Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyermeketeknél...

Hiperaktív gyermeketeknél szintén nem jelentkezik, vagy alig pörgetés (magadhoz fogva te pörögsz a gyerekkel, vagy pörgős székbe ültetted és forgatos 10X, vagy csepphintában forgatod 10x ), pörgés után a szemtekerezgés?

Figyelt kérdés

A gyógypedagógus azt mondta ,hogy nálunk azért minimális csak és azért kell nagyon sokat pörgeti mielőtt jelentkezne,mert idegrendszeri éretlenség áll a hiperaktivitás hátterében.


Már a kistesót is megnézettem ,aki csak 14 hónapos,nála viszont már most gyönyörűen látszott a szemtekerezgés pörgetést követően.Azért javasolta a gyógypedagógus,hogy őt is meg kell nézni,mert felgyorsult volt nagyon a mozgásfejlődése (6,5 hónaposan állt,még nem volt 10 hónapos és már járt).Neki szerencsére jóval összehangoltabbnak látta a mozgásást a szakember,nyugodtabb is ,jobban alszik mint a hiperaktív testvér ennyi idősen.


2011. nov. 23. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Sose hallottam erről, de ha hazaért a fiam, esküszöm megnézem neki. (ő is hiperaktívként van diagnosztizálva)
2011. nov. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=faRSUTOQHns&feature=related


-> Valami ilyesmi.


Én sem hallottam erről soha amíg nem jártunk a hiperaktivitás miatt gógypedagógusnál és szenzomotoros tornán.


Ha a két gyerekemet megpörgetem a picinek 14 hónaposan már most sokkal erősebben van ,mint a nagyobb 5,5 évesnek,akinek még nagyon sok pörgetés után is alig van.


Az is idegrendszeri éretlenségből kiinduló hiperaktivitás gyanúját veti fel,ha a hiperaktív gyereknél alig van ez a mozgás,ha hamar abbamarad és szinte szédülés nélkül azonnal megy tovább az útjára.


A a jó ha nagyon látszik a szemtekerezgés és utánna még egy kis ideig például nem tud egyenesen menni.


Ti jártok valamilyen fejlesztő tornára,hány éves a gyermeked ?

2011. nov. 23. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Most kell vagy nem ez a szemmozgás egészségesnél?
2011. nov. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kell a mozgás pörgés után.
2011. nov. 23. 22:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha probléma van a gyerekkel (figyelemzavar, összerendezetlen mozgás, téri tájékozódás zavara, súlyos beszédzavar) ÉS megfigyelhetők az idegrendszer éretlenségére utaló neurológiai jelek, mint például a szemtekerezgés hiánya, érdemes mozgásterápiákkal próbálkozni (Ayres, Alapozó, TSMT )vagy más hasonló elvekre építő dolog.

De ha a gyerekkel minden rendben, csak pl. nem váltható ki nála szemtekerezgés (nystagmus), ne rohanjon senki gyógypedagógushoz. Egy tünet nem tünet. Az én végig jeles tanuló, jelenleg Műszaki Egyetemet 4.5 feletti átlaggal végző lányomnál sem váltható ki nystagmus. Szerencsére csak idén néztem meg kíváncsiságból, mikor kiderült, hogy a kisebbel probléma van.

2011. nov. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tyű-ha de szépen,szakszerűen megfogalmaztad,talán kapcsolódik a szakmádhoz a téma?


Nálunk akkor derült ki,hogy nincsen ilyen mozgás amikor a TSMT terapeuta-gyógypedagógus előbb felmérte a kisfiamat ,ő mondta,hogy sem ez a mozgás nincsen nála,sem egy csomó más dolog sincs még rendben (mozgásos feladatokat kellett teljesítenie a kisfiamnak) ami miatt idegrendszeri éretlenséget sejt a figyelemzavaros -hiperaktivitás hátterében.


Azt nem tudod véletlenül,hogy az "idegrendszeri éretlenség" be tud érni a TSMT torna hatására ,vagy teljesen azért nem lehet rendbehozni,egyáltalán hány éves korig érdemes csinálni a mozgásterápiát és mikortól van az,hogy már nem javul lényegesen az állapot?

2011. nov. 24. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!