Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kisebbik fiam.pár napja azt csinálja ha sír h. nem vesz levegőt.nagyon ilyesztő.tegnap is sírt és már csúszott össze.mikor megszületett rá volt tekeredve 2szer a köldökzsinor a nyakára.az elsőnél nem volt ilyen gond.az unokahúgomnak is rávolt tekeredve és ennyi idősen ő is csinált ilyet.lehet hogy az miatt csinálja...vagy más lehet a háttérben.
2012. jan. 4. 22:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez inkabb habitustol fugg, nem koldokzsinortol. Az en lanyom is kepes levego es han nelkul sirni akar fel percig is, ha nem tetszik neki valami.
2012. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha nem vesz levegőt,akkor erőteljesen fújj a szájába,vagy az arcát most meg hideg vízzel.ez gyakori jelenség gyerekeknél,nálunk is elő szokott fordulni.ha mindig valami érzelmi trauma váltja ki,tehát valami miatt nagyon sír,akkor nincs gond,majd kinövi
2012. jan. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Affektiv apnoe a jelenség neve. Érzelmi légzéskihagyást jelent. Ijesztő látvány főleg eleinte, de tökéletesen ártalmatlan. A gyerek összecsuklik,(van aki csak az elszürkülésig jut), és mikor már túl kevés a vérében az oxigén illetve sok a széndioxid, a vegetatív idegrendszer újra indítja a légzést.

Semmi köze a köldökzsinór rátekeredéséhez, inkább az erőteljes temperamentum velejárója. Ha csak érzelmi felindultságban jelentkezik, szerintem a kivizsgálás is felesleges.

Semmiképpen ne csinálj vele semmi drasztikusat, ne öntsd le meg ilyenek. Az arcra fújás szerintem még elmegy, attól sokszor reflexesen levegőt vesznek. de ha nem, az állapot magától is rendeződik.

Nyugtasd meg a családot, és okíts ki mindenkit, hogy nem szabad nagy ügyet csinálni a dologból, pláne engedni a sírásnak, ha egyszer már valamit megtiltottál, mert ha a fiúcskának beválik az módszer, egyre gyakrabban adja majd elő a műsort.

Én kedvesen, de határozottan fel szoktam szólítani az enyémet, hogy vegyen levegőt, esetleg a fújásos módszerrel próbálkoztam. Nálunk is a második gyerek csinálta csak.

Ha nincs pozitív megerősítés a felnőttek részéről, abba fogja hagyni a "rémisztgetéseteket".

2012. jan. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi.már halálra ijedtem h valami baja van.akkor csak hiszti.az biztos rafinált és akaratos gyerkőc.:)
2012. jan. 5. 14:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!