Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Logopédust hól találok?

Logopédust hól találok?

Figyelt kérdés
A kérdésem lehet marhaság de nem tudom.Szeretném logopédushoz vinni a fiamat de nem tudom hól kezdjem.Az oviba 1 hónapja jár onnan írnak ki eggyet vagy nekem kel keresnem a környékemen.S fizetni kell neki és ha igen sokat?
2011. okt. 22. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg az óvónőt, van-e az oviban. Ha nincs, kérdezd a védőnőt vagy a nevelési tanácsadót. Ingyenes lesz.

Valószínűleg először kérni fognak audiológiai vizsgálatot, ahhoz viszont kell beutaló háziorvostól vagy fülészetről. Utóbbhoz érdemes menni, mert tőle kell amúgy is egy szakvélemény, hogy a gyerek hallása "mérhető" (nincs a fülében idegentest, gyulladás, dobhártyái épek). Én is ezt az utat járom most, azért tudom.

2011. okt. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2011. okt. 23. 15:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Mekkora a fiad?

A pöszeségek nagy részét csak öt éves kor után kezdik javítani, addig nem is igen alkalmasak a gyerekek a terápiára, illetve magától is sok hangjuk kitisztul. Elég ha a körülöttük lévő felnőttek tisztán beszélnek, és gyakran beszélgetnek a gyerekkel, naponta mesélnek, mondókáznak, ami közben nem szól háttérzajként se TV, se zene. Mindez nem igaz a súlyos dadogásra, megkésett beszédfejlődésre, nagyothallás miatti, vagy értelmi elmaradás, fejlődési rendellenesség, vagy más hasonlóan súlyos dolog által okozott beszédproblémákra.

A logopédiai ellátás minden indokolt esetben ingyenesen jár a gyerekeknek, de nem vagyok biztos benne, hogy ez a legkisebb településeken is megoldott-e.

2011. okt. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Fiam 3 éves.Köszönöm a kimerítő,érthető választ.
2011. okt. 25. 09:09
 5/7 anonim válasza:
19%
a Hól az rövid o.Talán neked se ártana egy logopédus xD
2011. nov. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hahahahaha!!!!!
2011. nov. 4. 13:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Én olyanokhoz jártam logopédiára akik magyarszakos tanárok voltak. /nyílván volt valami tovább képzésük nem tudom/ Közülök egy még mindig tanított akkor kettő már nyugdíjas volt/ érdemes ott is rákérdezni.

Mivel ők magánba csinálták nekünk kellett akkor úgy volt talán hogy 600 ft/ óra de ez közel 10 éve volt

2012. jan. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!