Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves kislányom hisztijét...

4 éves kislányom hisztijét hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Egyszerűen tanácstalan vagyok, olyan hisztit levág itthon, hogy nem tudom kezelni a helyzetet. Hisztizik éjjel, korán reggel oviba indulás előtt.Semmi nem jó neki. 1 órán keresztül megy a hiszti, ha magára hagyom az sem jó, ha halkan beszélek hozzá, ha hangosan, ha megmosom hideg vízzel az arcát az sem segít.Napok óta ez megy, érzem magamon, hogy nagyon feszült, és nyugtalan vagyok az egész helyzettől, már néha félek a lányom viselkedése miatt.
2011. okt. 19. 09:19
 1/8 anonim ***** válasza:

A gyerek érzi rajtad a nyugtalanságot, és a félelmet.Ezzel azt üzened, hogy ő uralja a helyzetet.Ne beszélgess ilyenkor vele, de ne is hagyd magára.Maradj ott mellette, vegyél elő egy könyvet-újságot, vagy csak kapcsold be a tv-t és nézd levegőnek.Vagy beszéld meg a nagyival hogy felhívod ilyen esetben, és szép nyugodtan mesélj neki arról mi zajlik nálatok.Vidáman beszélgess pl így:-Képzeld Anya, a kisunokád épp azt játsszs hogy ő egy sziréna.Nekem meg unalmas ez a játék, inkább veled beszélgetek...És így tovább

Esetleg kezdj el egy olyan játékával játszani amit szeret, és amikor abbahagyja a hisztit,oda megy hozzád, esetleg mond is valamit ne vegyél róla tudomást csak egy idő múlva.Ilyenkor mondd azt.Nahát, észre sem vettem hogy már nem hisztizel olyan jót játszom ezzel a babával


A lényeg hogy a gyerek azt lássa, nem tud téged kizökkenteni.Még csak rá sem nézel, éled tovább az életed,míg ő arénázik.

2011. okt. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!Megpróbálom mindenképpen alkalmazni a tanácsod, kicsit biztosan nehéz lesz, mert úgy érzem amint meghallom, hogy kezdi, máris elkezd dolgozni bennem az ideg,de össze szedem magam, megpróbálok nyugodt maradni, és nem foglalkozni vele!
2011. okt. 19. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fel a fejjel! Ezt nézd meg!?

http://www.youtube.com/watch?v=_AZ6CoJtAtA

Tehetséges a kis versenyző,nem?? :-D


Próbálgatja,mivel tud rád hatni. Mutasd meg neki,hogy ezzel nem tudja felhívni magára a figyelmedet!

Ranschburg azt javasolja, és nálunk be is vált,hogy mondd azt a hisztiző gyereknek, hogy mikor ezt csinálod,számomra láthatatlanná válsz. Semmi sincs,amitől a gyerek jobban félne,mint az, hogy téged elveszítsen.

Persze nem fog, ott kell a közelében maradnod, de csak annyira figyelj rá, mint egy uncsi tévéműsorra főzés közben. Egykedvűen nézz át rajta, amíg hisztizik,ne szólj hozzá.Aztán mikor vége, menj oda hozzá,ajánljál fel valami játékot.

Persze ha ez régóta így megy,hetekbe telhet,mire rájön,már nem ér célt ebben a stílusban.


Kitartás! Gondolj arra,hogy az énképe, akarata, érdekérvényesítő képessége fejlődik közben; ami nagyon fontos. Még ha mi közben ki is tépjük közben szálanként a hajunkat....


2,5 éves anyukája

2011. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 4 éves a lányom és ő nyár elején volt ilyen. Már a falat kapartam tőle.

Ha meg tudod tenni akkor tényleg a levegőnek nézed megoldás a legjobb. Nekem sajnos nem sikerült így én végül egyik rosszalkodása alkalmával rácsaptam a fenekére. Nem vagyok büszke rá és nem is ajánlom neked, mint hatásos módszert. Igaz nálunk bevált.

Amikor viszont én is nyugodtabb vagyok akkor a levegőnek nézés nagyon tud segíteni, esetleg ha nagyon zavar engem vagy a családot akkor megkérem fáradjon be a szobájába, ott sikítozik egy 5 percet majd kijön, hogy megnyugodtam anya.

Le kell nekik is vezetni valahol azt a rengeteg feszültséget ami felgyűlik bennük. Gondolom a te lányod is ovis. Az enyém, mint megtudtam nagyon jó kislány az oviban amikor elhozom még akkor is, de amikor megjön az apja akkor kiborul és hirtelen nekiáll szemtelenkedni, raplizni. Látszólag értelmetlen dolgokon hisztizni.

2011. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

nem szokott járni valamit sportolni?


az én 4 éves uncsitesóm is ilyen ... egész álló nap a tv előtt ül,az anyja pont leszarja nagyívből,hogy mi van vele,és ha csak hozzá merek szólni,rögtön elkezd visítozni,meg ordibálni,de mint akit ölnek...


sporttal le vezethetné a feszültséget


jó mondjuk mivel 4 éves,itt nem olyan sportra gondolok,hogy na kislányom,most ússzál vagy 5 hosszt oda-vissza a 2 méteres medencében....de nekünk régen volt az oviba pl ilyen torna


és az most így tök jó volt :D


vagy valami ilyesmi..:))


13l

2011. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy amikor kezdődik, szedd össze magad, és ne figyelj rá, hanem magaddal kezdj el rögtön beszélni, hogy nem fogsz megszólalni. Ugyanis semmi értelme, nem is hallja, nem is érdekli. Kiabálni meg csak magadat dühíted be mégjobban, és elszabadul minden.

Csak tedd amit tenned kell vele, ha öltöztetni kell, de ne szólj semmit, csak csináld.

Másik, ha tudod mik azok a dolgok amik előháóozzák a hisztijét, próbáld meg elkerülni. Zökkentsd ki előtte valahogy. Adj neki ha lehet választási lehetőségeket mit akar felvenni, hátha úgy szivesebben öltözik. Mondd neki, ha ő öltözik fel hamarabb, kap egy M&M csokikát, vagy valami apró falatot. Próbáld azért úgy, hogy ne érezze nagyon, hogy most üzletkötésről van szó. Bohóckodj mielőtt hozzákezdtek öltözni, hátha eszébe sem jut így.

Egyébként nem vagyok híve az odacsapásnak, de be kell valljam, bár nem vagyok büszke, és öltem napokig magam, de bevált, egy egy jó időben lezavart odacsapás. Majd mikor nyugi van meg kell beszélni. Ekkora gyerekkel már lehet beszélni, lehet, hogy sokszor kell ugyanazt, az is borzasztó, de meg kell tegyük, hogy legalább tudjuk, hogy megtettünk amit csak tudtunk. Legalábbis nekem a magam megnyugtatása fontos, és be is válnak dolgok, ha nem is elsőre.

Őrületes türelemjáték ez az egész szülősdi. Tarts ki, beszélj vele, mikor nincs hiszti. És ez a beszélgetés ne játékos legyen, hanem nagylányos. Érezze a játéknak is van ideje, és komolyságnak is, te nem a haverja vagy.

2011. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kivan nyalva a s*gge, nyeregben érzi magát, azthiszi mindent megtehet a szülővel, mert az úgy ugrik ahogy ő akarja! magán múlik, hogy a gyerekéből mi lesz! ön dönt!
2011. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy balos egy saller és rendbejön :D
2014. jún. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!