé formájában azért nálunk is elfogy nagy nehezen...

Egyébként ettől függetlenül ritkán beteg. 3 éves 4 hónapos

2011. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 23hónapos,ö sem eszik sem gyümölcsöt,sem züldséget.Söt a gyümileveket sem issza,csak vizet.Már én is kétségbe vagyok esve,hiszen fiam is,én is naponta többször eszünk gyümit,amit a kislány lát.Már mindent próbáltam,tanácstalan vagyok.Régebben megette a Hipp-et,söt valamikor 2 üveggel is,adnám neki most is,de csak a fejére keni.Ö sem szokott beteg lenni,holott koraszülött.
2011. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
-zöldséget--bocsánat
2011. szept. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
a fiam ugyanez és ő is ennyi idős.A 100%os kubukat issza legalább és imádja a főzelékeket.A terhesség alatt én is inkább főzit,kakaót ettem és sok szotyit,diót.Pár napja utóbbikat kínáltam neki,azonnal rákapott.Vegyél egy jó turmixgépet és készíts gyümölcsös italokat.
2011. szept. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is ez van, és félek, nehogy a kicsi is utánozza.

Egyedül a zöldpaprikát hajlandó megenni, meg a főzelékeket. Én hagyom. beleerőltetni nem lehet. Mamával sokat járnak a kertben, de még úgysem lehet megszerettetni vele.

2011. szept. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

4éves fiam SEMMILYEN gyümölcsöt nem eszik sajnos legnagyobb bánatomra, se itthon se az oviban. Meg se kóstolja...de zöldségeket viszont fogyaszt így annyira nem aggódom.

Egyébként kevesebbet beteg jóval mint a másik gyerkőcöm aki viszont nagyon szeret mindenféle gyümölcsöt.

2011. szept. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam csak turmixolva, danone vaniliás pudingba bekeverve eszik gyümölcsöt. Semelyiket nem fogja meg!
2011. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm iker lányai sem esznek gyümölcsöt.Nem betegebbek mint az én gyerekeim,akik kilónyit megesznek egy nap.Ne erőltesd!
2011. szept. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

3 évesem detto. Csak az almát eszi meg, de azt is hetente max 2x.

Volt, hogy a kedvemért bekapott más gyümölcsöt is, de öklendezve kiköpte, majdnem hányt, pedig igazán megpróbálta.

Én azért vagyok nagyon kiakadva mert 2 éves koráig minden gyümölcsöt megevett, aztán egyik napról a másikra már nem kell semmi :(

2011. szept. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!