Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen összegeket költesz...

Milyen összegeket költesz havonta a figyelemzavaros gyermeked fejlesztésére (mozgásterápia, gyógypedagógus stb. )?

Figyelt kérdés

Előnyösebb helyzetben vannak azok a gyerekek akiknek szülei maguk is hozzá tudnak járulni anyagilag figyelemzavaros,hiperaktív gyermekük fejlesztéséhez,mint akik (csak) az állam által finanszírozott fejlesztéseket tudják csak igénybe venni?


Az én kisfiam súlyos figyelemzavarral küzd,az ovi felveszi a dupla fejkvótát,a kezében van a nevelési tanácsadótól kapott szakvélemény,mégsem biztosít fejlesztést.


Két dolgot tehettem,vagy mélyen a zsebembe nyúlok,vagy pedig mardosó lelkiismerefurdalással magára hagyom a gyermekemet a problémájával,én inkább a zsebembe nyúltam,gondolom akinek hasonló gyermeke van azok tudják mivel jár mindez.


2011. dec. 7. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az első kérdésedre határozottan igen a válasz. Bizony hátrányt szenvednek azok a gyerekek, akiknél a szülő nem képes pluszban hozzájárulni a fejlesztésükhöz.

Az ovi hozzáállásán azonban nagyon csodálkozom, mert nekik szakértői javaslat alapján kötelező biztosítani a fejlesztést. De nem mindenki tudja, hogy most már nem elég a javaslat, a szülőnek kell az ovi felé a javaslatra hivatkozva egy néhány soros kérelmet benyújtania. nem mindenhol kérik, de a törvény kötelez rá. Így már nem utasíthatnak el.

Sajnos az ovis mozgásterápia a legtöbb esetben nem ér túl sokat. Az arany középút a célravezető: az oviban fejlesztőpedagógus, a szülő pedig keressen egy jó mozgásterapeutát.

2011. dec. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudj, hogy belekérdezek, de milyen az a figyelemzavaros óvodás korú gyerek? Milyen tünetei vannak? Csak hogy figyeljem én is a 2,5 éves fiamat, nehogy ne vegyek észre valamit... Leírnád?
2011. dec. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, másodiknak üzenem:

Ha bármilyen aggályod van a gyerekeddel kapcsolatban, keresd fel a nevelési tanácsadót, ennyi idősen már felmérik. Laikusként, más tüneteit olvasva nem biztos, hogy jó irányba fogsz haladni. Ha Ők találnak valamit, ingyenesen biztosítják a fejlesztést, kezelést, így mire oviba megy, le tudja a hátránya egy részét küzdeni.

2011. dec. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Második vagyok

Nincs aggályom a gyermekemmel kapcsolatban, csak kíváncsiságból kérdeztem. Nekem eszembe sem jutott volna, ha nincs itt ez a kérdés:-) Szóval csak érdekelt volna...

2011. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Milyen tünetei vannak?"


2,5 évesen annyi tűnt még csak fel,hogy nem köti le semmi hosszasan,ha beengeded egy szobába ahol játékok vannak megnézi az egyiket,majd egy perc múlva már a másik van a kezében,majd egy harmadik.


Emellett nagyon mozgékony volt már akkor is,kitűnt a többiek közül,hogy ő sokkal mozgékonyabb,nyugtalanabb.


Az evés nem nagyon érdekli,pláne nem tud végigülni egy fél órás családi ebédet,elaludni nagyon-nagyon keservesen tud csak,majd nyugtalanul forgolódik álmában.


A ruhái irritálják,kizárólag pamut ruhákat húz fel,abból is csak rövidnadrágot,trikót,nem nagyon tűri magán a hosszú,zárt ruhákat,a zokni varásáról azt állítja,hogy fájdalmat okoz neki.


Aztán nálunk ovis korban ráépültek a figyelemzavarra a magatartásproblémák,mivel képtelen volt megfelelni a nyugtalan viselkedésével az óvodai csoportfoglalkozások alatt,emiatt fegyelmezték,ő meg nem értette ,hogy miért bűntetik amikor ő semmi szándékosan bosszantót nem csinált.

2011. dec. 7. 11:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok

Értem, köszönöm a tájékoztatást!

2011. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

nálunk csak úgy volt hogy lehet hogy figyelemzavaros vagy aspergeser, kiderült egyik se, csak enyhe asperger tünetei vannak (felmérték)

Hát még így is sokat költünk rá, járunk a GEKKO-ba heti kétszer, és most fogom beiratni családi napközibe (mert a szocializáció nem ok nála), és az sem kétfillér....

2011. dec. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

heti 10 ezer forint

es nagyon rendesek voltak, mert 15 lenne (a fiam egy oran keresztul 2 szakembert "foglalkoztat", tehat ketszer annyiba kerulne), de meltanyossagival eltekintenek.

(5ezer a korai fejleszto, 5 ezer a torna)


nem is ez a legnagyobb gond, hanem hogy 2 honap mulva szuletik a kisteso, egyedul vagyok, es mar nem tudom ennyiszer a varos masik felebe vinni (tomegkozlekedes), segitsegem nincs, nem tudom mi lesz.


(o meg nem ovodas, mert nem szobatiszta, meg ugye "problemas")


:(

2011. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!