Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy ne féljen-kér...

Pazsu kérdése:

Mit tegyek, hogy ne féljen-kérdéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kisfiam,aki 2ésfél éves múlt,nem tudok elmenni sehová,mert mihelyst beteszem a lábam zárt helyiségbe rögtön ordit mig kinem megyünk.Sterintem ez azért van,mert mikor kicsi volt nem vittem sehová magammal tömegbe,nehogy elkapjon valamit.Azt még hozzá tenném,hogy senki ember fiától nem fél,csak helytöl,MIÉRT?SEGITSETEK LÉGYSZIVES,KÖSZÖNÖM!
2011. okt. 28. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Klausztrofóbia gyanús.

Jelentése: A klausztrofóbia (a latin claustrum „zárt hely” és a görög phobos „félelem” szavakból) egyenlő a zárt terektől, a bezártságtól és korlátozottságtól való súlyos (az egyént normális életvitelében nagymértékben akadályozó) félelemmel (ellentéte: klausztrofília). Tipikusan szorongásos zavarként tartják számon, mely gyakorta vezet pánikrohamokhoz. Egy tanulmány kimutatta, hogy a Föld népességének 5-7%-a súlyos klausztrofóbiában szenved, de csupán ezen emberek kis százaléka fogad el problémájára bármilyen nemű kezelést.

2011. okt. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk csak a ruházati üzleteket nem szereti, ahol én nézelődnék, azonnal reklamál, hogy ki akar menni. Párommal tudok csak így elmenni, addig ők csavarognak. A múltkor neki akartunk cipőt venni, attól is kész volt. De csak boltokkal van így, élelmiszer bolttal nem. Szerintem tudja, hogy őt itt semmi sem fogja érdekelni és menne ki.

Milyen zárt helyiségekre gondolsz?

2011. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Posta,tesco,gyógyszertár,liga,orvosi rendelö.Otthon a házban és kint az utcán bárhol elvan,bicikliülésbe,autóba,bárkinél az udvara bemegy,de annál tovább nem.Én azt hiszem azért van,mertigy szokta meg mikor pici volt,hogy nem vittük sehová,inkább mindig akkor mentünk el mikor elaludt.Te mit gondolsz?
2011. okt. 30. 01:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem inkább a tömegtől fél?
2011. okt. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az én kislányom is ilyen volt. Egyik napról a másikra kinőtte.A tied is kinövi :)
2011. okt. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló,és te,hogy kezelted a kislánynál ezt a helyzetet?Mit és hogyan csináltál és mettöl meddig tartott pontosan ez az állapot?
2011. okt. 31. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!