Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 hónap múlva 3 éves kislányom...

3 hónap múlva 3 éves kislányom nem akar kakilni már 3 hónapja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem hajlandó a bilire ülni és nyomni, mindig visszahuzza és tiszta kakis lesz a bugyija. Màr mindent megpróbáltunk de egyszerűen hajthatatlan és nem szeretne kakilni. Ezidő alatt a kaki mindig éjjel felkelésnèl félálomban sikerül, amire másnap màr nem is emlékszik. Van, hogy csak 3-4nap utan kakil. Szörnyű látni, hogy küszködik és szenved és màr minket szülőket is kikészit, és sajnos néha mar türelmetlenek vagyunk vele, mert ezt nem lehet elviselni. Mit tegyünk mert ez nem normális, félek, hogy valami nagyobb baj lesz ebből . Mi tegyek?
2011. nov. 29. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Orvos?
2011. nov. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ha a pelusba való kakilásnál nem volt ilyen gond, akkor szerintem pszichés oka van, olvastam egyszer erről, a kisgyerekek "ragaszkodnak" a kakihoz, azt gondolják hogy az övék, és rossz nekik hogy az a bilibe majd a wc-be kerül, és nem akarják elengedni

pontosan már nem tudom leírni ezeket, olvass utána te is, meg tényleg egy dokival is beszélj, illetve adjatok neki nagyon sok folyadékot, az lazítja székletet, meg egyéb székletlazító kaját, mert ha meg még fájni is fog neki, akkor majd még kevésbé mer kakilni

2011. nov. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Orvosnál mar többször voltunk, irt fel szeklet lazitot. De attól csak higabb lett a kaki. Talatam valamit erről a problémáról a neten és egy kicsit megnyugtat, hogy nem mi vagyunk az elsők ezzel a problémával. Szekletvisszatartasi probléma , viszont az elkeserit , hogy nem egyszerű túl jutni rajta.
2011. nov. 30. 00:28
 4/11 anonim ***** válasza:
Pelus?
2011. nov. 30. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nekünk is nemrég volt hasonló problémánk, januárban lesz 3 éves. a hónapok óta szobatiszta gyerek ráadásul nemhogy 4-5 naponta kakilt, de azt is a bugyiba... a székletlazítás azért nem hülyeség, mert a kemény kakit nehezebb "kiengednie", de én a sok folyadék ls rostos étrend híve vagyok. az én lányom a szorulásos időszakban mindig mondta is hogy fáj a feneke. nekünk a kúp vált be. és hogy békénhagytam. ugyanis ha sokat trónolt a bilin, korábban sokszor kérdezgettem, hogy na hogy áll, kész van-e már (mivel főleg lefekvés után, késő este kéredzkedett ki, feltehetően mert nem akart aludni). de aztán nem nyaggattam többet. kapott játékot, könyvet, és addig ült a bilin ameddig csak akart.

szirup, kúp, étrend, stresszmentesítés. szerintem ezek a legjobb módszerek.

2011. nov. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na jó, itt most nem arról van szó, hogy nem tud, hanem nem AKAR kakilni! Előfordul olyan, bármennyire is hihetetlen egy felnőtt számára, hogy a gyermek azonosul a székletével. Tehát azt hiszi, hogy saját magából "szakad" le egy darab, ezt nem akarja, és képes napokig is visszatartani a székletét, nehogy meg kelljen válnia egy darabjától.

Segíteni sajna nem tudok, azt sem tudom hova fordulj, nálunk nincs ilyen probléma, csak gondoltam leírom a helyzetet, hátha így érthetőbb és kapsz választ.

2011. nov. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy esetleg székrekedése van,valamilyen szinten?Szerintem el kéne vinni pszichológushoz és orvoshoz is.
2011. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valami elkerülte a figyelmemet?

Ő már szobatiszta volt?

Én azt olvastam, hogy ha az is volt, akkor is vissza kell Neki adni a pelust, had intézze abba a kakilást.

Hiszen még nincs is 3 éves és szerintem így abszolút joga van hozzá, ha ez neki megfelel és megnyugtatja!

2011. dec. 1. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben pszichológushoz vinném.Esetleg volt szó mostanában otthon kistestvérről,szülésről,születésről vagy hasonló témáról?
2011. dec. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kislányom 1/2 évig tartotta vissza a kakiját,de úgy,hogy belevörösödött annyira szorította......Nem történt semmi változás az életében. Minden lehetőséget végigjártunk,érdemleges eredmény nélkül. Székletlazítók,étrendváltoztatás,paraffin olaj,kúp stb. A kúpot simán visszatartotta,a hígabb székletet is. Többször kézzel szedtük ki belőle a kakit,nem kívánom senkinek amit átéltem ez idő alatt. Aztán egyik napról a másikra lekerült a pelus és megoldódott a probléma. Egy orvos weboldalán azt olvastam,hogy minden fejben dől el,azt hiszem igaza van.

A kislány most 2,5 éves. Remélem tudtam segíteni.

2011. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!